Які 5 українських фільмів отримали 7 міжнародних нагород у 2020 році?

«Земля блатитна, ніби апельсин», «Із зав’язаними очима» та не лише вони здобули міжнародні премії у минулому та цьому році. Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно у відповідь на запит Радіо Свобода.

Чому це важливо. Міжнародні нагороди потенційно можуть популяризувати український кінематограф в Україні та світі.

Детальніше. Ось перелік стрічок та нагород, які вони отримали:

  • «Земля блатитна, ніби апельсин» Ірини Цілик — «Приз за найкращу режисуру» в конкурсі світового документального кіно на Кінофестивалі незалежного кіно Санденс та нагорода Cinema Eye Honors 2021 у категорії Spotlight Award;
  • «Погані дороги» Наталії Ворожбит — відзнака за найкращу новаторську картину у секції «Тиждень критики» на 77-у Вінеційському міжнародному кінофестивалі;
  • «Із зав’язаними очима» Тараса Дроня — «Найкращий фільм» конкурсної програми Competition 1-2 на 36-у Варшавському міжнародному кінофестивалі;
  • «Тільки Диво» Олени Каретник — Міжнародний кінофестиваль для дітей та юнацтва «WonderFest» у Румунії в номінації «Найкраще візуальне рішення та операторська робота»;
  • «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової — «Найкращий фільм» конкурсної програми First Appearance на Міжнародному кінофестивалі документального кіно в Амстердамі, а також нагороду «За найкращий повнометражний фільм» на фестивалі Festival dei Popoli у Флоренції.

Мовою цифр. Держкіно профінансувало 41 фільм у 2020 році. Із 2007-го по 2020 рік профінансували 470 стрічок. У прокат цьогоріч поки що вийшли п’ять українських фільмів, а в 2020 році — 28 кінокартин.

Фото: cinema.in.ua

 

Геноцид, який ми (ще) не знаємо, сьогодні — День роковин депортації кримських татар

Згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — депортували 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100.

О 4 ранку 18 травня 1944 року почалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Агенти НКВС давали людям 15 хвилин на збори, дозволяли взяти з собою до 500 кг речей на сім’ю. До роковин геноциду кримських татар ми підготували для вас маловідомі факти про ті події та спробуємо розвінчати деякі міфи.

Читати далі
+ 385 слів

У Мелітополі український рух опору підірвав російський бронепоїзд. Важливе за 18 травня

У захопленому Мелітополі український рух опору підірвав під час руху російський бронепоїзд з військовими та технікою.

Читати далі
+ 17 слів

«Нова українська хвиля»: у Києві та Львові відбудеться фестиваль українських фільмів

19 травня у Києві та Львові почнеться кінофестиваль «Нова українська хвиля». У програмі заходу будуть фільми, зняті після 2014 року, які створили культурне явище так-званої «нової української хвилі». Організаторами фестивалю є мережа кінотеатрів «Планета Кіно» та «Gogol.Media».

Читати далі
+ 24 слів

В «Дії» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу UNITED24

Донейти можна зробити через Apple Pay, Google Pay або ввести дані картки. Якщо ви хочете долучитися до збору, треба зайти в «Дію», де на головному вікні має з’явитися напис United24 з кнопкою «Допомогти армії». Натиснувши на неї, у вас буде можливість зробити донейт або переглянути, скільки коштів уже зібрали. Якщо ж вікна із написом United24 немає, спробуйте оновити додаток. 

Читати далі
+ 18 слів

В Україні запустили платформу, яка допомагає волонтерам шукати донорів закордоном

Проєкт HelpHubUa – це платформа, яка об’єднує українських волонтерів з активістами та донорами за кордоном і дозволяє іноземним благодійникам перераховувати гроші на конкретні потреби волонтерських ініціатив.

Читати далі
+ 81 слів

До України відправлять гаазьких експертів для розслідування військових злочинів росіян. Головне за ніч та ранок 18 травня

Гаазький суд відправить до України 42 експерти які будуть розслідувати військові злочини вчинені росіянами, — Deutsche Welle.

Читати далі
+ 21 слів

Кримськотатарське розстріляне Відродження: трагедія 1938 року

18 травня щорічно вшанують пам’ять жертв радянського злочину з депортації кримських татар. За наказом з Москви бійці НКВД у цей день 1944 року зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення та відправили в бік Узбекистану. Але за шість років до цієї події відбувся інший акт знищення цієї нації, який деякі історики прирівнюють за кількістю жертв до масових депортацій. 17 квітня 1938 року розстріляли найвизначніших представників кримськотатарського народу— письменників, істориків, громадських діячів, художників, викладачів. Про це пише «Крим. Реалії».

Читати далі
+ 57 слів

Порятунок військових з Азовсталі триватиме до їхнього повернення додому. Головне за 17 травня

Операція з порятунку українських військових з Азовсталі триватиме до їхнього повного повернення додому з непідконтрольної території. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 4216 новин