Росіяни продовжують спроби перетнути адміністративну межу Дніпропетровської та Донецької областей, але їм це не вдається. Про це повідомили у Генштабі.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти
Росіяни продовжують спроби перетнути адміністративну межу Дніпропетровської та Донецької областей, але їм це не вдається. Про це повідомили у Генштабі.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти
Що відомо? Кілька днів тому невелика розвідувальна група росіян проникла в село Дачне на Дніпропетровщині. «Загарбники встигли сфотографуватися з російським триколором, однак це була остання їхня активність: українські воїни знищили окупантів», — повідомили у Генштабі.
Контекст. Ще наприкінці квітня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про інтенсивні бої на Покровському напрямку. Міноборони Росії та пропагандистські канали 8 червня та 21 травня заявляли про нібито успішний прорив української оборони та вхід на територію Дніпропетровщини. Але цю інформацію спростували.
В останні дні червня, як інформує речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, тривали інтенсивні бої на західній частині Покровського та Новопавлівському напрямках. Натомість заступник командира батальйону 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша з позивним Італієць вважає, що росіяни спробують захопити Покровськ із півдня — зі сторони Мирнограда або Родинського. Інший імовірний напрямок наступу — лінія Удачне — Котлине. Крім того, ворог активно просувається біля села Багатир.
Що відбувається на Покровському напрямку? Станом на 8:00 2 червня Генштаб повідомив про 49 ворожих атак за попередню добу у районах Мирного, Попового Яру, Коптєвого, Лисівки, Новосергіївки, Муравки, Горіхового та Олексіївки.
Що відбувається на Новопавлівському напрямку? На цьому напрямку, за даними Генштабу, Сили оборони відбили 28 ворожих штурмів у районах Перебудови, Піддубного, Веселого, Маліївки, Шевченка та Новополя.
Які методи використовують військові РФ?
За словами заступника командира батальйону 68-ї бригади на позивний Італієць, ворог дещо змінив тактику. Росіяни активно застосовують дистанційне мінування логістичних шляхів; засоби радіоелектронної боротьби, які значно ускладнюють роботу українських дронів; власні дрони та дрони зі скидами; заборонений сльозогінний газ; не використовують важку техніку, а натомість пересуваються пішки або за допомогою мотоциклів, квадроциклів та іншого транспорту.


З п’яти населених пунктів Запорізької області оголосили обов’язкову евакуацію дітей разом з батьками чи законними представниками. Йдеться про 40 дітей з 26 родин у двох громадах. Про це заявили в Мінрозвитку.
Сьогодні, 14 січня, НАБУ і САП оголосили підозру керівниці депутатської фракції парламенту. З опублікованих матеріалів прослуховування випливає, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.
За даними слідства, йдеться про регулярний механізм співпраці, який передбачав виплати наперед та був розрахований на тривалий період. Народним депутатам мали надходити вказівки щодо голосування, а в окремих випадках — щодо утримання або неучасті в голосуванні.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти


Вісім українських художників потрапили до переліку фіналістів 60-ї Болонської виставки ілюстраторів. Про це повідомили на сайті премії.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти


Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко підтвердила обшуки в партійному офісі та відкинула усі звинувачення, про які раніше повідомляли у НАБУ та САП. Вона назвала їх «політичним замовленням». Про це вона повідомила у соцмережах.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти