Як Ілон Маск світ «врятував»

Бізнесмен виклав свій план «україно-російського миру», в якому запропонував віддати Крим Росії, а Україні — залишитися нейтральною. На думку Маска, це — цілком ймовірний результат. «Питання лише в тому, скільки людей помре до цього», – написав він. Однак план багатьом українцям не сподобався, а мільярдер потрапив під шквал критики.

Читати далі
+ 419 слів

4 жовтня — 131 рік з дня народження Юрія Клена

Юрій Клен (Освальд-Еккард Бурґгардт) – український поет, який був одним з діячів «Празької школи». Він — уродженець Хмельниччини німецького походження. Також Клен відомий як перекладач і літературний критик. За своє життя він переклав Шекспіра, Рільке, Лондона, Діккенса, Ґете та інших.

Читати далі
+ 86 слів

Чому протестує Іран та як це пов’язано з Україною

WTF

В Ірані не вщухають масові акції протесту. На вулицях — регулярні сутички населення з поліцією. Крім вимог скасувати релігійні правила, лунають політичні гасла. Що відбувається, як це почалося та чи можуть протести перерости в революцію? Як це все пов’язано з Україною?

Читати далі
+ 174 слів

«Сміливі завжди мають щастя»: 2 жовтня — 116 років з дня народження Івана Багряного

LIKE

Іван Багряний (справжнє прізвище: Лозов’яга) — український письменник, який подарував нам такі романи як «Сад Гетсиманський», «Тигролови» та «Огненне коло», а також лист-памфлет «Чому я не хочу вертатись до СРСР?».

Читати далі
+ 111 слів

Похорон Біди та читання поезії «під дупою в ангела»

Подія, де всі збожеволіли та сп’яніли свободою. Так можна назвати дійство, яке провели студенти у 1990 та 1992 роках. Читайте про львівський фестиваль, який став майданчиком для шаленства творчої молоді та усіх, кому було що сказати.

Читати далі
+ 314 слів

На YouTube вийшов серіал-сповідь про війну в Україні

На YouTube-каналі дніпровського режисера Едуарда Ярового виходить документальний серіал без цензури «ПАТРІОТ: війна в Україні». Два епізоди вже на платформі, а сьогодні, 30 вересня, автор анонсував публікацію третього. Всього серій буде п’ять.

Читати далі
+ 30 слів

СЕО Yakaboo Іван Богдан сексистськи висловився про жінок і… пішов з посади

СЕО книжкового магазину Yakaboo Іван Богдан на онлайн-дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви» дозволив собі сексистське висловлювання про жінок. «В цілому більше купують (книжки — ред.) жінки, які, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав Богдан. 

Читати далі
+ 138 слів

«Я — боєць-доброволець. Воюю за свободу». Розмова з іноземцем, який воює за Україну

Доні Донбас — саме таке ім’я доброволець має в Україні (своє реальне не розкриває з міркувань безпеки). Доні воює в Україні з квітня 2022 року на Дніпропетровщині. До війни чоловік жив в Бостоні, багато років пропрацював скіп-трейсером (людина, яка відслідковує осіб за пропусками). Також кілька років працював в оборонній промисловості та сфері безпеки. До війни ніколи не був в Україні і дуже мало чув про український народ. Але, за його словами, найдивовижніше місце, в якому він коли-небудь був і він сподівається жити в цій країні після того, як ЗСУ виженуть росіян з нашої держави.

Читати далі
+ 80 слів

«Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном». 29 вересня — день народження Івана Карпенко-Карого

«…Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Так про драматурга, письменника і артиста відгукувався Іван Франко.

Читати далі
+ 101 слів
Що там ще
+ 1517 новин