Прототип робота-будівельника представили в Австрії

LIKE

Прототип мобільного робота Baubot має зробити будівельні роботи простішими. Він уміє свердлити, забивати цвяхи, зварювати, укладати цеглу, шліфувати та фарбувати поверхні. Робота створив стартап Printstone, який займається розробкою роботів для 3D-друку. Наразі компанія шукає партнерів, щоб перейти до масової розробки таких роботів. Про це повідомляє New Atlas.

Чому це корисно. Робот може автоматизувати деякі будівельні роботи, збільшити рівень безпеки й зменшити витрати компанії-будівельника.

Читати далі
+ 34 слів

В екозабігу No Waste Run можна взяти участь з будь-якого куточка світу

LIKE

Щоб стати учасником антисміттєвого забігу No Waste Run, не треба бути на ВДНГ у столиці ― підтримати акцію можна будь-де. Цьогоріч подію перенесли з 17 квітня на 15 травня.

Чому це корисно. Забіг є благодійним. Він має на меті зібрати 1,5 мільйона гривень на реалізацію у Києві проєкту «України без сміття». У нього входить станція сортування, музей відходів, майданчик для «безпластикового» фермерського ринку та простір для культурних подій просто неба.

Читати далі
+ 235 слів

Сповідь онлайн, нова статуя Христа, як виганяти бісів за порадою РПЦ та інші новини зі світу релігії

Чи можна, на думку речника ПЦУ, сповідатися онлайн, де будують нову статую Ісусові Христові та як правильно вигнати бісів із людини за порадами РПЦ — ці та інші новини читайте у нашій добірці.

Читати далі
+ 100 слів

Місто Мельбурн в Австралії хочуть зробити вуглецево-нейтральним. Як?

Місто має перейти на екологічні способи отримання енергії, повторно використовувати воду й досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2030 року. Це коштуватиме Мельбурну 100 мільярдів доларів. Стратегію змін A New Normal розробляють екологічна дослідницька лабораторія Finding Infinity спільно з архітекторами й інвесторами. Про це повідомляє Dezeen.

Чому це корисно. Нова концепція дозволить Мельбурну стати самодостатнім у плані забезпечення енергією, водою та їжею. Також місто зможе зменшити свій негативний вплив на довкілля. 

Читати далі
+ 190 слів

Систему аеромедичної евакуації запустили на західній Україні

Бригада Авіаційної системи Міністерства внутрішніх справ допомагатиму населенню західних областей в екстрених випадках, зокрема здійснюватимуть рятувальні операції та гаситимуть пожежі. На вертольотах, гелікоптерах і літаках зможуть транспортувати хворих до лікарні, органи для трансплантації й перевозити лікарів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Чому це корисно. За допомогою авіаперевезень можна швидше доставити людину до лікарні або ж медиків до неї. Вчасна медична допомога рятує життя.

Читати далі
+ 24 слів

Парковок на тротуарах більше не буде, зате з’явиться безготівкова оплата паркування

Заборонити парковки на тротуарах має проєкт постанови про вдосконалення правил паркування авто. Його схвалив Кабінет міністрів. А за паркування можна буде платити платіжних терміналах, банківських автоматах та комплексах самообслуговування.

Чому це корисно. Такі зміни у системі паркування зможуть зробити тротуари й паркомісця комфортними для людей з інвалідністю, пішоходів та автомобілістів.

Читати далі
+ 30 слів

Google Maps показуватиме шляхи, на яких можна зекономити пальне й зменшити викиди вуглекислого газу

LIKE

Нова послуга для водіїв зможе підібрати сприятливіший для довкілля маршрут. Якщо цей шлях буде не дуже довшим за найшвидший спосіб дістатися до конкретного місця, додаток пропонуватиме його автоматично. Про це йдеться в блозі Google.

Чому це корисно. Водії зможуть зменшити використання пального й зекономити власні кошти. А також вони менше зашкодять довкіллю своєю поїздкою.

Читати далі
+ 103 слів

Робота-комірника створила Boston Dynamics

Wow

Його назвали Stretch. Робот-комірник може переносити до 800 ящиків на годину, при цьому кожен з них може важити до 23 кілограмів. Stretch здатен працювати на одному заряді 8 годин. Робота планують виробляти для масового продажу 2022 року. Ціна пристрою наразі невідома. Про це йдеться на сайті Boston Dynamics.

Чому це корисно. Робот-комірник здатен швидко виконувати важкі фізичні завдання й полегшити працю людини.

Читати далі
+ 191 слів

Перший у світі тунель для кораблів з’явиться у Норвегії

Проєкт Stad Ship Tunnel почнуть втілювати у 2022-му. За три-чотири роки тунель планують закінчити. Будівництво коштуватиме близько 3 мільярдів норвезьких крон (330 мільйонів доларів або понад 9 мільярдів гривень). Про це повідомляє CNN.

Чому це корисно. Тунель дозволить кораблям безперешкодно проходити небезпечні відрізки шляху й уникати штормів. Це також може збільшити потік суден до Норвегії й позитивно вплинути на економіку країни.

Читати далі
+ 83 слів
Що там ще
+ 366 новин