Понад 3 мільярди людей не мають належного доступу до засобів гігієни рук, а Землі загрожує дефіцит води ― ЮНЕСКО

Wow

Також доступу до засобів гігієни рук не мають кожні два з п’яти закладів охорони здоров’я. Це підвищує рівень захворюваності інфекційними хворобами, а також сприяє передачі OVID-19. Крім цього, у наступне десятиліття може розпочатися глобальний дефіцит води. Про це йдеться у звіті про розвиток водних ресурсів Організація ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Чому це важливо. Без достатньої кількості води повноцінне життя людей неможливе. Щоб не допустити браку води, варто дбати про раціональне використання й чистоту водойм. Державам слід також вжити заходів, які можуть добре впливати на зміни клімату.

Чи справді можливий дефіцит води в наступне десятиліття?

Так. Прісної води на Землі й нині мало. Не всюди люди мають доступ до чистої питної води. За прогнозами, до 2030 року дефіцит води у світі становитиме 40%. На це впливає забруднення водойм, зміни клімату, у тому числі ― глобальне потепління. 

Хто найбільше страждає від недоступності засобів гігієни рук?

Люди, які мешкають у тимчасових поселеннях, міських нетрях. Там немає належного водопостачання й доступу до чистої води навіть за звичайних умов. Ситуація ускладнилася з початком пандемії коронавірусу.

Чому нестача води небезпечна?

Насамперед тому, що чимало людей не матимуть достатньої кількості якісно води для споживання, не кажучи вже про забезпечення господарських потреб. За даними ЮНЕСКО, щороку діти у світі пропускають 443 мільйонів шкільних днів через хвороби, які пов’язані з нестачею або невисокою якістю води. У кількох десятках країн за те, щоб забезпечити водою родину, відповідають дівчата й жінки. Їм доводиться пропускати школу, щоб дістати воду.

Як зменшити споживання води?

Ми зібрали для вас кілька порад:

  • вимикайте воду, коли чистите зуби;
  • приймайте душ, а не ванну. Коли наносите гель або шампунь вимикайте воду;
  • не періть у пральній машинці кілька речей. Краще завантажити її повністю;
  • посудомийну машину також вмикайте, коли вона повністю завантажена;
  • контролюйте витрати води на прибирання й готування їжі;
  • поливайте рослини надворі ввечері ― так вода випаровуватиметься менше.

Як свідомо споживати природні ресурси: добірка онлайн-курсів:

  • Побутові відходи — дій зараз! Україномовний курс на платформі Prometheus. На ньому розкажуть, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.
  • Сталий розвиток: нова філософія мислення. Україномовний курс на платформі «Відкритий університет Майдану». В цьому онлайн-курсі автори розкажуть про основні принципи сталого розвитку; нову філософію сталого мислення; хто такі стейкхолдери і навіщо розуміти їхні цінності та потреби.
  • Вимкни спеку: від кліматичної науки до дій. Англомовний курс на платформі «Coursera». Курс орієнтований на практичні дії. Він дає змогу вивчити вплив зміни клімату на регіональному рівні, стратегії підвищення стійкості до них, та шляхи переходу до свідомого споживання.

Фото: pexels.com

Скіфські прикраси таки належать Україні. Чому важливе рішення суду в Нідерландах?

Історія та культурне надбання Криму є невіддільною частиною історії України. Зокрема, скіфські прикраси є цінним артефактом для вивчення Криму, його культури та самобутності. У матеріалі розповідаємо, що таке «скіфське золото» та чому важливо, аби його повернули Україні.

Читати далі
+ 153 слів

Супутник зафіксував вибухи на дамбі перед руйнуванням. Останні новини про Каховську ГЕС

Супутники США зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням. Проте розвідувальні служби США досі не мають жодних переконливих доказів, щоб однозначно сказати, хто підірвав дамбу. Про це повідомляє NYT з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації. 

Читати далі
+ 44 слів

У Маріуполі комунальники влаштували бунт

У тимчасово окупованому Маріуполі водії «Міськводоканалу» оголосили страйк через невиплату зарплати протягом двох місяців. Це загрожує повною зупинкою водопостачання в Маріуполі.

Читати далі
+ 7 слів

РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених. Україна не знала про це

WTF

Україна дізналася про те, що Москва передала Будапешту одинадцять українців угорського походження, із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 10 слів

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

У День Всіх святих, 11 червня, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яку збудували за кошти Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. Раніше там звучала анафема, яку наклав Петро І на гетьмана. Тепер у Лаврі помоляться за упокій Мазепи.

Читати далі
+ 117 слів

РФ обстріляла лікарню в Гуляйполі

Попередньо відомо про двох загиблих працівників лікарні — молодшу медсестру та сантехніка. Ще двоє людей — поранені. Про це повідомили в Офісі Президента.

Читати далі
+ 5 слів

Наслідки підриву Каховської ГЕС в областях: що зараз відбувається на Херсонщині, Миколаївщині та в Одесі

Станом на 12:00 9 червня на Херсонщині підтопило 34 населених пункти на звільненій частині та 14 — на тимчасово окупованій. Загинуло щонайменше п’ятеро людей, 11 травмувалися, ще 13 — зникли безвісти. Загалом вдалося евакуювати 2412 осіб. 

Читати далі
+ 67 слів

«Укренерго» рекомендує користуватись потужною технікою у вечірні години

«Укренерго» закликає перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, аби зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Читати далі
+ 14 слів
Що там ще
+ 6514 новин