Рівень освіти впливає на тривалість життя ― дослідження

Тривалість життя залежить від рівня освіти людей. Про це свідчить дослідження науковців Єльської школи медицини та університету Алабами. За результатами, смертність серед тих, хто закінчив лише школу, становить 13%. Серед випускників коледжів цей показник менший ― 5%.

Чому це цікаво. Висновки дослідження дозволяють припустити, що більший доступ до якісної освіти може допомогти збільшити тривалість життя серед дорослих середнього віку.

Детальніше. Науковці дійшли до висновку, що освіта впливає на тривалість життя більше, ніж раса чи рівень доходу.

Дослідження тривало впродовж 30 років. Учені збирали й аналізували дані 5114 американців з чотирьох міст. 395 людей померли за час досліджень.

Тривалість життя людей у світі зростає. У період між 2000 та 2016 роками глобальна тривалість життя збільшилася на 5,5 років — з 66,5 до 72,0 років. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), повідомляє Радіо Свобода.

Жінки живуть довше за чоловіків. Це у ВООЗ пояснюють тим, що чоловіки рідше звертаються до лікарів. Також вони учетверо частіше за жінок стають жертвами вбивств і вдвічі частіше гинуть через аварії на дорогах. Окрім цього, чоловіки частіше вдаються до самогубств і більше схильні до серцево-судинних захворювань.

Проте в країнах, де обмежений доступ до медичної допомоги, різниця у тривалості життя жінок і чоловіків менша.

Антибіотик уперше відкрили за допомогою штучного інтелекту. Новий тип антибіотика виявили науковці Массачусетського технологічного інституту. Про це повідомляє BBC.

Учені розробили алгоритм, який проаналізував понад сто мільйонів хімічних сполук за кілька днів. Серед них штучний інтелект виявив елементи з найвищими антибактеріальними показниками, які здатні вбити кишкову паличку.

У кінцевому підсумку зі 100 відібраних сполук дослідники виділили антибіотик, який зміг вбити 35 типів потенційно смертельних бактерій.

Фото:pexels.com

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин