Рівень освіти впливає на тривалість життя ― дослідження

Тривалість життя залежить від рівня освіти людей. Про це свідчить дослідження науковців Єльської школи медицини та університету Алабами. За результатами, смертність серед тих, хто закінчив лише школу, становить 13%. Серед випускників коледжів цей показник менший ― 5%.

Чому це цікаво. Висновки дослідження дозволяють припустити, що більший доступ до якісної освіти може допомогти збільшити тривалість життя серед дорослих середнього віку.

Детальніше. Науковці дійшли до висновку, що освіта впливає на тривалість життя більше, ніж раса чи рівень доходу.

Дослідження тривало впродовж 30 років. Учені збирали й аналізували дані 5114 американців з чотирьох міст. 395 людей померли за час досліджень.

Тривалість життя людей у світі зростає. У період між 2000 та 2016 роками глобальна тривалість життя збільшилася на 5,5 років — з 66,5 до 72,0 років. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), повідомляє Радіо Свобода.

Жінки живуть довше за чоловіків. Це у ВООЗ пояснюють тим, що чоловіки рідше звертаються до лікарів. Також вони учетверо частіше за жінок стають жертвами вбивств і вдвічі частіше гинуть через аварії на дорогах. Окрім цього, чоловіки частіше вдаються до самогубств і більше схильні до серцево-судинних захворювань.

Проте в країнах, де обмежений доступ до медичної допомоги, різниця у тривалості життя жінок і чоловіків менша.

Антибіотик уперше відкрили за допомогою штучного інтелекту. Новий тип антибіотика виявили науковці Массачусетського технологічного інституту. Про це повідомляє BBC.

Учені розробили алгоритм, який проаналізував понад сто мільйонів хімічних сполук за кілька днів. Серед них штучний інтелект виявив елементи з найвищими антибактеріальними показниками, які здатні вбити кишкову паличку.

У кінцевому підсумку зі 100 відібраних сполук дослідники виділили антибіотик, який зміг вбити 35 типів потенційно смертельних бактерій.

Фото:pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин