39 країн відкрили кордони для українців: список

LIKE

Лише протягом останнього тижня можливість в’їзду для українців надали 13 країн: Болгарія, Словенія, Мальдіви, ОАЕ, Ірландія, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко та Сент-Люсія. Всього ж свої кордони для громадян України відкрили повністю або з певними умовами 39 країн. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Чому це корисно. Більше країн з відкритими кордонами — більше варіантів для мандрівок та літнього відпочинку.

Детальніше. Українців готові приймати Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Сейшельські острови, Багамські острови, Ліван та інші. Для в’їзду до частини країн визначені певні умови, тому перед поїздкою слід вивчати правила перетину кордону тієї чи іншої країни.

В’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для українців. Купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону. Міністерство закордонних справ зараз домовляється з державами-членами Шенгенської зони про дозвіл на перетин кордонів, але прогрес у переговорах є повільним. МЗС підтвердило, що українці можуть їздити до Словенії, але за умови дотримання двотижневого карантину.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають окремі категорії людей:

  • ті, хто подорожує з метою навчання; 
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, які прямують на корабель; 
  • медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів. Перед тим, як планувати поїздку, в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення.На сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа.

Мандруй Україною

Якщо вас не надто надихає список країн, у які можна полетіти, серед яких є Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, то у нас є для вас альтернатива: мандри Україною. Простіший варіант: «Кишенькова країна». 40 туристичних пам’яток України можна буде побачити у 3D. В Україні стартує експедиція «Кишенькова країна». 40 об’єктів культурної спадщини оцифрують та створять інтерактивну мапу знакових пам’яток. Ними можна буде помандрувати, сидячи на дивані.

Якщо ви все ж дуже хочете вибратися кудись з дому, то ми підготували для вас добірку красивих українських локацій:

  • Бакота. Колись це була столиця цілого краю, місце розташування одного з найдревніших чоловічих монастирів України, пізніше – трагедія тисяч людей, а нині – місце для відпочинку.
  • Олешківські піски. Це найбільший піщаний масив у Європі. Вони складаються із барханів (місцеві називають їх «кучугурами»), висотою близько 5 м, і негустою рослинністю. 
  • Острів Джарилгач. Це острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Найбільший острів України та Чорного моря. Славиться білим піском на пляжах та бірюзовою водою.
  • Шацькі озера. Цей Національний природний парк складається з 24 унікальних озер. Вони є єдиним водним комплексом. Славляться багатством риби та розмаїттям ягід у навколишніх лісах.
  • Асканія-Нова

    .

    Це найстаріший степовий біосферний заповідник планети та найбільша європейська степова заповідна територія. У тутешніх екосистемах налічується більше 500 видів вищих рослин і понад 3 тисячі видів тварин.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин