Вакцина від коронавірусу, газові домовленості й виконання «Мінська»: що пообіцяла Меркель Зеленському

Напередодні відбулася зустріч канцлерки Німеччини Ангели Меркель і українського Президента Володимира Зеленського. Меркель висловила непохитну підтримку Україні, а що конкретно вона обіцяла — читайте у нашій новині.

Чому це важливо. Усі роки російсько-української війни Німеччина була союзницею України.

Детальніше. 

  1. Попри розбудову Північного Потоку-2, згідно з яким Росія постачатиме газ у Європу, канцлерка пообіцяла, що Україна залишатиметься транзитеркою газу. Угода, яку уклали між РФ та Україною наприкінці 2019 про постачання газу, чинна до 2024 року. Також її можна продовжити. Зеленський уважає Північний Потік-2 загрозою для України. Про це Ангела Меркель говоритиме також з американським президентом Джозефом Байденом.
  2. Німеччина надасть Україні півтора мільйона доз вакцини для боротьби з коронавірусом. Однак що це буде за вакцина — наразі невідомо.
  3. Канцлерка Німеччини запропонувала імплементувати в українське законодавство формулу Штайнмаєра. Згідно з цією формулою, на Донбасі мають відбутися вибори, чого й хоче канцлерка. За умови визнання цих виборів чесними, окупованим територіям та новообраній там владі нададуть особливий статус. Адже, на переконання Меркель, Мінських домовленостей для вирішення російсько-української війни уже недостатньо.
  4. Німецька політикиня підтримує Україну на шляху до реформ і особливо хвалить Зеленського за те, що він взявся реформувати судову систему. Крім того, Меркель відзначила прогрес у боротьбі з корупцією та децентралізації. Нагадаємо, президент Зеленський ветував закон про відновлення роботи кваліфікаційної комісії суддів.

Зеленський же своєю чергою просив Ангелу Меркель посилити тиск на Росію та долучити до нормандського формату президента США Джо Байдена. Так, переконаний очільник України, ми повернемо собі свої втрачені території.

Фото: slovoidilo.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

відреагувати
LIKE
Noo
Wow
WTF

Що відомо про нового очільника Фонду держмайна Дмитра Наталуху?

Сьогодні, 14 січня, Верховна Рада підтримала кандидатуру Дмитра Наталухи на посаду голови Фонду держмайна. За проголосували 244 депутати. Про це стало відомо з трансляції пленарного засідання. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 14 слів

Рада проголосувала за призначення Дениса Шмигаля Першим віцепремʼєром — міністром енергетики України

Верховна Рада підтримала призначення Дениса Шмигаля Першим віцепремʼєром — міністром енергетики України. За його кандидатуру проголосували 248 депутатів. Про це стало відомо з трансляції засідання. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 13 слів

​З п'яти населених пунктів Запорізької області оголосили обов'язкову евакуацію дітей

З п’яти населених пунктів Запорізької області оголосили обов’язкову евакуацію дітей разом з батьками чи законними представниками. Йдеться про 40 дітей з 26 родин у двох громадах. Про це заявили в Мінрозвитку. 

Читати далі
+ 23 слів

«Десятка за дві сесії»: НЗЛ зібрало головне з матеріалів НАБУ у справі Тимошенко

Сьогодні, 14 січня, НАБУ і САП оголосили підозру керівниці депутатської фракції парламенту. З опублікованих матеріалів прослуховування випливає, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.

За даними слідства, йдеться про регулярний механізм співпраці, який передбачав виплати наперед та був розрахований на тривалий період. Народним депутатам мали надходити вказівки щодо голосування, а в окремих випадках — щодо утримання або неучасті в голосуванні.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 65 слів

Рада проголосувала за призначення Михайла Федорова міністром оборони України

Верховна Рада підтримала призначення Михайла Федорова міністром оборони України. Призначення міністра підтримали 277 депутатів, ще 9 — утрималися. Про це стало відомо з трансляції засідання.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 12 слів

Вісім українських митців пройшли до фіналу Болонської виставки ілюстраторів

Вісім українських художників потрапили до переліку фіналістів 60-ї Болонської виставки ілюстраторів. Про це повідомили на сайті премії. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 23 слів

НАБУ і САП оголосили підозру Юлії Тимошенко — про це стало відомо з матеріалів прослуховування

НАБУ і САП оголосили підозру керівниці депутатської фракції парламенту. З опублікованих матеріалів прослуховування випливає, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 12 слів

Юлія Тимошенко підтвердила обшуки в офісі партії «Батьківщина». Що відомо?

Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко підтвердила обшуки в партійному офісі та відкинула усі звинувачення, про які раніше повідомляли у НАБУ та САП. Вона назвала їх «політичним замовленням». Про це вона повідомила у соцмережах. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 7 слів
Що там ще
+ 13388 новин