Путін хоче миру, але США продовжать допомагати Україні, проте є умови. Що Трамп говорив журналістам після розмов із Зеленським та Путіним

Noo

Після телефонних розмов з Владіміром Путіним та Володимиром Зеленським ввечері 12 лютого Трамп виступив перед журналістами. Говорив про «малоймовірні» перспективи вступу України до НАТО, продовження допомоги коштом корисних копалин та прагнення Путіна до миру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Також новообраний президент США сказав, що дата зустрічі з Путіним ще не призначена, але вони відбудуться «і тут, і там». А перші перемовини пройдуть, ймовірно, у Саудівській Аравії.

Чи вважає Трамп Україну рівноправним учасником цього мирного процесу? «Це цікаве запитання. Я думаю, що вони повинні укласти мир. Їхніх людей вбивають, і я думаю, що вони повинні укласти мир. Я думаю, що це була непотрібна війна, в неї не потрібно було входити. І їм потрібно укласти мир, ось, що я думаю», — сказав Трамп, відповідаючи на запитання.

На запитання про те, чи Україні доведеться поступатися територіями, Трамп відповів: «Їм доведеться зробити те, що потрібно зробити».

Україні і вступ в НАТО. Трамп підтвердив слова міністра оборони Піта Геґсета, які той озвучив на зустрічі «Рамштайн», про малоймовірність членства України в Альянсі.

Продовження допомоги США. Трамп заявив, що Сполучені Штати продовжать надсилати допомогу нашій країні, «але гроші мають бути забезпечені».

Цитата. «У них рідкісноземельні (матеріали), у них є нафта, газ і багато іншого, і ми просимо, щоб наші гроші були забезпечені, – сказав Трамп і додав, – І українці на це погодились».

За його словами, Україна отримала допомогу від США на 350 млрд доларів, тоді як Європа надала 100 млрд доларів. 

Довідка. Журналісти «Голосу Америки» зазначають, що згідно з цими ж даними Пентагону, загальна допомога 50 країн групи «Рамштайн», до якої входять європейські країни НАТО, з моменту її першого засідання на авіабазі Рамштайн у квітні 2022 року становила понад 126 млрд доларів на підтримку безпеки України.

Крім того, до України прибув міністр фінансів США, щоб підготувати документ, у якому США мають переконатися, «що в якійсь формі отримають ці гроші назад».

Цитата. «Якби ми цього не робили, то Путін сказав би, що переміг. Ми є тією силою, яка це стримує. І, чесно кажучи, будемо робити це так довго, скільки нам доведеться, бо ми не хочемо дозволити іншому статися. Але Президент Путін тепер хоче миру, і це добре. За Байдена він не хотів миру», — додав Трамп на запитання про продовження допомоги.

Фото: Алекс Брендон / «Голос Америки»

відреагувати
LIKE
1
Noo2
Wow0
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин