Де в Україні можна здати батарейки на переробку

LIKE

У мережах гіпермаркетів «Епіцентр» та «Нова лінія» по всій Україні до кінця тижня встановлять спеціальні контейнери для збору використаних батарейок. Про це пише Хмарочос.

Чому це корисно. Відтепер батарейки гарантовано перероблятимуть.

Детальніше. 10 грудня громадська організація «Батарейки, здавайтеся!» запустила збір батарейок у гіпермаркетах «Епіцентр» і «Нова Лінія». Також активісти домовилися з чотирма виробниками батарейок — Duracell, VARTA, GP Batteries та Hausmark – про оплату переробки. Переробку оплачуватимуть торговельні мережі та виробники батарейок. На це йтимуть кошти від продажу нових батарейок. Для споживачів ціна на ці вироби не зміниться.

Дизайн контейнерів для збору використаних батарейок розробили «Агенти змін». В «Епіцентрі» батарейки «збиратиме» мальований бобер, у «Новій Лінії» — кріт, в офісах окремих компаній – котики. На кожному контейнері розміщено голограму «гарантована переробка», яку неможливо підробити.

Батарейки доправлятимуть на утилізацію на заводі GreenWEEE у Румунії. Першу партію відправлять на початку 2020 року. Використані батарейки в супермаркетах «Епіцентр» і «Нова Лінія» прийматимуть безкоштовно — до 20 штук за раз із особи.

В «Епіцентрі» кажуть, що планують зібрати та переробити щонайменше один мільйон батарейок за рік.

Але є одне але. В «Епіцентрі» та «Новій Лінії» приймають лише до 20 батарейок за раз з людини. Що робити, якщо у вас цього добра назбиралося більше і ви хочете здати його на гарантовану переробку? Зв’яжіться з ініціативою «Батарейки, здавайтесь!». Ось контакти організації:  телефони — 099 311 67 96 та 097 168 55 76, пошта — [email protected]

Як берегти природу власними зусиллями. Щоб піклуватися про довкілля, не обов’язково висаджувати 300 дерев на стадіоні чи 50 мільйонів саджанців на інших континентах. Достатньо щодня впроваджувати у своє життя еко-звички:

  • носити з собою багаторазову пляшку для води. Адже щоразу купувати одноразові — це створювати нове сміття;
  • носити із собою термогонятко. І просити наливати напій саме у неї, а не у паперовий одноразовий стаканчик. Деякі кав’ярні таким покупцям пропонують знижку;
  • носити із собою еко-торбу. І складати усі покупки у неї, а не у безліч поліетиленових пакетиків, які майже одразу викидаються на смітник, а потім розкладаються купу років.
  • обмежити використання поліетилену. Якщо купувати один банан чи два яблука, то одноразовий пакетик не потрібен. А для кілограма картоплі можна пошити самостійно або придбати багаторазові полотняні торбинки.

Відповідальне споживання: добірка онлайн-курсів, які допоможуть більше дізнатися про свідоме споживання природних ресурсів:

Побутові відходи — дій зараз! Україномовний курс на платформі Prometheus. На ньому розкажуть, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.

Сталий розвиток: нова філософія мислення. Україномовний курс на платформі «Відкритий університет Майдану». В цьому онлайн-курсі автори розкажуть про основні принципи сталого розвитку; нову філософію сталого мислення; хто такі стейкхолдери і навіщо розуміти їхні цінності та потреби.

Вимкни спеку: від кліматичної науки до дій. Англомовний курс на платформі «Coursera». Курс орієнтований на практичні дії. Він дає змогу вивчити вплив зміни клімату на регіональному рівні, стратегії підвищення стійкості до них, та шляхи переходу до свідомого споживання.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин