Де в Україні можна здати батарейки на переробку

LIKE

У мережах гіпермаркетів «Епіцентр» та «Нова лінія» по всій Україні до кінця тижня встановлять спеціальні контейнери для збору використаних батарейок. Про це пише Хмарочос.

Чому це корисно. Відтепер батарейки гарантовано перероблятимуть.

Детальніше. 10 грудня громадська організація «Батарейки, здавайтеся!» запустила збір батарейок у гіпермаркетах «Епіцентр» і «Нова Лінія». Також активісти домовилися з чотирма виробниками батарейок — Duracell, VARTA, GP Batteries та Hausmark – про оплату переробки. Переробку оплачуватимуть торговельні мережі та виробники батарейок. На це йтимуть кошти від продажу нових батарейок. Для споживачів ціна на ці вироби не зміниться.

Дизайн контейнерів для збору використаних батарейок розробили «Агенти змін». В «Епіцентрі» батарейки «збиратиме» мальований бобер, у «Новій Лінії» — кріт, в офісах окремих компаній – котики. На кожному контейнері розміщено голограму «гарантована переробка», яку неможливо підробити.

Батарейки доправлятимуть на утилізацію на заводі GreenWEEE у Румунії. Першу партію відправлять на початку 2020 року. Використані батарейки в супермаркетах «Епіцентр» і «Нова Лінія» прийматимуть безкоштовно — до 20 штук за раз із особи.

В «Епіцентрі» кажуть, що планують зібрати та переробити щонайменше один мільйон батарейок за рік.

Але є одне але. В «Епіцентрі» та «Новій Лінії» приймають лише до 20 батарейок за раз з людини. Що робити, якщо у вас цього добра назбиралося більше і ви хочете здати його на гарантовану переробку? Зв’яжіться з ініціативою «Батарейки, здавайтесь!». Ось контакти організації:  телефони — 099 311 67 96 та 097 168 55 76, пошта — go@batareiky.in.ua

Як берегти природу власними зусиллями. Щоб піклуватися про довкілля, не обов’язково висаджувати 300 дерев на стадіоні чи 50 мільйонів саджанців на інших континентах. Достатньо щодня впроваджувати у своє життя еко-звички:

  • носити з собою багаторазову пляшку для води. Адже щоразу купувати одноразові — це створювати нове сміття;
  • носити із собою термогонятко. І просити наливати напій саме у неї, а не у паперовий одноразовий стаканчик. Деякі кав’ярні таким покупцям пропонують знижку;
  • носити із собою еко-торбу. І складати усі покупки у неї, а не у безліч поліетиленових пакетиків, які майже одразу викидаються на смітник, а потім розкладаються купу років.
  • обмежити використання поліетилену. Якщо купувати один банан чи два яблука, то одноразовий пакетик не потрібен. А для кілограма картоплі можна пошити самостійно або придбати багаторазові полотняні торбинки.

Відповідальне споживання: добірка онлайн-курсів, які допоможуть більше дізнатися про свідоме споживання природних ресурсів:

Побутові відходи — дій зараз! Україномовний курс на платформі Prometheus. На ньому розкажуть, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.

Сталий розвиток: нова філософія мислення. Україномовний курс на платформі «Відкритий університет Майдану». В цьому онлайн-курсі автори розкажуть про основні принципи сталого розвитку; нову філософію сталого мислення; хто такі стейкхолдери і навіщо розуміти їхні цінності та потреби.

Вимкни спеку: від кліматичної науки до дій. Англомовний курс на платформі «Coursera». Курс орієнтований на практичні дії. Він дає змогу вивчити вплив зміни клімату на регіональному рівні, стратегії підвищення стійкості до них, та шляхи переходу до свідомого споживання.

Фото: pexels.com

СЕО Yakaboo Іван Богдан сексистськи висловився про жінок і… пішов з посади

СЕО книжкового магазину Yakaboo Іван Богдан на онлайн-дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви» дозволив собі сексистське висловлювання про жінок. «В цілому більше купують (книжки — ред.) жінки, які, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав Богдан. 

Читати далі
+ 138 слів

Чи застосує Росія ядерну зброю

Останнім часом українці все більше обговорюють загрозу ядерної війни. Деякі навіть збираються влаштувати оргію на горі Щекавиця в Києві в разі удару. І хоча російські політики погрожували «ядеркою» й раніше, після проведення псевдореферендумів потенційна небезпека зросла. Так, президент Путін заявив, що ядерна зброя може бути застосована «для захисту нових територій». Спробуймо розібратися, наскільки це можливо.

Читати далі
+ 348 слів

У Маріуполі окупанти оголосили мобілізацію

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни оголосили про мобілізацію першої хвилі. Це сталося внаслідок проведення псевдореферендуму. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Читати далі
+ 15 слів

«Я — боєць-доброволець. Воюю за свободу». Розмова з іноземцем, який воює за Україну

Доні Донбас — саме таке ім’я доброволець має в Україні (своє реальне не розкриває з міркувань безпеки). Доні воює в Україні з квітня 2022 року на Дніпропетровщині. До війни чоловік жив в Бостоні, багато років пропрацював скіп-трейсером (людина, яка відслідковує осіб за пропусками). Також кілька років працював в оборонній промисловості та сфері безпеки. До війни ніколи не був в Україні і дуже мало чув про український народ. Але, за його словами, найдивовижніше місце, в якому він коли-небудь був і він сподівається жити в цій країні після того, як ЗСУ виженуть росіян з нашої держави.

Читати далі
+ 80 слів

Трагедія Бабиного Яру: чого ми (ще) не знаємо?

Кожного року 29–30 вересня українці вшановують пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. В цей день ми підготували маловідомі факти, завдяки яким ви дізнаєтеся більше про трагедію Бабиного Яру.

Читати далі
+ 51 слів

США виділить Україні понад мільярд доларів. Головне за ніч і ранок 29 вересня

Читати далі
+ 215 слів

Українські волонтери випустили NFT-колекцію художніх творів «Brave Legion»

Громадська організація «Гуманітарний батальйон» створила NFT-колекцію, щоб залучити кошти на купівлю теплого одягу для ЗСУ та гуманітарну допомогу українцям, які постраждали внаслідок окупації.

Читати далі
+ 47 слів

«Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном». 29 вересня — день народження Івана Карпенко-Карого

«…Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Так про драматурга, письменника і артиста відгукувався Іван Франко.

Читати далі
+ 101 слів
Що там ще
+ 4855 новин