Детальніше. За записами вдалося з’ясувати, що Медведчук вів переговори із заступником голови уряду Росії Дмитром Козаком, помічником президента Росії Владиславом Сурковим, російським міністром енергетики Олександром Новаком та іншими російськими політиками та високопосадовцями.
Також є записи розмов нардепа з ватажками незаконних збройних угруповань на сході України: Олександром Бородаєм, Олексієм Карякіним, Владленом Зарубою.
Журналісти зазначають, що Медведчук у 2014 році мав постійний контакт з тодішнім Президентом Петром Порошенком. Він міг передавати інформацію, отриману від російського оточення, а також впливати на його рішення стосовно дій на Донбасі.
Що стосується контактів з президентом Росії Володимиром Путіним, то Віктор Медведчук зустрічався з ним за попереднім записом і також міг передавати ту чи іншу інформацію. У 2014 році український нардеп не мав жодного офіційного статусу представника України, тому його переговори були негласними.
Хто такий Віктор Медведчук?
Зараз він — народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя», кум Путіна. У 2002-2005 роках Медведчук був главою Адміністрації президента часів Леоніда Кучми. Його називають автором темників (перелік обов’язкових тем, які повинні були висвітлювати журналісти). За непідтвердженими даними, був співробітником КДБ (Комітету державної безпеки) СРСР. Медведчук був адвокатом Василя Стуса на суді. Його політичний вплив зменшився після Революції Гідності. У 2014 році його призначили представником України по обміну полоненими з проросійськими бойовиками. У червні цього року близький до Медведчука Тарас Козак придбав телеканал ЗІК.
Що про нього варто знати?
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру у держзраді голові політичної ради партії «Опозиційної платформи ― За життя» Віктору Медведчуку та нардепу цієї партії Тарасу Козаку. Також їх підозрюють у замаху на розграбування національних ресурсів у тимчасово окупованому Криму.
Віктора Медведчука, якому вручили підозру в держзраді, під варту не взяли. Він буде під цілодобовим домашнім арештом упродовж двох місяців. Також Медведчук повинен носити електронний браслет, здати свій закордонний паспорт і приходити на виклики до правоохоронців. Нагадаємо, Офіс генерального прокурора просив суд взяти Медведчука під варту з можливістю внести заставу в розмірі 300 мільйонів гривень.
Фото: unian.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики