Недосяжність Олімпіади. Чому і як представників різних країн не допускали до змагань

Wow

Нещодавно Міжнародний Олімпійський комітет заявив про наміри допустити до міжнародних змагань спортсменів із РФ та Білорусі під нейтральними прапорами. «Жоден спортсмен не повинен бути позбавлений права брати участь у змаганнях тільки через його паспорт», йдеться у заяві.

Наразі МОК зазначає, що остаточного рішення ще не ухвалили. Пропонуємо згадати приклади в історії Олімпійських ігор, коли спортсменів не допускали до змагань через політичні причини.

Олімпійські ігри 1920 в Антверпені

На першу Олімпіаду після завершення Першої світової не допустили країн-агресорів: Німеччину, Австрію, Угорщину, Болгарію та Туреччину. Ба більше, Німеччину не запросили й на Олімпійські ігри у 1924 році, на відміну від інших країн, які зазнали поразки у війні.

Олімпійські ігри 1948 у Лондоні

Усупереч тому, що минуло 3 роки після закінчення Другої світової, Німеччину та Японію, знову ж таки як агресорів, не допустили до змагань. У повоєнному Лондоні досі були помітні наслідки німецьких бомбардувань, а учасники Олімпіади жили у старих військових таборах. Тому британський уряд вирішив заборонити обом країнам брати участь в Олімпіаді попри незадоволення японських чиновників. 

Олімпійські ігри 1964 у Токіо

Команді з Південно-Африканської республіки заборонили змагатися через політику апартеїду, впроваджену урядом. Апартеїд офіційна політика расової дискримінації проти місцевого темношкірого населення, а також переселенців з Азії. Заборона тривала 32 роки, доки до влади ПАР не прийшов новий уряд. Спортсменів цієї країни допустили до змагань у 1992 році, де вони здобули 2 срібні медалі.

Олімпійські ігри 1972 у Мюнхені

Спортсменів з Родезії (нині відома як Зімбабве) не допустили до Олімпіади за 4 дні до її початку. Заборону спричинив тиск з боку країн Африки, які відмовлялися визнавати проголошену незалежність Родезії та погрожували бойкотом.  

Олімпійські ігри 2000 у Сіднеї

До цих змагань не допустили команду з Афганістану. Причиною заборони стала дискримінація жінок. У 2004 році Афганістан вперше представляла команда, у складі якої була жінка. 

Авторка тексту: Софія Сидоренко.

Фото: sport.24tv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Міноборони впровадить нову систему навчання для мобілізованих медиків. Важливе за ніч і ранок 19 березня

Йдеться про можливість навчання за змішаною формою. Теоретичну частину проводитимуть онлайн, а практична триватиме 18 днів в очному форматі у Військово-медичній академії ЗСУ. Також у відомстві зазначають, що офіцером можна стати за 40 днів.

Читати далі
+ 146 слів

Квитки на потяги з України до Австрії відсьогодні можна придбати в застосунку Укрзалізниці

З 18 березня розпочинається продаж квитків онлайн на потяги, що мають сполучення Україна — Австрія. Про це повідомили на Telegram-каналі акціонерного товариства “Укрзалізниця”.

Читати далі
+ 54 слів

МЗС закликало медіа не називати фарс у Росії словом “вибори”

Міністерство закордонних справ наголосило у медіа на важливості не називати фарс у Росії словом “вибори”. Своїм закликом зовнішньополітичне відомство поділилося у соціальній мережі Х.

Читати далі
+ 28 слів

Найбільшу базу НАТО будують у Румунії. На ній розмістять 10 тисяч військовослужбовців

У Румунії розпочато будівництво найбільшої військової бази НАТО у Європі, на території якої розмістять 10 тисяч солдатів та їхніх родин. Фундаментом для втілення проєкту стала авіабаза Mihail Kogălniceanu. Про це пише Euronews Romania на своєму вебсайті.

Читати далі
+ 33 слів

Новим речником Повітряних Сил ЗСУ став майор Ілля Євлаш. Що про нього відомо?

Раніше Євлаш був речником східного угруповання військ. Проходив службу в Командуванні Сухопутних військ на посаді старшого офіцера служби звʼязків з громадськістю, очолював службу звʼязків з громадськістю угруповання сил і засобів оборони міста Київ та пресслужбу оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця»

Читати далі
+ 13 слів

На Сумщині триває евакуація прикордонних громад

46 населених пунктів у 16 територіальних громадах області минулої доби обстріляли росіяни. «На жаль, порівняно із минулим тижнем, кількість обстрілів значно зросла — збільшилась кількість застосування тактичної авіації, систем залпового вогню», — кажуть в ОВА.

Читати далі
+ 13 слів

ЄС виділить додаткові 5 млрд євро на військову підтримку України

Рада ЄС вирішила підвищити військову допомогу Україні на 5 мільярдів євро шляхом створення спеціального Фонду допомоги Україні у межах Європейського фонду миру.

Читати далі
+ 32 слів

На Закарпатті чоловік намагався накласти на себе руки у приміщенні ТЦК — у військкоматі відреагували

У територіальному центрі комплектування на Закарпатті розповіли, що Євгенія Хабарова затримали під час спроби незаконного перетину кордону. Опісля прикордонники доставили його до Хустського ТЦК, де у вбиральні чоловік спробував накласти на себе руки. У ТЦК пояснили таку поведінку громадянина тим, що він міг вживати психотропні речовини.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 9380 новин