Детальніше. У посвідченні водія тепер буде вказана група крові (резус-фактор) водія, а також його згода на донорство. Ці дані допоможуть лікарям вчасно допомогти людям у разі ДТП.
Посвідчення водія буде у вигляді пластикової картки. Записи на документі будуть тримовними ― українською, англійською і частково французькою. Права будуть чинними не лише в Україні, а й у всій Європі та багатьох інших країнах світу.
Згоду або незгоду людини на посмертне донорство та її групу крові будуть вказувати лише тоді, коли отримають письмову згоду водія.
Що нового в «Дії»?
Тепер електронний паспорт можна буде використовувати під час:
- надання послуг поштового звʼязку;
- банківських операцій;
- підтвердження віку при купівлі алкогольних і тютюнових виробів;
- надання медичних послуг;
- надання готельних послуг;
- надання телекомунікаційних послуг;
- показ документів на вимогу уповноваженої особи;
- надання адміністративних послуг;
- повернення коштів, сплачених за товар.
Також у додатку «Дія» створять електронний ідентифікаційний код і довідку переселенця. Їх презентують у жовтні 2020 року.
Які ще електронні документи доступні в додатку «Дія»?
Електронний підпис українці зможуть отримати безкоштовно й для цього не потрібно буде ходити в різні державні установи. Упровадження е-підпису Смарт-Дія у мобільний додаток «Дія» наразі на стадії експерименту. Підпис буде чинним упродовж половини року.
Також за документами з «Дії» українці можуть літати внутрішніми рейсами з аеропортів «Харків» і «Бориспіль».
З цифровим студентським квитком з додатку «Дія» можна сідати в потяги. В Укрзалізниці зазначають, що електронний документ має ті ж функції, що й оригінальний пластиковий. Він підтверджує статус студента, посвідчує особу, а також забезпечує 50% знижки на поїздку.
Також у додатку понад пів року є посвідчення водія. Ними також можна користуватися як документом, що посвідчує особу. Відновити водійські права тепер можна онлайн. Українці зможуть обміняти водійське посвідчення та отримати його після втрати або крадіжки, не виходячи з дому. Для цього достатньо мати власний електронний кабінет водія і зробити там відповідне онлайн-замовлення. Вхід до е-кабінету — за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Його можна отримати на чип своєї ID-картки, а також через Bank-id та Mobile-id.
У новій версії «Дії» 2.0 особу можна буде ідентифікувати за штрихкодом і QR-кодом. Маючи таке підтвердження, людина зможе забрати посилку з пошти. Функцію мобільного додатку наразі запускають у тестовому режимі, тому вона доступна лише тестувальникам.
Відтепер кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна безкоштовно записати на ІD-картку. Завдяки такій функції ви зможете користуватися електронними сервісами держави та бізнесу.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: pexels.com