Нове посвідчення водія й нові можливості додатку «Дія»

LIKE

У водійських правах, як повідомляє МВС, тепер вказуватимуть групу крові. А електронний паспорт українці зможуть використовувати більше. До того ж у додатку «Дія» стануть доступними ідентифікаційний код і довідка переселенця. Про це повідомляє The Бабель.

Чому це корисно. Українцям будуть доступні більше електронних документів. До того ж розширюються можливості їх використання. А нові права водія вже адаптовані до європейських вимог і можуть допомогти в разі ДТП.

Детальніше. У посвідченні водія тепер буде вказана група крові (резус-фактор) водія, а також його згода на донорство. Ці дані допоможуть лікарям вчасно допомогти людям у разі ДТП.

Посвідчення водія буде у вигляді пластикової картки. Записи на документі будуть тримовними ― українською, англійською і частково французькою. Права будуть чинними не лише в Україні, а й у всій Європі та багатьох інших країнах світу.

Згоду або незгоду людини на посмертне донорство та її групу крові будуть вказувати лише тоді, коли отримають письмову згоду водія.

Що нового в «Дії»?

Тепер електронний паспорт можна буде використовувати під час:

  • надання послуг поштового звʼязку;
  • банківських операцій;
  • підтвердження віку при купівлі алкогольних і тютюнових виробів; 
  • надання медичних послуг;
  • надання готельних послуг;
  • надання телекомунікаційних послуг;
  • показ документів на вимогу уповноваженої особи;
  • надання адміністративних послуг;
  • повернення коштів, сплачених за товар.

Також у додатку «Дія» створять електронний ідентифікаційний код і довідку переселенця. Їх презентують у жовтні 2020 року.

Які ще електронні документи доступні в додатку «Дія»?

Електронний підпис українці зможуть отримати безкоштовно й для цього не потрібно буде ходити в різні державні установи. Упровадження е-підпису Смарт-Дія у мобільний додаток «Дія» наразі на стадії експерименту. Підпис буде чинним упродовж половини року.

Також за документами з «Дії» українці можуть літати внутрішніми рейсами з аеропортів «Харків» і «Бориспіль».

З цифровим студентським квитком з додатку «Дія» можна сідати в потяги. В Укрзалізниці зазначають, що електронний документ має ті ж функції, що й оригінальний пластиковий. Він підтверджує статус студента, посвідчує особу, а також забезпечує 50% знижки на поїздку.

Також у додатку понад пів року є посвідчення водія. Ними також можна користуватися як документом, що посвідчує особу. Відновити водійські права тепер можна онлайн. Українці зможуть обміняти водійське посвідчення та отримати його після втрати або крадіжки, не виходячи з дому. Для цього достатньо мати власний електронний кабінет водія і зробити там відповідне онлайн-замовлення. Вхід до е-кабінету — за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Його можна отримати на чип своєї ID-картки, а також через Bank-id та Mobile-id.

У новій версії «Дії» 2.0 особу можна буде ідентифікувати за штрихкодом і QR-кодом. Маючи таке підтвердження, людина зможе забрати посилку з пошти. Функцію мобільного додатку наразі запускають у тестовому режимі, тому вона доступна лише тестувальникам.

Відтепер кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна безкоштовно записати на ІD-картку. Завдяки такій функції ви зможете користуватися електронними сервісами держави та бізнесу.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин