Понад половина українців не хоче вакцинуватися від коронавірусу ― опитування

12% опитаних планують отримати щеплення в найближчому часі або вже отримали вакцину. Ще 16% українців мають намір вакцинуватися, але пізніше. Про це свідчать результати опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року.

Чому це важливо. Дослідження репрезентативне й виражає ставлення українців різного віку й з різних регіонів до вакцинації. Через відмову робити щеплення можуть захворіти ще більше людей, а поширення коронавірусу буде складніше зупинити.

Детальніше. 10% людей планують вакцинуватися, якщо це буде потрібно, наприклад, для поїздки за кордон. Серед опитаних віком від 18 до 29 років частка тих, хто не хоче робити щеплення, складає 43,5%. А серед українців віком від 60 років кількість тих, хто не хоче вакцинуватися, зростає до 57%.

Серед тих, хто хотів би отримати вакцину, 52% готові зробити це лише за умови, що вона буде безкоштовною. 22,5% опитаних готові за неї платити, а ще 5% готові платити, щоб вакцинуватися поза чергою.

45% опитаних, які не хочуть робити щеплення, кажуть, що, на їхню думку, вакцини, які застосовуються в Україні, недостатньо ефективні чи безпечні, але вони готові отримати «іншу» вакцину. Ще 27% українців, які не хочуть вакцинуватися, кажуть, що ризики від щеплення перевищують ризики від самої хвороби. 3% респондентів думають, що ймовірність того, що вони захворіють на COVID-19, дуже низька.

Хто і як проводив опитування. Опитування провели методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. У ньому взяли участь понад 2 тисячі респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за тимчасово окупованих територій Криму та Донецької й Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що варто знати про вакцини проти коронавірусу?

  • Кілька держав ЄС приєднались до рішення інших членів Євросоюзу призупинити вакцинацію препаратом від AstraZeneca. Водночас Польща продовжує щепити своїх громадян цим препаратом, а ВООЗ заявляє, що зв’язку між вакциною та утворенням тромбів немає.
  • Препарат проти коронавірусу американської компанії Novavax на 96% дієвий проти оригінального штаму коронавірусу і на 86% — проти британського штаму, який є більш заразним і його вже виявили в Україні.
  • Якщо людина вже захворіла на коронавірус, має гострий перебіг захворювання та не отримувала жодної дози вакцини, ― краще перенести вакцинацію на 6 місяців. Вагітним жінкам радять відтермінувати щеплення до завершення вагітності, навіть якщо вагітність настала після введення першої дози вакцини.

Фото: pexels.com

«Від кожного вибуху світ в тобі наче перевертається». Євангеліна, 20 років, бариста, виїхала з Луганщини 2 квітня

Wow

Дівчина проживала у Лисичанську на Луганщині. Там працювала баристою та допомагала своїй сім’ї. Проте ворог не дав їй можливості залишитися у рідному місті та змусив тікати з власного дому. Єва та її родина змогли виїхати з-під жахливих обстрілів лише 2 квітня. Зараз, коли уже пережила такий болючий досвід, дівчина готова розповісти свою історію.

Читати далі
+ 93 слів

Суп «У страшних муках» та фуа-гра: UAnimals запрошує депутатів до онлайн-ресторану

Заклад відкриває свої віртуальні двері для чиновників, які підтримують законопроект 8150 про внесення змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження». Це написали на своєму сайті гуманістичний рух UAnimals.

Читати далі
+ 78 слів

Відшкодування коштів за купівлю генераторів: у яких містах діє програма?

Через планові та аварійні відключення електроенергії українці все більше переходять до використання інших джерел електроенергії. Місцеві ради в свою чергу запроваджують програми часткового відшкодування вартості генераторів для мешканців багатоквартирних будинків. 

Читати далі
+ 371 слів

Оператори дронів зможуть пройти онлайн-курс від фонду «Повернись живим» та Prometheus

Благодійна організація «Повернись живим» й освітня платформа Prometheus запускають навчальний онлайн-курс «Основи тактики застосування коптерів DJI Мavic 3 та Autel EVO II в бойових умовах». Про це повідомили на сайті фонду.

Читати далі
+ 41 слів

Шольц закликав Путіна вивести війська з України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонної розмови закликав російського президента Володимира Путіна перейти до дипломатичних рішень. Зокрема, вивести війська з України. Про це повідомляє видання «Der Spiegel».

Читати далі
+ 1 слів

Чому в Україні забороняють Московський патріархат

«Релігійні організації повинні не порушувати права і свободи громадян, не нести загрози життю, здоров’ю та безпеці», — пояснює Центр стратегічних комунікацій у своєму Телеграм-каналі «Справді».

Читати далі
+ 0 слів

Росія ставить пріоритет на ракети, а не на особовий склад, — Маляр

Російським військовим бракує належного забезпечення амуніцією. Все через те, що для Росії пріоритетом є не людське життя, а кількість ракет. Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.  

Читати далі
+ 57 слів

Для українських дітей проводять англомовні онлайн-заняття вчителі з усього світу

Діти та підлітки віком від 6 до 18 років можуть відвідати заняття з різних дисциплін та попрактикувати англійську мову. Такі заняття проводять педагоги-волонтери з різних країн.

Читати далі
+ 151 слів
Що там ще
+ 5207 новин