Понад половина українців не хоче вакцинуватися від коронавірусу ― опитування

12% опитаних планують отримати щеплення в найближчому часі або вже отримали вакцину. Ще 16% українців мають намір вакцинуватися, але пізніше. Про це свідчать результати опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року.

Чому це важливо. Дослідження репрезентативне й виражає ставлення українців різного віку й з різних регіонів до вакцинації. Через відмову робити щеплення можуть захворіти ще більше людей, а поширення коронавірусу буде складніше зупинити.

Детальніше. 10% людей планують вакцинуватися, якщо це буде потрібно, наприклад, для поїздки за кордон. Серед опитаних віком від 18 до 29 років частка тих, хто не хоче робити щеплення, складає 43,5%. А серед українців віком від 60 років кількість тих, хто не хоче вакцинуватися, зростає до 57%.

Серед тих, хто хотів би отримати вакцину, 52% готові зробити це лише за умови, що вона буде безкоштовною. 22,5% опитаних готові за неї платити, а ще 5% готові платити, щоб вакцинуватися поза чергою.

45% опитаних, які не хочуть робити щеплення, кажуть, що, на їхню думку, вакцини, які застосовуються в Україні, недостатньо ефективні чи безпечні, але вони готові отримати «іншу» вакцину. Ще 27% українців, які не хочуть вакцинуватися, кажуть, що ризики від щеплення перевищують ризики від самої хвороби. 3% респондентів думають, що ймовірність того, що вони захворіють на COVID-19, дуже низька.

Хто і як проводив опитування. Опитування провели методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. У ньому взяли участь понад 2 тисячі респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за тимчасово окупованих територій Криму та Донецької й Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що варто знати про вакцини проти коронавірусу?

  • Кілька держав ЄС приєднались до рішення інших членів Євросоюзу призупинити вакцинацію препаратом від AstraZeneca. Водночас Польща продовжує щепити своїх громадян цим препаратом, а ВООЗ заявляє, що зв’язку між вакциною та утворенням тромбів немає.
  • Препарат проти коронавірусу американської компанії Novavax на 96% дієвий проти оригінального штаму коронавірусу і на 86% — проти британського штаму, який є більш заразним і його вже виявили в Україні.
  • Якщо людина вже захворіла на коронавірус, має гострий перебіг захворювання та не отримувала жодної дози вакцини, ― краще перенести вакцинацію на 6 місяців. Вагітним жінкам радять відтермінувати щеплення до завершення вагітності, навіть якщо вагітність настала після введення першої дози вакцини.

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин