Повернути Крим Україні вимагає голова правлячої партії Німеччини

Таку заяву Армін Лашет, голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС), зробив на зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, яка відбулася в Дюссельдорфі, повідомляє DW.

Чому це важливо. Сьомий рік триває окупація Криму Росією. Важливо, що про кримське питання говорять провідні світові політики. Це може змусити Росію вивести свої війська звідти і повернути Україні суверенітет над півостровом.

Детальніше. Український прем’єр Денис Шмигаль під час зустрічі з Арміном Лашетом висловив сподівання на активну участь Німеччини в Кримській платформі, яку ініціював Київ для деокупації Криму. Лашет наголосив, що окупація є порушенням норм міжнародного права. Вона, як і конфлікт на Донбасі, істотно позначається на розвитку України. Голова ХДС також вказав на важливість припинення вогню на Донбасі та необхідність «надати нової динаміки виконанню рішень, ухвалених у нормандському форматі». Крім того, він додав, що Європа вкрай зацікавлена у стабільній, демократичній Україні.

Довідка. Кримська платформа — це новий міжнародний майданчик, який об’єднує спільні зусилля з виведення військ Росії з Криму та з виходу звідти адміністрації окупантів. На перших етапах він потрібен для обговорення проблем окупованого Росією півострова.

Цитата. «Ми підтримуємо її на шляху розпочатих нею реформ, що полегшать шлях до європейської перспективи», — сказав Армін Лашет.

Дізнайтеся більше новин з окупованого Криму:

  • Затримання журналіста, позиція Великої сімки щодо агресії Росії та інші новини з окупованого Криму. У Криму затримали журналіста, який співпрацює з «Радіо Свобода», Велика сімка засуджує дії Росії на тимчасово окупованих територіях півострова й Донбасі, а Україна заявляє про спроби країни-агресора спотворити інформацію про реальну ситуацію в Криму. Про ці й інші новини читайте у нашій добірці.

Фото: eurointegration.com.ua

СЕО Yakaboo Іван Богдан сексистськи висловився про жінок і… пішов з посади

СЕО книжкового магазину Yakaboo Іван Богдан на онлайн-дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви» дозволив собі сексистське висловлювання про жінок. «В цілому більше купують (книжки — ред.) жінки, які, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав Богдан. 

Читати далі
+ 138 слів

Чи застосує Росія ядерну зброю

Останнім часом українці все більше обговорюють загрозу ядерної війни. Деякі навіть збираються влаштувати оргію на горі Щекавиця в Києві в разі удару. І хоча російські політики погрожували «ядеркою» й раніше, після проведення псевдореферендумів потенційна небезпека зросла. Так, президент Путін заявив, що ядерна зброя може бути застосована «для захисту нових територій». Спробуймо розібратися, наскільки це можливо.

Читати далі
+ 348 слів

У Маріуполі окупанти оголосили мобілізацію

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни оголосили про мобілізацію першої хвилі. Це сталося внаслідок проведення псевдореферендуму. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Читати далі
+ 15 слів

«Я — боєць-доброволець. Воюю за свободу». Розмова з іноземцем, який воює за Україну

Доні Донбас — саме таке ім’я доброволець має в Україні (своє реальне не розкриває з міркувань безпеки). Доні воює в Україні з квітня 2022 року на Дніпропетровщині. До війни чоловік жив в Бостоні, багато років пропрацював скіп-трейсером (людина, яка відслідковує осіб за пропусками). Також кілька років працював в оборонній промисловості та сфері безпеки. До війни ніколи не був в Україні і дуже мало чув про український народ. Але, за його словами, найдивовижніше місце, в якому він коли-небудь був і він сподівається жити в цій країні після того, як ЗСУ виженуть росіян з нашої держави.

Читати далі
+ 80 слів

Трагедія Бабиного Яру: чого ми (ще) не знаємо?

Кожного року 29–30 вересня українці вшановують пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. В цей день ми підготували маловідомі факти, завдяки яким ви дізнаєтеся більше про трагедію Бабиного Яру.

Читати далі
+ 51 слів

США виділить Україні понад мільярд доларів. Головне за ніч і ранок 29 вересня

Читати далі
+ 215 слів

Українські волонтери випустили NFT-колекцію художніх творів «Brave Legion»

Громадська організація «Гуманітарний батальйон» створила NFT-колекцію, щоб залучити кошти на купівлю теплого одягу для ЗСУ та гуманітарну допомогу українцям, які постраждали внаслідок окупації.

Читати далі
+ 47 слів

«Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном». 29 вересня — день народження Івана Карпенко-Карого

«…Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Так про драматурга, письменника і артиста відгукувався Іван Франко.

Читати далі
+ 101 слів
Що там ще
+ 4855 новин