Співпраця у сфері оборони, кібербезпека та забезпечення прав людини: про що домовилися Зеленський і Байден?

Український президент надав американському колезі список, у якому імена 450-и незаконно ув’язнених українців і заявив, що США можуть відіграти важливу роль у врегулюванні ситуації на сході України. Країни також оприлюднили спільну заяву щодо стратегічного партнерства.

Чому це важливо. США є важливим партнером України у різних галузях, приміром, в обороні від російської агресії.

Детальніше. 1 вересня відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського й президента США Джо Байдена у Білому домі. Понад дві години глави держав обговорювали питання безпеки, економічної й військової співпраці, НАТО, а також реформ, які мають подолати корупцію в Україні. У заяві оприлюднили плани щодо співпраці у різних галузях.

Безпека та оборона

Сполучені Штати з Україною продовжуватимуть працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію. Підтримка США суверенітету й територіальної цілісності України є непохитною, а російську спробу анексії Криму вони ніколи не визнають. США підтримують Кримську платформу.

Україна та США спільно впроваджуватимуть реформи у сферах оборони та оборонної промисловості, співпрацюватимуть у сферах чорноморської безпеки, кібербезпеки, обміну розвідувальною інформацією та протидія російській агресії.

США підтримують прагнення України вступити до НАТО.

Україна отримає від США ще 60 мільйонів доларів (понад 16, мільярда гривень) як допомогу у сфері безпеки. Транш включає бронебійні системи «Джавелін» та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, яке допоможе Україні ефективніше захищати кордони від Росії.

США продовжать навчання військових в Україні відповідно до статусу нашої країни як Партнера НАТО з розширеними можливостями. Україна та США співпрацюватимуть також у галузі кібербезпеки, обмінюватимуться інформацією, яка стосується космічних досліджень. 

Права людини

Україна повинна реформувати судову систему, а також продовжити боротьбу з корупцією. Має відбутися обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора та ухвалення законодавства для захисту повноважень Директора Національного антикорупційного бюро України, а також забезпечення прозорого та надійного процесу відбору наступника.

Україна й США продовжуватимуть намагатися притягнути Росію до відповідальності за системні порушення прав людини, які тривають на територіях України, контрольованих або окупованих Росією, та домагатися звільнення політичних в’язнів і заручників.

Україна отримає допомогу у розмірі понад 463 мільйонів доларів (понад 12,5 мільярдів гривень) на програми, орієнтовані на демократію, права людини, місцеве управління та децентралізацію, приватизацію й судову реформу.

Енергетична безпека та клімат

США співпрацюватимуть з Україною задля посилення інвестиційної привабливості енергетичної галузі України та залучення іноземних інвестицій, які допоможуть досягти Україні енергетичної незалежності та чистої енергетики.

Україна та США хочуть скоротити кількість національних викидів парникових газів до 2030 року. Україна приєдналася до Місії інновацій з питань клімату у сільському господарстві (AIM).

Обидві країни виступають проти «Північного потоку ― 2», який є загрозою для європейської енергетичної безпеки. США вживатимуть заходів, які допоможуть Україні й далі здійснювати транзит газу через свою територію.

Економічне зростання

Україна має реформувати державні підприємства, захистити незалежність центрального банку, посилити нагляд за фінансовим сектором та створити справедливе середовище для бізнесу та інвестицій.

США й Україна підготували Меморандум про взаєморозуміння щодо комерційної співпраці. Документ має сприяти участі американських компаній в українській економіці й навпаки.

Українські органи державної влади мають припинити використовувати неліцензійне програмне забезпечення. Україна повинна ухвалити законодавство, яке встановить надійний процес перевірки інвестицій.

Гуманітарна допомога

США й далі допомагатимуть Україні боротися з пандемією. Вони хочуть забезпечити спеціальне зберігання вакцин в Україні, а також надати майже 13 мільйонів доларів (понад 350 мільйонів гривень) підтримки.

Ще 45 мільйонів доларів (понад 1,2 мільярда гривень) уряд США надасть Україні як гуманітарну допомогу для підтримки людей, які постраждали внаслідок російсько-української війни й тимчасової окупації частини Донбасу й Криму Росією.

Фото: slovoidilo.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин