Детальніше. Раніше дослідники думали, що вода з Марсу випаровувалася. Однак якщо взяти до уваги можливу швидкість випаровування і невелику частину рідини, яка могла бути на планеті, то процес тривав би 4 мільярди років.
Дослідження аспірантки кафедри геології Каліфорнійського технологічного інституту Єви Шеллер, свідчить про те, що переважно Марс втрачав воду в період між 3,7 мільярда й 4,1 мільярда років тому. Вода може руйнувати гірські породи й це деколи призводить до гідратації мінералів. Такі мінерали здатні поглинати й утримувати воду впродовж тривалого часу, якщо не змінюватимуться умови (температура, тиск). Таким чином, під поверхнею Марсу може бути така кількість води, що дорівнює приблизно половині обʼєму Атлантичного океану.
Що ще відбувається в космосі?
- Завершилася японська місія космічного зонду «Хаябуса-2», який мав доставити астероїдний пил з Рюгу до на Землю. Зразки, зібрані на астероїді, знайшли в капсулі апарату, яка приземлилася в австралійській пустелі.
- Уперше воду в кратері на південній півкулі Місяця виявила астрономічна станція Стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії (SOFIA). Це спільний проєкт NASA та Німецького центру авіації та космонавтики. Раніше під час досліджень поверхні Місяця виявляли водень, але не могли встановити його сполуки.
- В атмосфері Венери — другої планети Сонячної системи — за допомогою телескопа знайшли фосфін. Це токсична речовина, яку виробляють лише живі організми. На Землі фосфін виробляють анаероби (живі організми, які здатні жити без атмосферного кисню). Це може свідчити про те, що на Венері може існувати життя.
- Деякі екзопланети (планети, які перебувають за межами Сонячної системи) дійсно можуть повністю складатися з алмазів і діоксиду кремнію. Таку можливість підтверджує дослідження науковців з університетів Аризони та Чикаго в США.
- На карликовій планеті Церері в Сонячній системі може виникнути життя. Космічний апарат Dawn від NASA зробив фото планети. За їхніми аналізами вчені з’ясували, що в її надрах є солона вода.
Фото: i.pinimg.com