Газ і пил з астероїда Рюгу отримала Японія. Знахідки можуть «підказати» як виникло життя на Землі

Завершилася японська місія космічного зонду «Хаябуса-2», який мав доставити астероїдний пил з Рюгу до на Землю. Зразки, зібрані на астероїді, знайшли в капсулі апарату, яка приземлилася в австралійській пустелі. Про це повідомляє видання Nature.

Чому це важливо. Астероїди ― залишки матеріалів, з яких сформувалася Сонячна система. Їх вивчення може допомогти науковцям з’ясувати, як на Землі з’явилася вода й виникло життя.

Детальніше. Місія зонду «Хаябуса-2» на Рюгу ― другий в історії космічних досліджень випадок, коли вдалося отримати зразки ґрунту з астероїда. Пил та камінці астероїда були в герметичній капсулі, не взаємодіяли з атмосферою Землі. Жодне космічне випромінювання їх також не зачепило. Також вдалося отримати астероїдний газ. Зонд «Хаябуса-2» збирав зразки упродовж півтора року.

У Японському аерокосмічному агентстві досліджуватимуть склад і структуру зразків з астероїда. 10% матеріалів наступного року надійдуть до NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору в США) в обмін на зразки з астероїда Бенну, які мають потрапити на Землю наприкінці 2023 року. Ще 15% зразків з Рюгу будуть доступними для міжнародного вивчення. Залишки законсервують для майбутніх досліджень.

Рюгу є астероїдом класу C. Він багатий на вуглець і має органічні мінерали, утворені щонайменше 4,6 мільярдів років тому. Науковці сподіваються, що в матеріалах з астероїда вдасться знайти органічні речовини, схожі на земні. Це може допомогти їм зʼясувати, як Земля стала покрита водою.

Новини про космос, які цікаво знати

Уперше воду в кратері на південній півкулі Місяця виявила астрономічна станція Стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії (SOFIA). Це спільний проєкт NASA та Німецького центру авіації та космонавтики. Раніше під час досліджень поверхні Місяця виявляли водень, але не могли встановити його сполуки.

В атмосфері Венери — другої планети Сонячної системи — за допомогою телескопа знайшли фосфін. Це токсична речовина, яку виробляють лише живі організми. На Землі фосфін виробляють анаероби (живі організми, які здатні жити без атмосферного кисню). Це може свідчити про те, що на Венері може існувати життя.

Деякі екзопланети (планети, які перебувають за межами Сонячної системи) дійсно можуть повністю складатися з алмазів і діоксиду кремнію. Таку можливість підтверджує дослідження науковців з університетів Аризони та Чикаго в США.

На карликовій планеті Церері в Сонячній системі може виникнути життя. Космічний апарат Dawn від NASA зробив фото планети. За їхніми аналізами вчені з’ясували, що в її надрах є солона вода.

Cліди озону та оксиду вуглецю вперше знайшли на Марсі. Відкриття допоможе визначити, чи є на Марсі метан, який виникає внаслідок біологічної або геологічної активності.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин