Газ і пил з астероїда Рюгу отримала Японія. Знахідки можуть «підказати» як виникло життя на Землі

Завершилася японська місія космічного зонду «Хаябуса-2», який мав доставити астероїдний пил з Рюгу до на Землю. Зразки, зібрані на астероїді, знайшли в капсулі апарату, яка приземлилася в австралійській пустелі. Про це повідомляє видання Nature.

Чому це важливо. Астероїди ― залишки матеріалів, з яких сформувалася Сонячна система. Їх вивчення може допомогти науковцям з’ясувати, як на Землі з’явилася вода й виникло життя.

Детальніше. Місія зонду «Хаябуса-2» на Рюгу ― другий в історії космічних досліджень випадок, коли вдалося отримати зразки ґрунту з астероїда. Пил та камінці астероїда були в герметичній капсулі, не взаємодіяли з атмосферою Землі. Жодне космічне випромінювання їх також не зачепило. Також вдалося отримати астероїдний газ. Зонд «Хаябуса-2» збирав зразки упродовж півтора року.

У Японському аерокосмічному агентстві досліджуватимуть склад і структуру зразків з астероїда. 10% матеріалів наступного року надійдуть до NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору в США) в обмін на зразки з астероїда Бенну, які мають потрапити на Землю наприкінці 2023 року. Ще 15% зразків з Рюгу будуть доступними для міжнародного вивчення. Залишки законсервують для майбутніх досліджень.

Рюгу є астероїдом класу C. Він багатий на вуглець і має органічні мінерали, утворені щонайменше 4,6 мільярдів років тому. Науковці сподіваються, що в матеріалах з астероїда вдасться знайти органічні речовини, схожі на земні. Це може допомогти їм зʼясувати, як Земля стала покрита водою.

Новини про космос, які цікаво знати

Уперше воду в кратері на південній півкулі Місяця виявила астрономічна станція Стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії (SOFIA). Це спільний проєкт NASA та Німецького центру авіації та космонавтики. Раніше під час досліджень поверхні Місяця виявляли водень, але не могли встановити його сполуки.

В атмосфері Венери — другої планети Сонячної системи — за допомогою телескопа знайшли фосфін. Це токсична речовина, яку виробляють лише живі організми. На Землі фосфін виробляють анаероби (живі організми, які здатні жити без атмосферного кисню). Це може свідчити про те, що на Венері може існувати життя.

Деякі екзопланети (планети, які перебувають за межами Сонячної системи) дійсно можуть повністю складатися з алмазів і діоксиду кремнію. Таку можливість підтверджує дослідження науковців з університетів Аризони та Чикаго в США.

На карликовій планеті Церері в Сонячній системі може виникнути життя. Космічний апарат Dawn від NASA зробив фото планети. За їхніми аналізами вчені з’ясували, що в її надрах є солона вода.

Cліди озону та оксиду вуглецю вперше знайшли на Марсі. Відкриття допоможе визначити, чи є на Марсі метан, який виникає внаслідок біологічної або геологічної активності.

Фото: pexels.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин