«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Штаб 24 — це некомерційна громадська організація, яка спеціалізується на замовленні й постачанні спецтехніки, військової та гуманітарної допомоги у найгарячіші точки спротиву в Україні. Організація співпрацює зі Львівською, Харківською, Миколаївською та Луганською військовими адміністраціями, Київською міською радою, Міністерством оборони України, Мінцифри та Міністерством національної оборони Польщі. 

Мовою цифр

За перший місяць війни команда Штабу 24 зібрала близько 3 млн доларів на амуніцію для українських військових. За зібрані кошти закупили близько 300 тепловізорів, 25 оптичних приладів, понад 500 касок та бронежилетів. Таку суму вдалося зібрати через «соціальне радіо». 

«З допомогою наших друзів у перші тижні війни нам вдалося доставити в Бучу та Ірпінь 12 старлінків та понад 70 тепловізорів з Європи. Зараз ми сконцентрували свою допомогу на Харкові, Миколаєві та зоні ООС. 

Одне з найскладніших замовлень, яким пишаємось — вдалося привезти два мобільних рентген-апарати для Харківського госпіталю. Нещодавно спільно з Міністерством цифрової трансформації ми закупили три тисячі бронежилетів та дві тисячі касок на схід», — ділиться співзасновник Штабу Олег Проць.

Про особисту відповідальність

«Робота Штабу 24 відрізняється від діяльності великих благодійних фондів тим, що ми децентралізовані та швидкі. Всі замовлення перевіряємо самостійно: на військовому полігоні тестуємо пластини від бронежилетів, якість патронів великих калібрів та техніку. Наша команда несе особисту відповідальність за людей, які довірили нам свої кошти, та військових, які розраховують на нашу компетентність. Кожен якісний бронежилет рятує життя, а вартісний тепловізор — знищує ще одного ворога», — розповідає співзасновник Штабу Костя Гощевський. 

Зараз на постійній основі в організації працюють близько 20 волонтерів, а також перевірені постачальники найкращої військової амуніції й техніки з Європи та США. Команда координує свою роботу разом з іншими волонтерськими організаціями, зокрема львівським штабом «Крива Липа». Хлопці передають на фронт тепловізори, квадрокоптери,  дрони,  радіостанції та засоби індивідуального захисту. У розпорядженні Штабу 24 є кілька вантажних автомобілів та бусів, які можуть доставити техніку в кожен регіон.

«Я зрозумів, що допомагати своїй країні — це не лише тримати в руках зброю, а робити те, що вмієш найкраще, особливо якщо ця справа наближує нас до спільної мети», — каже Олег Проць, співзасновник організації Штаб 24.

Як усе почалося

Зранку 24 лютого, у перший день російського вторгнення, Олег згадує, як  хвилювався лише за свою сім’ю, але точно вирішив, що буде робити далі. 

«Через кілька годин ми з другом Максимом вже були у військкоматі. І хоч ми не військові, та дозвіл на зброю мали, і відразу долучилися до патрулювань, допомагали місцевій теробороні та силовикам.  Ми побачили, які всі були заряджені та мобілізовані, людей вистачало. Між собою налагодили графіки чергувань, обмінювалися контактами. Втім для себе швидко зрозуміли:  в той час, поки фактично дублюємо роботу правоохоронців,  ми можемо бути корисними та ефективними в тому, що вміємо краще. 

До війни ми були підприємцями, тож вміння організовувати людей та делегувати обов’язки були нашими сильними сторонами. З цього ми й почали активно фандрейзити». 

У перший тиждень війни Максим Кочерган, співзасновник організації, перепрофілював роботу свого ресторану на соціальну допомогу переселенцям. У закладі волонтери готували комплексні обіди і доставляли їх у найближчі військкомати та шелтери, а також годували перших переселенців зі східних областей та столиці.

«У тому ж приміщенні ми облаштували склад для збору гуманітарної допомоги — постачання медикаментів одягу та амуніції.  Щодня з кількістю переселенців зростала і кількість охочих допомогти.  Ми залучали всі свої соціальні зв’язки та контакти, які напрацювали за мирного життя. Так поступово зібрали команду волонтерів і почали працювати цілодобово». 

Костя Гощевський долучився до команди волонтерів як організатор. Допомагав із налагодженням логістики, правильного оформлення документації та ліцензій, займався пошуком перевірених постачальників. Розповідає, що спершу команда бралася за будь-яке замовлення, але коли достатньо «набили руку» — сфокусувалися на постачанні дорогої військової техніки та засобів індивідуального захисту. 

Так з волонтерської ініціативи хлопці вирішили створити повноцінну громадську організацію, яку назвали Штаб 24 — як нагадування про день, коли все змінилось.

Фандрейзинг як новий стиль життя 

Костя Гощевський: «Робота організації — це точно не комерційна історія. У нас до останнього часу навіть не було окремого рахунку, тому всі «хвости» закривали із власних кишень. І якщо в перші тижні донатили кошти для ЗСУ майже всі, то зараз ця підтримка стала більш прицільною. Маємо віддати належне тим компаніям, які повністю перепрофілювали свій бізнес на допомогу військовим.

Так зробили наші друзі з IT-компанії WECAN, які від початку війни активно співфінансують найбільші замовлення Штабу та віддають частину з  прибутку бізнесу для нас, волонтерів, які знають як ними ефективніше розпорядитися. Ми ставили собі єдину ціль — виправдати довіру людей. Тепер відчуваємо в собі сили виходити в публічний формат, щоб ділитися результатами своєї діяльності та залучати всіх охочих для підтримки обороноздатності країни». 

Координація по всій країні  

Команда заручилася підтримкою представників місцевої влади та державних установ по всій країні. Організатори зізнаються: бюрократичну частину роботи вдається виконувати значно швидше, оскільки тепер і волонтери, і місцева влада однаково зацікавлені в результаті, тож комунікація між всіма сторонами відбувається напряму. Ефективно підтримують діяльність волонтерів і народні депутати, зусиллями яких складні замовлення вдається опрацювати оперативніше. 

Костя Гощевський: «Для нас більше немає неможливих завдань. Найкраща мотивація — це отримати відео чи таке повідомлення: «Хлопці завдяки вам вчора ми поклали цілу ворожу колону. Нові дрони спрацювали на відмінно». 

Зараз команда Штабу 24 працює без вихідних. Хлопці не прогнозують, що робитимуть після нашої Перемоги, адже війна змінила всі пріоритети. 

Олег Проць: «Думаю, кожен з нас не проти повернутися до звичної роботи, коли це все закінчиться, проте ця війна зробила всіх нас іншими, сильнішими. І допоки бойовики рф виконують злочинні накази та мародерять — ми підіймаємося в очах цілого світу і стаємо впевненими у своїх силах як ніколи раніше. 

Зараз фандрейзинг — те, чим ми живемо 24/7 і нам це подобається. Ти щодня відчуваєш, що потрібен своїй країні й хочеться зробити для неї більше».

Як підтримати діяльність Штабу 24 

Сайт — http://shtab24.lviv.ua

Донати  — https://secure.wayforpay.com/page?vkh=62723997-eb20-43ff-9396-0b6b22d1dba8

Соцмережі  Штабу 24

Instagram — https://www.instagram.com/shtab_24/

Facebook — https://www.facebook.com/shtab24

Авторка тексту: Вікторія Чуревич

Фото: Street Style Hunter 

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

На «Армію дронів» для ЗСУ зібрали майже 200 млн гривень за 4 дні

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що за на рахунку «Армії дронів» за перші чотири дні збору уже майже 200 мільйонів гривень. На ці гроші планують закупити 200 безпілотників, які будуть передані армії.

Читати далі
+ 26 слів

Як навчитися сторітелінгу та розібратися у своїй поведінці. Нові книжки у липні 2022

У час військової агресії рф проти України видавництва стикаються з проблемою друку нових книжок, зокрема, через локалізацію складів на тимчасово окупованих територіях. Попри це видавництва у липні анонсували вихід кількох новинок. Серед них — кілька романів та історична дискусія.

Читати далі
+ 173 слів

Українська математикиня отримала найпрестижнішу математичну нагороду

Українська науковиця Марина В’язовська здобула медаль Філдса за розв’язок задачі з пакування куль у восьмивимірному просторі. В’язовська довела, що решітка Е₈ є найщільнішим способом пакування однакових сфер у восьми вимірах, а також зробила внесок у розв’язок пов’язаних задач та задач з інтерполяції в аналізі Фур’є. Нагороду їй вручили на Міжнародному математичному конгресі у Гельсінкі.

Читати далі
+ 23 слів

Помічника народного депутата затримали за держзраду

Зрадник передавав російському кураторові розвіддані про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з рф і проведення АТО/ООС на сході України. За виконання завдань посадовець щоміцячно отримував від 1,5 до 4 тисяч доларів, в залежності від складності та термінів виконання цих завдань. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Читати далі
+ 12 слів

Сьогодні — восьма річниця звільнення Слов’янська та Краматорська, хроніка подій

Минуло 8 років від моменту, коли українські захисники визволили Краматорськ та Слов’янськ від російських окупантів. Саме 5 липня 2014 року ЗСУ знову підняли прапор над містами. Майже три місяці жителі Слов’янська та Краматорська перебували під окупацією сепаратистів. Зараз ці міста — українські. Однак росіяни й надалі проводять обстріли та намагаються їх захопити.

Читати далі
+ 178 слів

«Я розумів, що не хочу жити ні в росії, ні в білорусі, я хочу жити в європейській Україні». 5 липня — день народження Романа Ратушного

«Я розумів, що не хочу жити ні в росії, ні в білорусі, я хочу жити в європейській Україні». Так активіст згадував про свою участь у Євромайдані. Після Революції Гідності хлопець працював журналістом, займався проєктом «Метро на Троєщину», намагався створити власний інформаційний ресурс і розслідував схеми недобросовісних чиновників. Та найбільше Романа пам’ятають за ініціативу «Захистимо Протасів Яр».

Читати далі
+ 103 слів

«Носоріг» Сенцова отримав Гран-прі на польському кінофестивалі

Фільм українського режисера Олега Сенцова «Носоріг» виграв Гран-прі фестивалю «Любуське кіноліто» у Польщі. Про це повідомили на сайті фестивалю Lubuskie Lato Filmowe.

Читати далі
+ 40 слів

Наслідки ракетного удару по школі у Харкові

Сьогодні о 4 ранку росіяни обстріляли Шевченківський район у Харкові. Ракета потрапила у школу. За попередніми даними постраждалих немає. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 5 слів
Що там ще
+ 4422 новин