1547: гарячу лінію для запобігання домашньому насильству запустили в Україні

Уряд запустив гарячу лінію для запобігання домашньому насильству за номером 1547. Проєкт створили за новим принципом, який дозволив заощадити близько 25 млн грн. Про це розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Фейсбуці.

Чому це важливо. За даними ООН, кожна 6-та жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Від 1 до 3 млн дітей в Україні стає свідками або жертвами домашнього насильства.

Детальніше. Окрім урядової гарячої лінії, у березні 2018 року в Україні за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні створили 46 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

А у квітні 2019 року в Україні вперше притягнули до кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Окрім гарячої лінії Уряду, також є схожа лінія від ініціативи «Розірви коло»: 0-800-500-335 або 116-123 з мобільного. Це гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

⟶ Дім (не)безпеки: в Україні запустили онлайн курс із протидії домашньому насильству. Студія онлайн освіти EdEra спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні створили новий онлайн курс із протидії домашньому насильству, який уже є доступним для користувачів. Курс складається із тесту та чотирьох тематичних блоків: «Домашнє насильство: цифри й факти», «Форми домашнього насильства» (містить у собі короткі відеоролики про фізичне, сексуальне, психологічне та економічне), «Причини і наслідки насильства» (відео про причини агресії у сім’ї, цикли насильства, наслідки домашнього насильства та чому постраждалі не йдуть від кривдників), «Як допомогти» (відео про те, як виявити жертву насильства, як спілкуватися із постраждалими, яким має бути алгоритм допомоги їм, механізм покарання кривдника).

Усі відеолекції короткі, від 3 до 5 хвилин, також нижче — текстовий варіант ролика. Також на сторінці освітнього проекту можна анонімну розповісти власну історію, якщо ви були жертвою або свідком насильства.

Як побудувати партнерські стосунки у парі. Звісно, не всі стосунки мають такі ознаки, які ми навели вище. Але часто обидва партнери відчувають, що з відносинами «не все гаразд». То як побудувати партнерські, гармонійні стосунки, щоб у них було комфотно обом? Знаннями ділиться психологиня Анастасія Михайленко:

  • партнерські стосунки — це свідомі стосунки. Тут немає злиття. Я в них тому, що хочу бути в них. Я в них щасливий, бо я вкладаю, і я хочу вкладати, бо хочу щоб так було і далі. Це не про жертовність, терплячість і біль. Це про бажання і зрілість;
  • це стосунки з чітко встановленою відповідальністю. Кожен партнер несе за них відповідальність, і кожен партнер вміє нести відповідальність за своє життя та щастя. У партнерських стосунках я чітко знаю: я маю те, що побудував. Якщо щось мене не влаштовує — це моя відповідальність;
  • це про співробітництво, а не про компроміси. У компроміс жертвують обидва, а у співробітництві обидва виграють;
  • у партнерських стосунках ми йдемо до цілі. Ми розвиваємося. Якщо ми дозволимо рутині заполонити наше життя, ми дозволимо стосункам померти. А ми цього не хочемо;
  • ми команда, ми хочемо дійти до нашої цілі вдвох, тому ми підштовхуємо один одного. Ми домовилися, що можна. Ми вдячні один одному за це;
  • ми не зобов‘язані, ми несемо відповідальність. Це нас не тяготить, бо цього ми хочемо самі;
  • ми рівні. Почуття партнера, його думки, слова, його досвід так само важливі як мої почуття думки слова досвід. Ніхто не розумніший і не «знає краде». Ми слухаємо, що говорить партнера і стараємося почути. Ми разом шукаємо взаєморозуміння. Наводимо аргументи, обговорюємо пояснюємо, шукаємо як пояснити і як зрозуміти. Ми знаємо як це важливо;
  • ми знаємо, що щаслива сім‘я — це дорівнює безпека. Тому ми створюємо простір, в якому кожний член сім‘ї почуває себе в безпеці, може бути собою, його кордони дотримуються. Засудження, крик, знецінення, претензії цьому зовсім ніяк не сприяють. Тому ми підтримуємо і говоримо лише про свої почуття. 

Фото: pexels.com

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів

РФ обстріляла ракетами Слов‘янськ на Донеччині

Щонайменше одна людина загинула, ще 25 отримали поранення. Про це повідомив керівник ОВА Павло Кириленко.

Читати далі
+ 15 слів

Новий ударний безпілотник Bayraktar TB3 презентували в Туреччині

Bayraktar TB3 розробила турецька компанія Baykar. Новий безпілотник може нести бойові вантажі вагою 280 кг і літати понад 50 годин. Про це повідомив технічний директор, співвласник Baykar Сельчук Байрактар у твітері

Читати далі
+ 22 слів

СБУ ліквідувала групу агентів ФСБ, яка збирала розвіддані про позиції та озброєння ЗСУ

У результаті спецоперації у Харківській та Донецькій областях знешкодили групу з восьми місцевих жителів, яка збирала інформацію про місце перебування та переміщення Сил оборони. Про це повідомили в СБУ.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 58,5 мільйонів гривень на дрони-камікадзе для ГУР зібрали на платформі UNITED-24

Тепер розвідка отримає понад 2200 безпілотників FPV. Ці дрони дозволяють військовим виконувати складні маневри з високою швидкістю руху.

Читати далі
+ 36 слів

Українські танкісти завершили навчання на танках Challenger 2. Головне за ніч і ранок 27 березня

Наші військові завершили навчання на британських танках Challenger 2 у Великій Британії та повертаються до України. Бійці пройшли підготовку, яка охоплювала інструкції щодо командування, водіння та спільної роботи екіпажу на танках Challenger 2, а також ефективного визначення та ураження цілей. Про це повідомило Міноборони Великої Британії, передають The Guardian та Independent.

Читати далі
+ 110 слів

40 машин для військових. Як у мережі аптек «Подорожник» діє проєкт «Ambulance для ЗСУ»

Торік у мережі аптек «Подорожник» запрацював проєкт допомоги військовим «Ambulance для ЗСУ». За цей час компанія передала воїнам 40 авто спецтранспорту, серед яких — карети швидкої допомоги та легкові автомобілі. 

Читати далі
+ 330 слів
Що там ще
+ 5901 новин