1547: гарячу лінію для запобігання домашньому насильству запустили в Україні

Уряд запустив гарячу лінію для запобігання домашньому насильству за номером 1547. Проєкт створили за новим принципом, який дозволив заощадити близько 25 млн грн. Про це розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Фейсбуці.

Чому це важливо. За даними ООН, кожна 6-та жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Від 1 до 3 млн дітей в Україні стає свідками або жертвами домашнього насильства.

Детальніше. Окрім урядової гарячої лінії, у березні 2018 року в Україні за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні створили 46 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

А у квітні 2019 року в Україні вперше притягнули до кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Окрім гарячої лінії Уряду, також є схожа лінія від ініціативи «Розірви коло»: 0-800-500-335 або 116-123 з мобільного. Це гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

⟶ Дім (не)безпеки: в Україні запустили онлайн курс із протидії домашньому насильству. Студія онлайн освіти EdEra спільно з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні створили новий онлайн курс із протидії домашньому насильству, який уже є доступним для користувачів. Курс складається із тесту та чотирьох тематичних блоків: «Домашнє насильство: цифри й факти», «Форми домашнього насильства» (містить у собі короткі відеоролики про фізичне, сексуальне, психологічне та економічне), «Причини і наслідки насильства» (відео про причини агресії у сім’ї, цикли насильства, наслідки домашнього насильства та чому постраждалі не йдуть від кривдників), «Як допомогти» (відео про те, як виявити жертву насильства, як спілкуватися із постраждалими, яким має бути алгоритм допомоги їм, механізм покарання кривдника).

Усі відеолекції короткі, від 3 до 5 хвилин, також нижче — текстовий варіант ролика. Також на сторінці освітнього проекту можна анонімну розповісти власну історію, якщо ви були жертвою або свідком насильства.

Як побудувати партнерські стосунки у парі. Звісно, не всі стосунки мають такі ознаки, які ми навели вище. Але часто обидва партнери відчувають, що з відносинами «не все гаразд». То як побудувати партнерські, гармонійні стосунки, щоб у них було комфотно обом? Знаннями ділиться психологиня Анастасія Михайленко:

  • партнерські стосунки — це свідомі стосунки. Тут немає злиття. Я в них тому, що хочу бути в них. Я в них щасливий, бо я вкладаю, і я хочу вкладати, бо хочу щоб так було і далі. Це не про жертовність, терплячість і біль. Це про бажання і зрілість;
  • це стосунки з чітко встановленою відповідальністю. Кожен партнер несе за них відповідальність, і кожен партнер вміє нести відповідальність за своє життя та щастя. У партнерських стосунках я чітко знаю: я маю те, що побудував. Якщо щось мене не влаштовує — це моя відповідальність;
  • це про співробітництво, а не про компроміси. У компроміс жертвують обидва, а у співробітництві обидва виграють;
  • у партнерських стосунках ми йдемо до цілі. Ми розвиваємося. Якщо ми дозволимо рутині заполонити наше життя, ми дозволимо стосункам померти. А ми цього не хочемо;
  • ми команда, ми хочемо дійти до нашої цілі вдвох, тому ми підштовхуємо один одного. Ми домовилися, що можна. Ми вдячні один одному за це;
  • ми не зобов‘язані, ми несемо відповідальність. Це нас не тяготить, бо цього ми хочемо самі;
  • ми рівні. Почуття партнера, його думки, слова, його досвід так само важливі як мої почуття думки слова досвід. Ніхто не розумніший і не «знає краде». Ми слухаємо, що говорить партнера і стараємося почути. Ми разом шукаємо взаєморозуміння. Наводимо аргументи, обговорюємо пояснюємо, шукаємо як пояснити і як зрозуміти. Ми знаємо як це важливо;
  • ми знаємо, що щаслива сім‘я — це дорівнює безпека. Тому ми створюємо простір, в якому кожний член сім‘ї почуває себе в безпеці, може бути собою, його кордони дотримуються. Засудження, крик, знецінення, претензії цьому зовсім ніяк не сприяють. Тому ми підтримуємо і говоримо лише про свої почуття. 

Фото: pexels.com

Як на Каннському кінофестивалі підтримують Україну?

Цьогоріч 75-й міжнародний Каннський кінофестиваль став платформою підтримки України. Окрім показу фільмів українського виробництва, відбулася низка програмних заходів та демонстрацій, щоб привернути увагу до війни та зібрати кошти для України.

Читати далі
+ 69 слів

рф звинуватили у геноциді українців. Головне за 27 травня

Перший незалежний звіт щодо звинувачень росії у геноциді в Україні стверджує, що дії рф в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що росія розпалює геноцид та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу.

Читати далі
+ 18 слів

рф примусово мобілізувала майже всіх чоловіків із окупованої «днр»

Практично усі чоловіки із так-званої «днр» примусово потрапили до лав російської армії, повідомляє Служба безпеки України. Про це СБУ розповів полонений, якого без погодження мобілізували з окупованої частини Донецької області.

Читати далі
+ 12 слів

Продовольча криза у світі через війну рф проти України. Що варто знати

«Майбутня продовольча катастрофа. Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Виправити це — справа кожного», — обкладинка з таким написом з’явилася у щотижневику The Economist у травні. Ми вирішили розібратися, чи насправді світові загрожує криза через війну рф з Україною.

Читати далі
+ 317 слів

росіяни активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Важливе за ніч та ранок 27 травня

російські військові активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ, намагаються закріпитись у Лимані. Про це повідомляє Генштаб.

Читати далі
+ 29 слів

Бої на сході України досягли максимальної інтенсивності. Головне за 26 травня

Наразі росіяни штурмують українські позиції одночасно на кількох напрямках. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. «Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту. Бої досягли максимальної інтенсивності. Попереду нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах», — каже Маляр.

Читати далі
+ 22 слів

Український фільм здобув перемогу на фестивалі у Каннах

LIKE

Картина режисера Вілена Новака «Чому я живий» Одеської кіностудії виборола першість у номінації «Найкращий режисер повнометражного фільму» на Silk Road Film Awards Cannes. Це п‘ята нагорода, яку отримав фільм цьогоріч.

Читати далі
+ 32 слів

Рашисти перевозять хірургічне обладнання з Маріуполя у Донецьк

В Донецьк в хірургічне відділення клініки Калініна завезли чергову партію хірургічного обладнання, яке вкрали з маріупольської лікарні. Про це повідомив радник мера Петро Андрющенко.

«Обладнання унікальне і було придбане у 2021 році за кілька мільйонів гривень. Усе вкрадене обгорнуто в подарункову обгортку “єдиної росіі”», — пише Андрющенко.13:51

Фото: t.me/andriyshTime

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 4256 новин