Детальніше. Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Свічка у вікні». Автором ідеї є Джеймс Мейс — історик та дослідник голодомору в Україні, завдяки дослідженням якого світ дізнався про Голодомор в Україні.
У 1932-1933 роках Комуністична партія та уряд СРСР організували штучний голод на території України та Кубані. За кілька місяців у 1932-1933 роках в Україні загинули мільйони людей. Історики досі сперечаються про точну кількість жертв.
Довідка. Геноцид — це цілеспрямовані дії з метою знищення повністю або частково окремих груп населення чи цілих народів за національними, етнічними, расовими, корисними або релігійними мотивами.
⟶ В Антарктиді вшанують жертв Голодомору. Учасники української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» запалять 12 свічок на вшанування жертв Голодомору. Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбудеться також і за 15 тисяч кілометрів від Києва. Команда полярників вирішила провести акцію пам’яті не за місцевим часом, а за київським, разом з усією Україною. З огляду на різницю в часі, полярники запалять свічки, коли в Антарктиді буде 11-та година ранку.
⟶ Які країни визнали Голодомор в Україні 1932-33 років геноцидом? Лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.
Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.
Ще низка країн в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом або вшанували пам’ять його жертв, зокрема: Аргентина, Андорра, Бразилія, Італія, Іспанія, Чилі, Чехія, Словаччина, Мексика.
Росія у 2008 році вшанувала пам’ять загиблих, але категорично відмовилась визнавати сталінську політику 1932-1933 років стосовно українських селян актом геноциду.
Фото: glavred.info