23% українців пережили в дитинстві сексуальне насилля

Жертвами зґвалтування в дитинстві стали близько 4% українців. З сексуальним насиллям чи домаганнями зіштовхнулися 23%. Про це свідчать результати соціологічного опитування агенції «Фама», зробленого  на замовлення Центру гідності дитини Українського католицького університету. Цю тему в Україні досліджують вперше. 

Чому це важливо? Ґрунтовна статистика в Україні щодо сексуального насилля не ведеться. У передісторії опитування зазначено, що звернення до лікарів, соціальних працівників чи правоохоронців щодо сексуального насилля не сумуються — тобто немає реальних даних про кількість жертв. До того ж люди, які не готові озвучувати свій гіркий досвід, можуть не звертатися до фахівців. Таким чином вони опиняються за бортом статистики.  

Детальніше. Винним у сексуальному насиллі назвали кривдника 77% опитаних, а кривдника і жертву водночас – 20%.

Також опитані пояснили, що не розповідали про свій досвід через сором або страх зізнатися, думки, що їх покарають.

«Понад 60% вважають, що кривдником є чужа людина, а, насправді, статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить про інше: кривду сексуального характеру щодо дітей вчиняють близькі люди. Також ми побачили, що одна третя опитаних українців думають, що проблема сексуального насилля над дітьми не є притаманна українській культурі, що вона притаманна лише неблагополучним сім’ям», — коментує результати опитування керівниця дослідницької агенції «Фама» Мар’яна Малачівська.

Також 66% опитаних вперше дізнались про секс у віці від 9 до 13 років. Понад 40% почули про інтимні речі від друзів, 17% ‒ від батьків.

93% респондентів назвали відповідальними за секспросвіту своїх дітей батьків, 47% — вчителів.

Результати опитування показують, що понад 50% українців отримали перший сексуальний досвід після 18 років. Сьогодні вік є молодшим.

Українці розуміють термін «сексуальне насилля» досить широко. 14% респондентів обмежують його зґвалтуванням. Ніхто з респондентів не вважає секс за згодою у повнолітньому віці сексуальним насиллям.

Опитування містило питання «Від яких небезпек варто оберігати сучасних дітей?» Відповіді були різноманітні, включаючи побутові небезпеки, водойми булінг, інтернет, шкідливі звички, погані компанії. У віці 13 років найчастіше говорять про сексуальне насилля (педофілію, розбещення, сексуальні домагання, збочення), після 14 років про сексуальні контакти і вагітність.

Контекст. Щороку поліція фіксує близько 400-500 випадків секс-наруги проти дітей. Утім, за словами фахівців, точної статистики не існує.

«Більшість сексуальних злочинів щодо дитини стаються, коли їй 5-9 років. Це вік, коли дитина не має жодних уявлень про свою статевість і здебільшого не може пояснити, що з нею роблять. Лише в 10% випадків насильство здійснює чужа людина. У 90% — це людина, яку дитина добре знає», — розповідає керівниця Центру гідності дитини УКУ Христина Шабат.

Респондентами опитування стали 1600 жінок і чоловіків від 16 до 55 років з усіх регіонів країни. 

Фото: gazetalubuska.pl

Відеозустріч Байдена та Путіна. Про що говорили президенти?

Wow

Головною темою відеоконференції президентів США та Росії був конфлікт між Україною та РФ. У Білому домі повідомили, що Байден попередив Путіна про дії Америки у випадку загострення конфлікту: економічні санкції для Росії та збільшення оборонної допомоги для України. Путін же переймався питанням нерозширення НАТО на схід та звинувачував Київ у «демонтажі» Мінських угод. Про це пише BBC News.

Чому це важливо. Метою зустрічі було налагодити діалог з Росією, продовжити спроби деескалації конфлікту на сході України дипломатичним шляхом.

Читати далі
+ 5 слів

YouTube запускає монетизацію відео YouTube Shorts Fund в Україні. Як скористатися?

Монетизація стане заохоченням для авторів коротких відео. Щоб стати учасником програми, потрібно зайти в додаток YouTube, натиснути «Створити», обрати «Shorts» та зробити відео. Про це повідомив Google у своєму офіційному блозі. Для виплат авторам та артистам ще у травні 2021 року представили фонд у розмірі 100 тисяч доларів США. 

Чому це корисно. У межах цієї програми можна заробляти від 100 до 1000 доларів щомісяця, але відео повинні відповідати певним критеріям.

Читати далі
+ 69 слів

У Німеччини обрали нового канцлера. Чого чекати Україні?

LIKE

Як і Ангела Меркель, Шольц засуджує анексію Криму та військову агресію на Донбасі, тому жодних поступок з його боку не буде. Про це повідомляє Громадське.

Чому це важливо. Вибори канцлера можуть вплинути на стосунки Німеччини з Україною. Представники його партії пропонували скасувати санкції проти Росії. Вони також підтримують «Північний потік-2» й вважають його виключно економічним проєктом. 

Читати далі
+ 26 слів

«Евро 2021», Олександр Усик та «Веном 2». Що найчастіше гуглили українці?

Google оприлюднив список найпопулярніших пошукових запитів користувачів з України. Інформація про пандемію взагалі не увійшла до рейтингу, натомість найпопулярнішим запитом стало «Евро 2020». «Игра в кальмара» — одразу за ним. До першої десятки також увійшли: «Холостяк», «Классрум», «Украина Англия», «Усик Джошуа», «Евровиденье 2021», «Украина Швеция», «Олимпиада 2021» та «Вступ 2021».

У категорії «Персона» найчастіше шукали Олександра Усика. На другому місці — Олексій Навальний. Найчастіше українці гуглили значення слова «Aboba». Також в першу трійку увійшли слова та «симпл димпл» та «формалин». Також найчастіше користувачі України гуглили питання: «Как умер Сквидвард?». На другому місці — «Як вийти заміж?». 

Українці шукали як купити поп іт, квитки на потяг та 13 iphone. У категорії «Фільми» жителі нашої країни найбільше цікавились стрічкою «Веном 2». У категорії «Серіали» однозначно перемогла «Гра в кальмара».

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Пресслужба поліції та «РадіоТрек». Хто отримав антипремію за сексизм?

Цьогоріч антипремією «Це яйце!» нагородили пресслужбу Харківської поліції, інтернет-видання «РадіоТрек» та уже колишнього секретаря Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрія Сарапійчука. «Переможців» обрали в категоріях «Моралізатор року», «Сексистський матеріал» та «Сексистське висловлювання», пише Детектор медіа

Чому це важливо. Медіа та публічні особи впливають на формування громадської думки, тому важливо висвітлювати та публічно засуджувати прояви сексизму, аби запобігти поширенню та вкоріненню шкідливих стереотипів.

Читати далі
+ 92 слів

У Gmail з’являться голосові та відеодзвінки

Google додав голосові та відеодзвінки у програму для обміну електронними листами на iOS та Android. Функція зараз доступна лише в приватних чатах, пізніше нею можна буде користуватись для групових дзвінків у Gmail. Про це Google повідомив у своєму блозі.

Щоб зателефонувати іншому користувачеві, необхідно обрати позначку телефону чи відео у правому куті сервісу. Оновлення згодом також з’явиться у мобільному додатку Google Chat.

Фото: unsplash.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

В Узбекистані скасували Tiktok-фестиваль за участі українських тіктокерів

Фестиваль був запланований на 25 грудня, але влада країни його скасувала. Остаточне рішення щодо проведення подібних заходів приймає МВС країни та президент.

Чому це важливо. Причиною скасування фестивалю став негативний вплив TikTok на молодь та невідповідність подібних подій менталітету держави, зазначає Міністерство культури. Також воно порадило організатором майбутніх подій зважати на їхню відповідність цінностям держави.

Читати далі
+ 18 слів

Безкоштовні пластикові пакети заборонять в Україні. Яка альтернатива?

З 10 грудня почне діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів в Україні. Забороняється безкоштовно розповсюджувати їх у магазинах, на ринках та у сфері обслуговування. Про це повідомили на сайті Кабміну.

Чому це важливо. Таке рішення потенційно може допомогти зменшити пластикові відходи та покращити екологічну ситуацію. Лише за час пандемії люди спродукували понад вісім мільйонів тонн пластику.

Читати далі
+ 103 слів
Що там ще
+ 3637 новин