28 липня в Україні вперше відзначають День Української Державності

Указ про запровадження свята Володимир Зеленський підписав ще торік під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. Дата для святкування була обрана не випадково. Вона збігається з історичною для українців датою — Днем Хрещення Київської Русі-України, а також Днем пам’яті князя Володимира Великого.

Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. Понад тисяча років українській культурі та державотворчому досвіду. Особливо важливо це сьогодні, коли росія активно просуває наратив, що вона є захисником традиційних цінностей, започаткованих за часів Київської Русі. Історія Київської Русі, за версією кремлівської пропаганди, є етапом російської державності. 

Як зазначив Президент, День Української Державності утверджує зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Нове свято уславить понад тисячолітню історію українського державотворення. Останнє засвідчується першими згадками про заснування міста Києва, про історичні події, пов’язані з діяльністю князя Володимира Великого. Прийняттям у 988 році християнства він засвідчив цивілізаційний вибір Київської Русі. 

На честь Дня державності в Міністерстві культури та інформаційної політики презентували візуальну символіку свята. Концепція спрямована на руйнування міфу про те, що Україна — молода держава. Першочергове місце в айдентиці займає тризуб. «Адже наш герб походить від родового знака Рюриковичів, а саме — від знака Володимира Великого, що є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії», — зазначають автори.

У графічній концепції використовуються різні варіанти тризуба, кожен із яких має своє значення. Як символ боротьби використовують тризуб із шевроном ЗСУ, історії — тризуб Володимира, ідентичності — тризуби, намальовані вручну різними людьми як символ їхнього зв’язку з Україною, незалежності — тризуб із державного герба України. 

Авторка тексту: Маргарита Нікітіна

Фото: detector.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин