«30 до 30»: молодь, яка змінює імідж України у світі

Світовий конґрес українців оголосив список 30 фіналістів проєкту «СКУ: 30 до 30». До нього увійшли молоді люди (віком до 30-ти років), які є представниками української діаспори в різних країнах світу й розвивають проукраїнські ініціативи. Про першу десятку списку розповідаємо далі.

Чому це важливо. Молодь є рушієм змін у різних сферах життя, а діаспора відіграє вагому роль у розвитку держави, з якої походить.

Детальніше. У проєкті брала участь талановита молодь, яку об’єднує громадянська позиція, українське походження та активна участь у житті діаспори. Тридцятку найактивніших обирали з-поміж понад сотні кандидатів з усього світу. Їх експертний комітет визначав за ініціативністю, ефективністю, креативністю, навичками командної роботи та лідерства, волонтерською діяльністю, а також досягненнями в країні їхнього проживання.

Десять представників списку «30 до 30»

Вікторія Притуляк, Латвія. Навчалася в Музичній академії в Ризі, стала першою випускницею з України, яка закінчила академію з викладанням латиською мовою. Уперше в історії факультету виконала програму дипломного концерту українською мовою. Синхронно перекладає під час офіційних візитів посадових осіб і президентів України. Вікторія цікавиться темою соціолінгвістичного аспекту відтворення українських власних назв латиською без посередництва російської мови.

Василь Бочко, Португалія. Один з ініціаторів встановлення першого пам’ятника Тарасові Шевченку в Лісабоні, організовував вечір пам’яті Небесної Сотні в Лісабонській старшій школі. Василь створив проєкт віддаленого навчання в Українській школі «Дивосвіт» із залученням учителів з України.

Володимир Сурма, Великобританія. Танцюрист, який популяризує українські танці та вчить їх танцювати людей урізних куточках світу. Окрім того, він є піаністом, фінансовим аудитором і дитячим тренером з регбі.

Володимир Палагнюк, Канада. Учасник Революції Гідності. Чоловік став співзасновником і координатором фестивалю ― Дня Вишиванки, який відбувається у Торонто. Співпрацює з понад 50-ма громадськими організаціями, видавництвами й підприємствами.

Ганнуся Тимець, Польща. Пластунка, волонтерка, організаторка культурних і наукових заходів про українську культуру й історію. Вона заснувала Новий гурток україністів у Любліні.

Дарія Мимка, Польща. Одна з керівників благодійного фонду для українських дітей з Донецька й Луганська, які постраждали внаслідок російсько-української війни. Жінка організовувала дитячі табори у Вроцлаві й започаткувала проєкт, під час якого волонтери-діаспоряни навчають англійської мови дітей з тимчасово окупованих територій.

Дар`я Наумова, Канада. Очільниця Українського Національного Об’єднання Канади в Монреалі. Вона керує розподілом пожертв цієї організації для шкіл, фестивалів і низки інших культурних заходів, які стосуються України.

Денис Поліщук, Канада. Попри те, що хлопець живе в Канаді, він таємно від батьків вирушив на фронт ― захищати кордони України від російської агресії. Він є учасником ветеранського проєкту «Я повернувся», де допомагає українським військовим отримувати кваліфіковану психологічну допомогу.

Євгеній Семенов, Об’єднані Арабські Емірати. ІТ-спеціаліст, який веде офіційну сторінку української громади ОАЕ у Facebook. Чоловік організовує традиційні українські свята, виставки українських митців, кінопокази, спортивні заходи, якими популяризує українську культуру в ОАЕ.

Єлизавета Михалковська, Хорватія. Активна діячка української громади в Загребі та Українського культурно-просвітнього товариства «Кобзар». Вона займається питаннями профілактики професійного вигорання серед молоді

Фото: ukrinform.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Як на Каннському кінофестивалі підтримують Україну?

Цьогоріч 75-й міжнародний Каннський кінофестиваль став платформою підтримки України. Окрім показу фільмів українського виробництва, відбулася низка програмних заходів та демонстрацій, щоб привернути увагу до війни та зібрати кошти для України.

Читати далі
+ 69 слів

рф звинуватили у геноциді українців. Головне за 27 травня

Перший незалежний звіт щодо звинувачень росії у геноциді в Україні стверджує, що дії рф в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що росія розпалює геноцид та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу.

Читати далі
+ 18 слів

рф примусово мобілізувала майже всіх чоловіків із окупованої «днр»

Практично усі чоловіки із так-званої «днр» примусово потрапили до лав російської армії, повідомляє Служба безпеки України. Про це СБУ розповів полонений, якого без погодження мобілізували з окупованої частини Донецької області.

Читати далі
+ 12 слів

Продовольча криза у світі через війну рф проти України. Що варто знати

«Майбутня продовольча катастрофа. Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Виправити це — справа кожного», — обкладинка з таким написом з’явилася у щотижневику The Economist у травні. Ми вирішили розібратися, чи насправді світові загрожує криза через війну рф з Україною.

Читати далі
+ 317 слів

росіяни активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Важливе за ніч та ранок 27 травня

російські військові активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ, намагаються закріпитись у Лимані. Про це повідомляє Генштаб.

Читати далі
+ 29 слів

Бої на сході України досягли максимальної інтенсивності. Головне за 26 травня

Наразі росіяни штурмують українські позиції одночасно на кількох напрямках. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. «Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту. Бої досягли максимальної інтенсивності. Попереду нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах», — каже Маляр.

Читати далі
+ 22 слів

Український фільм здобув перемогу на фестивалі у Каннах

LIKE

Картина режисера Вілена Новака «Чому я живий» Одеської кіностудії виборола першість у номінації «Найкращий режисер повнометражного фільму» на Silk Road Film Awards Cannes. Це п‘ята нагорода, яку отримав фільм цьогоріч.

Читати далі
+ 32 слів

Рашисти перевозять хірургічне обладнання з Маріуполя у Донецьк

В Донецьк в хірургічне відділення клініки Калініна завезли чергову партію хірургічного обладнання, яке вкрали з маріупольської лікарні. Про це повідомив радник мера Петро Андрющенко.

«Обладнання унікальне і було придбане у 2021 році за кілька мільйонів гривень. Усе вкрадене обгорнуто в подарункову обгортку “єдиної росіі”», — пише Андрющенко.13:51

Фото: t.me/andriyshTime

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 4256 новин