Українці відтворили житло ХІІ-ХІІІ століття. 3D-реконструкція доступна у мережі

3D-реконструкцію наземного житла ХІІ-ХІІІ століття показала команда історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» на Львівщині. Про це повідомляє прес-служба заповідника на сторінці у Facebook.

Чому це важливо. Це можливість побачити, якою була оселя наших предків багато століть тому, а саме на заглиблену слов’янську хату ІХ-Х століття.

Докладніше про оселю. Це була споруда квадратної форми, розмірами 2,8×2,8 м та 3,2×3,2 м, двосхилий дах якої покривали очеретом або соломою. Тоді ще стелі не було. Щоб із житла не виходило тепло, його наземну частину оточували валикоподібним насипом землі. Складно уявити? Тоді подивіться на це.

Праця над 3-D реконструкцією Пліснеська, яка відбувається за сприяння програми Створюємо інноваційний культурний продукт – програма УКФ , у розпалі 💪. Цього разу презентуємо Вам наземне житло ХІІ-ХІІІ століть, реконструйоване на основі археологічних розкопок Пліснеська та із залученням досвіду етнологічних досліджень. Показуємо Вам цей об’єкт у динаміці, аби Ви на прикладі одного житла побачили, яким нелегким й тривалим є шлях від ідеї до її реалізації ✍. Поки ви дивитесь, ми далі йдемо працювати. Цього разу над 3-D відтворенням виробничих та господарських споруд, ну і, звісно, оборонних ліній та культових споруд нашого унікального археологічного комплексу 😎. Володимир Шелеп Андрій Филипчук Віталій Ляска Валерій Міщенко (Valeriy Mishchenko)Стежте за нами на Історико-культурний заповідник "Давній Пліснеськ" та Український культурний фонд 👍#Пліснеськ_в_3D #УКФ #інновації #археологія #архітектура #інновації #культурна_спадщина #cловяни #середньовіччя #реконструкція #історія_для_всіх

Опубліковано Історико-культурний заповідник "Давній Пліснеськ" Вівторок, 6 серпня 2019 р.

 

Докладніше про проект. «Показуємо Вам цей об’єкт у динаміці, щоб на прикладі одного житла ви побачили, яким нелегким й тривалим є шлях від ідеї до її реалізації», — зазнає команда проекту. Ця 3D-реконструкція є частиною великого проекту, який підтримує програма Українського культурного фонду «Створюємо інноваційний культурний продукт».

Що буде далі. У заповіднику вже анонсують інші 3D-реконструкції, наразі археологи працюють над відтворенням виробничих та господарських споруд, оборонних ліній та культових споруд археологічного комплексу. Стежити за новинками можна за посиланням.

⟶ Українці створюють 3D-тур замком князів Острозьких. Він презентуватиме онлайн експонати з музею Князів Острозьких. Опис до усіх об’єктів на сайті замку буде перекладуть на 4 мови: англійську, польську, білоруську і литовську. Проект на стадії розробки. Його презентують за декілька місяців.реконс

⟶ Кіборг зі Львова створює 3D-модель оборони Донецького аеропорту. 3D-модель аеропорту часів його героїчної оборони створює військовий 80-ї десантно-штурмової бригади зі Львова Віталій Любенко. Він хоче, щоб якомога більше людей дізналися, як обороняли ДАП. Кіборг каже: «Це буде, як історія, як пам’ять про бійців, які загинули. Багато є художньої літератури, а я хочу зробити проект відтворення хронології подій від того часу коли зайшов мій підрозділ і до того часу, поки не завалився сам термінал».

 Фото: Заповідника «Давній Пліснеськ»

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин