Впровадження цифрової освіти, можливість сплати податків з телефону, зменшення бюрократії та багато іншого. Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, розповів про досягнення країни у сфері диджиталізації. Розповідаємо про дев’ять найбільших проривів, які вдалось здійснити за останній рік.
Введення в дію перших у світі цифрових паспортів. Україна стала першою державою світу, яка запровадила цифрові паспорти у мобільних пристроях. Вони стали повним аналогом фізичних документів на законодавчому рівні. Мінцифри підписали меморандум з Apple та поділилася досвідом реалізації цифрових документів.
Електронні COVID-сертифікати, які визнали в Євросоюзі. За пів року команді розробників вдалось виправити всі недопрацювання та похибки, які виникали через людський фактор. За статистикою, станом на грудень 2021 року контакт-центр повністю розвантажили, а звернення громадян звели до мінімуму. На сьогодні в додатку — понад вісім мільйонів електронних сертифікатів.
Запуск нових послуг. У додаток додали можливість сплати податків онлайн, функцію реєстрації ФОП, авторизацію через NFC та інші послуги. За словами Міністра, статистика показала рівень задоволення людей 97%.
Спрощення процедури отримання цифрового підпису. Послуга «Дія. Підпис» зазнала значних змін. Розробники врахували фідбек користувачів та запустили бета-версію оновленого проєкту. Тепер для отримання підпису не треба буде крутити головою — достатньо посміхнутися або моргнути.
Випуск картки єПідтримка.5,8 млн карток Підтримки уже відкрили в українських банках. Понад 4,7 млн подали заявку на отримання грошової винагороди у Дії. У межах послуги уже виплатили понад 200 млн грн.
Зменшення бюрократії. Запустили довідник Paperless. Він зменшить кількість паперів, які вимагає держава для реєстрації послуг. Це буде стосуватися документів, які вже є в реєстрі держави.
Протидія корупції та заощадження грошей. Завдяки реалізації електронних послуг у 15 сферах Мінцифри змогло заощадити понад три мільярди грн на IT-закупівлях за цей рік.
Стимуляція розвитку 4G. 3,2 млн українців змогли отримати доступ до високошвидкісного з’єднання 4G. Мобільних операторів стимулюють до розвитку цієї сфери. Особливу увагу приділять стратегічним трасам.
Розвиток цифрової освіти. Міністерство запустило портал «Дія. Цифрова Освіта». Наразі він налічує 70 курсів. Вони стосуються всіх сфер людського життя, «від того, як сплачувати комуналку до того, що таке штучний інтелект», — зазначив Михайло Федоров. Ним вже скористалися понад мільйон українців.
Фото: diia.gov.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики