Три посадовці Голосіївського територіального центру комплектації та соціальної підтримки (РТЦК та СП) Києва організували схему незаконного ухилення від мобілізації. У схемі також брали участь троє цивільних, один із яких був головним організатором, та голова військово-лікарської комісії. Останній вже мав ранішу підозру за подібне правопорушення, але продовжував свою роботу попри відсторонення від посади. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Допомогли тисячам ухилянтів на 51 млн гривень. ДБР викрило нову схему


Згідно зі злочинною схемою, чоловікам виготовляли пакет військово-облікових документів про зняття та виключення з військового обліку, а його ціна коливалася від 2 до 15 тисяч доларів (від 82 до 616 тисяч гривень). Обшук підозрюваних виявив документи та записи, які можуть підтвердити численні випадки уникнення мобілізації тисячами військовозобовʼязаними.
Окрім документів, ДБР також виявили та вилучили понад 1,2 млрд доларів та 45 тисяч євро готівкою, а також одинадцять автомобілів преміумкласу вартістю 100 тисяч доларів кожний. Правопорушники отримали підозру в організації, виконавстві та пособництві проханні та одержанні ними неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, що поєднано з вимаганням. Суд розглядає запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Ба більше, в цьому ж ТЦК виявили двох працівників, які вносили фальшиві дані про призовників до Єдиного державного реєстру, допомагаючи ухилянтам від мобілізації виїхати за кордон. Вони отримали підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем, що передбачає покарання строком до 15 років. Станом на сьогодні слідство досліджує можливість причетності інших співробітників РТЦК та СП міста Києва до згаданих кримінальних правопорушень.
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики









