Адаптивний карантин в Україні — з 22 травня до 22 червня: що відкривається та як працюватиме транспорт

LIKE
Wow

З 22 травня, тобто уже від завтра, в Україні починає курсувати наземний громадський транспорт, а також приміський та у межах областей, дозволять проводити спортивні події, у яких беруть участь до 50 осіб, але без глядачів, відчиняться готелі, але без ресторанів. З наступного понеділка 25 травня запрацює метро та відчинять свої двері дитячі садки. Таке рішення прийняли на засіданні Уряду, пише «Українська правда». Офіційне рішення опублікують сьогодні.

Чому це важливо. Такі полегшення дозволять повертатися до звичного ритму, люди отримають змогу добиратися на роботу.

Детальніше. З 22 травня до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин. Це означає, що в кожній окремій області зможуть запроваджувати різні обмеження через коронавірус. Це буде залежати від кількох показників:

  1. Середньої кількості випадків діагностованих хворих. Цей показник має складати менше, ніж 12 осіб на 100 тисяч осіб за останній тиждень;
  2. Завантаженості ліжок у лікарнях, які мають приймати хворих на коронавірус. Заповненими мають бути менше, ніж половина місць;
  3. Кількості проведених тестувань. Вона має складати більше, ніж 12 протестованих людей на 100 тисяч населення протягом тижня.

Якщо усі ці показники у нормі, тобто менше 12 осіб, менше половини та більше 12 осіб, тоді в області можна послаблювати карантин.

Також з 22 травня запрацюють 66 пунктів пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Румунією та Молдовою. Ці країни обрали тому, що там ситуація із поширенням коронавірусу є прогнозованою. 

Від завтра відновлять міжнародне залізничне і автомобільне пасажирське сполучення. Водночас міжобласні перевезення Уряд поки не дозволив. Це пов’язано із різним рівнем захворюваності у різних областях України. Із 25 травня в Україні запрацюють садочки та метро. 

З 1 червня планують відновити залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, далекому внутрішньому та міжобласному сполученні, міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. З 15 червня планують дозволити прийняття та відправлення пасажирських літаків.

Контекст. Нагадаємо, що Україна виходить з карантину у п’ять етапів. Перший стартував 11 травня, тоді дозволили гуляти у парках та скверах, відвідувати салони краси, працювати нотаріусам та адвокатам. З 22 травня почнеться другий етап: запрацює наземний громадський транспорт, готелі (без ресторанів) дозволять спортивні події до 50-ти учасників та без глядачів. За планом третій етап виходу з карантину почнеться 1 червня, а четвертий етап стартує 10 червня.

Що ще важливо знати на цю тему:

30% заповнених місць з 1 липня: коли та як відкриють кінотеатри та концертні зали. Кінотеатри та концертні зали зможуть запрацювати лише із 30% заповнених місць. Таку можливість розглядають у Кабінеті міністрів України. Попередня дата відкриття культурних інституцій — 1 липня, але навіть тоді їхня робота матиме нюанси. Водночас 1 липня не є точною датою, бо відкриття буде залежати від ситуації з коронавірусом в Україні.

В Україні послаблюють карантин: що та як запрацює. МОЗ підготував свої рекомендації для готелів, транспорту, фітнес-центрів та спортзалів. Розповідаємо найважливіше.

Коронавірус і перевезення: коли громадський транспорт відновить роботу. Укрзалізниця розробила план виходу електричок із карантину. Приміське сполучення відновлюватимуть у два етапи. Спочатку на колії повернуться 745 електричок. Вони мають забезпечити підвезення людей до місць роботи у години «пік». На другому етапі призначать ще 571 поїзд.

Фото: pexels.com

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин