Адаптивний карантин в Україні — з 22 травня до 22 червня: що відкривається та як працюватиме транспорт

LIKE
Wow

З 22 травня, тобто уже від завтра, в Україні починає курсувати наземний громадський транспорт, а також приміський та у межах областей, дозволять проводити спортивні події, у яких беруть участь до 50 осіб, але без глядачів, відчиняться готелі, але без ресторанів. З наступного понеділка 25 травня запрацює метро та відчинять свої двері дитячі садки. Таке рішення прийняли на засіданні Уряду, пише «Українська правда». Офіційне рішення опублікують сьогодні.

Чому це важливо. Такі полегшення дозволять повертатися до звичного ритму, люди отримають змогу добиратися на роботу.

Детальніше. З 22 травня до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин. Це означає, що в кожній окремій області зможуть запроваджувати різні обмеження через коронавірус. Це буде залежати від кількох показників:

  1. Середньої кількості випадків діагностованих хворих. Цей показник має складати менше, ніж 12 осіб на 100 тисяч осіб за останній тиждень;
  2. Завантаженості ліжок у лікарнях, які мають приймати хворих на коронавірус. Заповненими мають бути менше, ніж половина місць;
  3. Кількості проведених тестувань. Вона має складати більше, ніж 12 протестованих людей на 100 тисяч населення протягом тижня.

Якщо усі ці показники у нормі, тобто менше 12 осіб, менше половини та більше 12 осіб, тоді в області можна послаблювати карантин.

Також з 22 травня запрацюють 66 пунктів пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Румунією та Молдовою. Ці країни обрали тому, що там ситуація із поширенням коронавірусу є прогнозованою. 

Від завтра відновлять міжнародне залізничне і автомобільне пасажирське сполучення. Водночас міжобласні перевезення Уряд поки не дозволив. Це пов’язано із різним рівнем захворюваності у різних областях України. Із 25 травня в Україні запрацюють садочки та метро. 

З 1 червня планують відновити залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, далекому внутрішньому та міжобласному сполученні, міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. З 15 червня планують дозволити прийняття та відправлення пасажирських літаків.

Контекст. Нагадаємо, що Україна виходить з карантину у п’ять етапів. Перший стартував 11 травня, тоді дозволили гуляти у парках та скверах, відвідувати салони краси, працювати нотаріусам та адвокатам. З 22 травня почнеться другий етап: запрацює наземний громадський транспорт, готелі (без ресторанів) дозволять спортивні події до 50-ти учасників та без глядачів. За планом третій етап виходу з карантину почнеться 1 червня, а четвертий етап стартує 10 червня.

Що ще важливо знати на цю тему:

30% заповнених місць з 1 липня: коли та як відкриють кінотеатри та концертні зали. Кінотеатри та концертні зали зможуть запрацювати лише із 30% заповнених місць. Таку можливість розглядають у Кабінеті міністрів України. Попередня дата відкриття культурних інституцій — 1 липня, але навіть тоді їхня робота матиме нюанси. Водночас 1 липня не є точною датою, бо відкриття буде залежати від ситуації з коронавірусом в Україні.

В Україні послаблюють карантин: що та як запрацює. МОЗ підготував свої рекомендації для готелів, транспорту, фітнес-центрів та спортзалів. Розповідаємо найважливіше.

Коронавірус і перевезення: коли громадський транспорт відновить роботу. Укрзалізниця розробила план виходу електричок із карантину. Приміське сполучення відновлюватимуть у два етапи. Спочатку на колії повернуться 745 електричок. Вони мають забезпечити підвезення людей до місць роботи у години «пік». На другому етапі призначать ще 571 поїзд.

Фото: pexels.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин