Чи рятують антитіла від нового африканського штаму коронавірусу, на який новий серіал чекати на Netflix та як можна використати жир зі страв — зібрали для вас найцікавіше з того, що відбулося за ці вихідні.
- Двоє українок фінішували у двадцятці найкращих на чемпіонаті світу з біатлону. Капітанка збірної України Олена Підгрушна у спринті з одним невлучним пострілом фінішувала на 11-й позиції (відставання від чемпіонки — 1 хв 5 сек). Дар’я Блашко стала 14-ю. Чемпіонат світу з біатлону зараз триває у Словенії.
- Україну поділять на нові карантинні зони. Червона, помаранчева, жовта або зелена — в одну з таких зону потраплятимуть області України. У зеленій зоні скасують майже усі карантинні обмеження, крім носіння масок. У жовтій зоні кафе, ресторанам та розважальним закладам дозволять працювати до півночі. Помаранчевий рівень — це сигнал бізнесу та місцевій владі, що може бути введений червоний рівень. Червона передбачає жорсткі карантинні обмеження, які діяли по всій Україні під час січневого локдауну. Постанову про новий поділ Уряд має схвалити до 18 лютого.
- Серіал про зникнення лісів для Netflix знімають творці «Гри престолів» та Х’ю Джекман. Телешоу знімуть за романом Річарда Паверса «Верхній ярус». У творі йдеться про п’ять дерев, які вступають у контакт з дев’ятьма людьми, щоб привернути їхню увагу до зникнення лісів на Землі. Сценарій пілотного епізоду серіалу написав Річард Роббінс, який також працював над «Зразковими бунтарками» та «12 мавпами».
- Африканським штамом коронавірусу можна заразитися повторно навіть маючи антитіла — ВООЗ. Про повторне зараження африканським штамом у Франції сповістило видання Le Figaro. Чоловік, який перехворів на коронавірус торік у вересні, у січні знову заразився. Цього разу — уже південно-африканським штамом. Другий випадок пацієнт переніс тяжче. ВООЗ зараз отримує сповіщення про повторні зараження новим штамом вірусу.
- Цифра добірки: 55 тонн. Стільки жиру з різдвяних страв зібрали у Фінляндії і віддадуть для перероблення у паливо. Фінська компанія Neste провела кампанію Ham Trick. Жителям країни пропонували збирати жир, який виділяється при готуванні різдвяних страв із м’яса чи риби, і здавати його у спеціальні приймальні пункти. Зібраний жир компанія перетворить у дизельне паливо. Завдяки кампанії людям показують переваги так званої циркулярної економіки — вживані товари перетворюють на придатні до повторного використання.
Фото: pexels.com