У Twitter буде своя аудіоплатформа для обговорень та дискусій онлайн, новий пристрій дозволить роботам «відчувати» дотики, а в Туреччині створили пристрій, який очищає повітря від коронавірусу. Детальніше про це читайте у нашій добірці новин.
Аналог Clubhouse хоче запустити Twitter. Сервіс голосових чатів Spaces має запрацювати вже у квітні. Зараз його тестує тисяча користувачів. Spaces буде не повністю окремим, а інтегрованим у соціальну мережу Twitter. Користувачі зможуть запускати свої обговорення й долучати учасників. Також можна буде приєднуватися до чужих аудіочатів та спілкуватися в реальному часі. Clubhouse наразі працює лише на гаджетах з операційною системою iOS. Сервіс Spaces буде доступним для всіх, хто зареєстрований у Twitter.
Пристрій, що дозволить імітувати чутливість пальців у роботів, створили розробники з Китаю та США. Прототип пристрою ― тонка й гнучка магнітна плівка, яка виконує роль подушечок пальців людини. Дотики до поверхонь та тиск, який вони спричиняють, деформують пластину. Датчики всередині реєструють зміни магнітного поля й таким чином оцінюють, наприклад, як сильно треба стиснути предмет, або як утримувати пляшку, у яку наливають воду.
Штучний інтелект може розпізнати дипфейки по очах людини на відео й фото. Інструмент аналізує відблиск в очах людини на зображенні й автоматично визначає підробка це чи ні. Його створили дослідники Університету штату Нью-Йорк у Баффало. Інструмент оглядає очі, світло, яке відбивається в кожному з них, а також детально порівнює потенційні відмінності у формі та інтенсивності відблиску світла. Вчені кажуть, що рогівка схожа на ідеальну напівсферу та відбиває світло, а все, що потрапляє в поле зору людини, відображається на ній. Також важливо проаналізувати, чи відображення об’єктів у очах однакові. Якщо так ― світлина справжня. Якщо ні ― штучно створена. Ефективність нового інструменту при використанні портретних фотографій в експериментах сягнула 94%. Однак він працює лише за конкретних умов. Інструментові потрібно, щоб на рогівці очей відбивалося достатньо світла. Також він не здатен розпізнати дипфейк, якщо на зображенні видно лише одно око, бо для цього йому треба проаналізувати, як відображаються об’єкти в обох очах.
Пристрій, який очищує повітря від коронавірусу, розробили в Туреччині. Він здатен знищувати мікроби, віруси, бактерії, грибки та мікроорганізми за допомогою нового способу очищення повітря озоном. Ефективність очищення повітря від коронавірусу ― 99%. Пристрій Sarozon створили викладачі та студенти Сарайкьойського професійно-технічного училища. Його можна придбати в дерев’яному корпусі за ціною майже 3 тисячі турецьких лір (понад 10 тисяч гривень) або в металевому корпусі за ціною 2 тисячі лір (понад 7 тисяч гривень).
Фото: pexels.com