Антибіотики нас не врятують — вчені

19 нових генетичних механізмів, які стійкі до дії антибіотиків, виявили вчені у Великій Британії впродовж останніх 10 років. Серед них зокрема гонорея та стафілокок, про які пише Британське урядове агентство Public Health England (PHE). Від хвороб, викликаних резистентними бактеріями, щороку помирає близько 700 тисяч людей. До 2050 року, за прогнозами медиків, кількість жертв таких захворювань сягне 10 мільйонів людей. Це повідомляє BBC. 

Чому це важливо. «Супербактерій», які мають спротив до дії антибіотиків, стає все більше. Якщо вони досягнуть певного рівня — антибіотики не зможуть на них впливати. 

Детальніше. У PHE дослідили 1300 зразків бактерій, серед яких були збудники гонореї, стафілококу, запалення сечостатевих шляхів, нирок і кишківника. Вчені виявили, що усі вони мають стійкість до ліків.

При цьому більшість виявлених мікроорганізмів стійкі і до антибіотиків, які використовують лише у найважчих випадках — карбапенемаму і колістину.

Бактерії засвоюють частину ДНК інших бактерій і мутують. Таким чином вони отримують нові механізми спротиву до діючих речовин ліків. 

За останні 5 років науковці виявили 32 види бактерій, стійких до всіх антибіотиків, які на них випробовувалися.

Наслідки розповсюдження таких бактерій можуть бути катастрофічними: без ефективних ліків навіть проста хірургічна операція буде супроводжуватися ризиками зараження відновлення пацієнта буде тривати довше, а летальних випадків стане більше.

Що робити, щоб зупинити резистентність до ліків. Поради від колишньої очільниці МОЗ Уляни Супрун. 

  • Не використовуйте антибіотики для лікування чи профілактики грипу або застуди. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси.
  • Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.
  • Не передавайте антибіотики нікому, якщо, наприклад, у вас залишись препарати з попереднього користування. Антибіотики — це ліки, які призначити може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.
  • Ретельно та часто мийте руки, щоби зменшити поширення бактерій та запобігти інфекціям. Ця проста дія може допомогти в цілому зменшити вживання антибіотиків.

Пам’ятайте, найкраща профілактика хвороб — це збалансоване харчування, заняття спортом, повноцінний сон, вакцинація та регулярні візити до вашого сімейного лікаря.

Вчені розробили антибіотик, який вбиває суперстійкі бактерії.  Вчені  Інституту охорони здоров’я та медичних досліджень у Парижі (INSERM) розробили антибіотик, який може боротися з усіма суперстійкими бактеріями і не завдавати шкоди організму людини. Французькі вчені із 2011 року працювали над створенням нового сімейства синтетично створених бактерій. Ефективність препарату перевірили на мишах — нові антибіотики знищують стійкі форми Staphylococcus aureus (Золотистий Стафілокок) та Pseudomonas aeruginosa (Паличка синьогнійна). Із тваринами все було добре навіть, коли доза була вища від норми у 10 разів.

Наразі вчені нічого не обіцяють, але вже невдовзі мають початись перші клінічні випробування нових антибіотиків за участю людей. 

Фото: Pixabay / Pexels

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин