Народного депутата, Артема Дмитрука, підозрюваного у нападах на правоохоронця та військового і спробу викрасти зброю, оголосили в міжнародний розшук. Про це повідомляють в ДБР.
Нагадаємо, 25 серпня 2024 року Генпрокурор повідомив про підозру Дмитруку.
Що цьому передувало? 25 серпня, Українська правда з посиланням на власні джерела повідомляє, що депутат Дмитрук покинув територію України у суботу, 24 серпня. Журналіст видання Михайло Ткач пише, що депутат ввечері 24 серпня залишив територію Молдови. Він вилетів з аеропорту «Кишинів» рейсом «Кишинів — Рим».
Вже ввечері 25 серпня, після повідомлень в медіа, Артему Дмитруку повідомляють про підозру за напад на правоохоронця та військового і спробу викрасти зброю. Про це пишуть в Офісі Генерального прокурора та Державному бюро розслідувань. Ім’я підозрюваного правоохоронці не назвали, однак фото та обставини справи вказують на Дмитрука.
Коротко про історію з побиттями. Дмитрук разом з групою інших людей в Одесі напав на правоохоронця, завдав йому тілесних ушкоджень та намагався викрасти в нього зброю. А іншого разу, 5 жовтня 2023 року, в Києві під час суперечки з військовим Дмитрук побив чоловіка, через що потерпілий зазнав тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Тому ДБР викликало його для проведення слідчих дій. Туди він мав би з’явитися 29 та 30 серпня о 10:00.
Пізніше, цього ж дня, ДБР порушило кримінальне провадження за фактом незаконного перетину кордону нардепом Артемом Дмитруком.
Реакція Президента. У вечірньому звернені 25 серпня Зеленський заявив, що запланував нараду з керівниками служб та структур: СБУ, МВС, ДБР, НАБУ, САП, ДПСУ, Генеральний прокурор, представники розвідки.
Що відомо про Дмитрука?
Артем Дмитрук — народний депутат Верховної Ради 9 скликання від партії «Слуга народу». Нещодавно у своєму Telegram-каналі звинувачував українських військових, які беруть участь в операції на Курщині, що нібито їм потрібно «показувати висоту навичок, знань та вмінь», а не «своїми руками створювати ще більші проблеми».
Співпрацював з підозрюваним у державній зраді проти України Сергієм Чертиліним, щоб протидіяти законопроєкту про заборону УПЦ (МП). Про це дізналися журналісти Bihus.info.
У лютому 2024 року Дмитрук вніс заставу за ієродиякона УПЦ МП Павла Музичука, якого затримала СБУ за підозрою у виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. Неодноразово ставав на захист УПЦ (МП) та російської мови в Україні.
У 2021 році Дмитрук дав інтерв’ю Анатолію Шарію, в якому заявив про своє розчарування в «Слузі народу».
Фото: Андрій Гудзенко / LIGA.net
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики










