Як працюватиме бездротова зарядка, де збудують перший аеропорт для аеротаксі та який проєкт українців переміг у конкурсі від NASA ― читайте у нашій традиційній добірці технологічних новин.
Бездротова зарядка, аеропорт для літальних авто та інші технологічні новинки, про які варто знати


Бездротову зарядку, яка заряджатиме пристрої у радіусі кількох метрів, анонсувала Xiaomi. Компанія стверджує, що нова система Mi Air Charge Technology дозволить заряджати одразу кілька гаджетів, при цьому їй не перешкоджатимуть фізичні перешкоди, як-от меблі у кімнаті. Нова зарядка матиме п’ять вбудованих антен. Вони зможуть точно визначати розташування, наприклад, смартфона й передавати йому енергію за допомогою хвиль міліметрового діапазону. Смартфони Xiaomi також отримають так звану «антену маяка». Вона даватиме сигнал про розташування гаджета, а також антенну решітку, яка прийматиме сигнал зарядної системи. Наразі невідомо, коли технологія з’явиться у масовому продажі.
Перший у світі аеропорт для аеротаксі та дронів-доставників з’явиться у Великобританії. Аеропорт Air-One буде пристосований для літального транспорту. Будуватиме його компанія Urban Air Port. Аеропорт буде оснащений сонячними батареями, які вироблятимуть енергію для будівлі, а також для зарядки мультикоптерів. Air-One зведуть у місті Ковентрі. Поруч розташовані транспортна магістраль, торгово-офісний комплекс і залізнична станція. Коли точно розпочнеться будівництво, ще не повідомляють.
Робота, який опрацьовує 20 тисяч COVID-тестів за добу, створили у Нідерландах. Його назвали «Звір». Цей робот здатен опрацювати значно більше ПЛР-тестів на коронавірус, ніж будь-який інший прилад у світі. Завдяки тому, що результати тестів можна отримувати швидше, дослідження можуть стати дешевшими. Наразі ще тривають випробування робота. Якщо вони будуть успішними, його почнуть масово використовувати.
Український проєкт універсального космічного з’єднувача для дозаправки супутників на орбіті переміг у конкурсі NASA. Проєкт пристрою, який допоможе заправляти супутники рідиною, газом та електроенергією, створила команда інженерів із Дніпра. Прототип універсального космічного з’єднувача, поданого на конкурс, надрукували на 3D-принтері з PLA-пластику. Дозаправка супутників може продовжити їхнє використання, допомогти заощадити гроші на створення нових приладів і зменшити забруднення космосу. Загалом на конкурсі від NASA було понад 2300 проєктів, лише вісім з них стали переможцями.
YouTube тестує функцію створення кліпів з уже викладених відео. Після того, як користувачі завантажать своє відео на YouTube, або коли зніматимуть стрім, можна буде зробити з них відеокліп тривалістю від 5 до 60 секунд. Він не стане новим відео на платформі, але ним можна буде поділитися у соцмережах. Ця функція буде недоступною для відео для дітей, відеопрем’єр або стрімів, які тривають понад 8 годин. Кліпи зникатимуть одночасно з видаленням основного відео або стріму.
Фото: pexels.com