Детальніше. Опубліковані відео знімали 20 серпня, 16 і 23 вересня, 3 жовтня 2019 року. У розмовах йдеться про посади на Київській митниці, у Міністерстві інфраструктури, в Укрзалізниці. Наприклад, на одному записі людина претендує на посаду заступника міністра інфраструктури і хоче курувати Укрзалізницю. Ці «побажання» вона висловлює чоловікові, який схожий на брата глави Офісу Президента (ОПУ).
Ще на одному відео обговорюють посаду на Київській митниці. «Співбесіду» проводить, ймовірно, Денис Єрмак. На іншому записі людина, схожа на того ж Дениса Єрмака, каже, перестраховує усі свої «подання», тому потрібно подаватися на офіційний конкурс на посаду.
Довідка. Гео Лерос обіймав посаду позаштатного радника Президента Володимира Зеленського. Його звільнили у березні 2020 року. Також Лерос виступив проти ініціативи глави Офісу Президента Андрія Єрмака щодо створення консультативної ради у Мінську за участі представників ОРДЛО.
Усі відео ймовірного злочину — у Національне антикорупційне бюро
Гео Лерос уже подав звернення до Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Депутат просить «провести перевірку обставин», а за умови виявлення ознак злочину — зареєструвати кримінальне провадження та розпочати досудове слідство, а також перевірити причетність Андрія Єрмака до можливого кримінального правопорушення.
Він написав, що «ми проти таких, як ти (мова про Андрія Єрмака — Авт.), прийняли зміни до закону «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції», тому відправляю у НАБУ подання з флешкою (де містяться відео — Авт.) і чекаю 10% від награбованого, відправлю у дитбудинок».
Реакція глави ОПУ
Андрій Єрмак уже заявив, що звернеться із заявою до Служби безпеки України та Держбюро розслідувань через опубліковані відео. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці: «Хочу, щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їхньої достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».
Єрмак рекомендував депутатові підготуватися, бо «доведеться відповідати публічно за кожне слово твоєї брехні. Я і моя родина — чесні і порядні люди. Я нікому не дозволю обливати нас брудом».
Глава Офісу Президента підкреслив, що його брат «з 2014 року їздив у зону АТО і брав участь у бойових діях як доброволець, його знає і поважає спільнота добровольців і ветеранів».
Хто насправді фігурує на відео: версія журналістів-розслідувачів
Журналісти програми «Схеми» встановили кількох фігурантів записів. Зокрема, окрім самого Дениса Єрмака на записах є дві ключові фігури — його помічник та людина, яка знімала відео. За версією журналістів, помічника звати Сергій Шумський. Саме він складає графік зустрічей та погоджує, хто потрапить на співбесіду.
У жовтні минулого року Шумський та Єрмак заснували громадську організацію «Українське бюро національного розвитку». Під час однієї з розмов Шумський начебто каже, що ця ГО потрібна, щоб «не парячись, заводити людей».
Людину, яка знімала відео, за даними розслідувачів, звати Дмитро Штанько. Він є власником кількох компаній у сфері надання фінансових послуг та у аграрній. Брав активну участь у перемовинах про кандидатів на голів держпідприємств Національної академії аграрних наук.
Журналісти встановили кількох фігурантів записів, які, ймовірно, зустрічались з Денисом Єрмаком. Приміром, на імпровізовану «співбесіду» на голову Тернопільської облдержадміністрації приходив Руслан Комар-Чорний. Він не захотів спілкуватися із журналістами про цей інцидент.
Фото: pexels.com