Через перенесений коронавірус у людей частіше трапляються психічні розлади й інсульти ― дослідження

LIKE
Wow

Розлади настрою, тривожність, психоз, деменція, інсульт у людей після перенесення COVID-19 розвиваються частіше, ніж у тих, хто перехворів на інші респіраторні захворювання та грип. Про це свідчить дослідження вчених з Оксфордського університету, опубліковане в журналі The Lancet.

Чому це важливо. Коронавірус здатен не лише викликати респіраторне захворювання й нашкодити фізичному здоров’ю людини, але й впливати на психічне самопочуття.

Детальніше. Науковці дослідили електронні медичні картки пів мільйона пацієнтів у США. Вони порівнювали інформацію про людей, які перенесли коронавірус за останні пів року й про людей, які перехворіли на грип та інші респіраторні захворювання.

У пацієнтів після коронавірусу на 16% частіше розвивалися психологічні розлади, ніж у тих, які перенесли інші респіраторні інфекції. Якщо порівнювати з даними тих, хто переніс грип, то психологічні розлади після корона вірусу трапляються на 44% частіше.

Зміни настрою, тривожність, психоз відбувалися у 24% людей, які перехворіли на коронавірус, а також у 25% госпіталізованих, у 28% тих, хто був у реанімації, та 36% людей, які під час хвороби страждали через зниження уваги. Ще 2% пацієнтів після коронавірусу перенесли інсульт. Серед тих, хто перебував у лікарні, таких було 7%.

Як можна захиститися від коронавірусу?

Наразі найдієвішими засобами є жорсткий карантин і вакцинація.

Яка ситуація з вакцинами в Україні?

Україна домовилася про постачання 10 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу американської фармацевтичної корпорації Pfizer. Усі вони мають надійти впродовж 2021 року. Переговори про постачання препарату тривали кілька місяців.

До червня можуть відновитися поставки препарату AstraZeneca від індійського (найбільшого у світі) виробника вакцин проти коронавірусу Serum Institute of India. Однак це можливо лише за умови, що в Індії, стабілізується ситуація з новими зараженнями. Через збільшення кількості хворих на коронавірус фармацевтична компанія не експортувала вакцини, а забезпечувала препаратами населення країни. Serum Institute of India є ключовим постачальником програми COVAX, яка має рівномірно розподіляти вакцини між різними країнами світу.

Яке становище з вакцинацією в Україні та Європі можете дізнатися в нашому матеріалі за посиланням.

Ще кілька досліджень про вплив коронавірусу на організм

76% опитаних українців, які перехворіли на коронавірус, кажуть, що не повернулися до психологічного та фізичного стану, який мали до хвороби. У 74% змінилася поведінка, звички, уподобання та реакції. Про це свідчить дослідження українських учених на чолі з Русланою Мороз ― кандидаткою психологічних наук, старшою науковою співробітницею Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Академії педагогічних наук України.

Коронавірус найчастіше провокує такі ускладнення:

  • пневмонія ― у близько 28% від усіх хворих і у 81% пацієнтів у ​​відділенні інтенсивної терапії;
  • дихальна недостатність ― у майже 23% від усіх хворих і в понад 75% пацієнтів у ​​відділенні інтенсивної терапії;
  • гостра ниркова недостатність ― у близько 12% від усіх хворих і майже 51% пацієнтів у ​​відділенні інтенсивної терапії.

Найбільш небезпечними є такі ускладнення:

  • вірусна пневмонія;
  • дихальна недостатність;
  • сепсис;
  • гостра ниркова недостатність;
  • гострий респіраторний дистрес-синдром (запальне ураження легень, небезпечне для життя).

Також через коронавірус і після нього можливі такі проблеми:

  • проблеми зі слухом;
  • випадіння волосся;
  • психічні захворювання;
  • проблеми з мозком та нервовою системою;
  • псування зубів;
  • імпотенція.

До яких ще проблем здатен призвести коронавірус?

У 2020 році пандемія коронавірусу погіршила ситуацію з правами людини в Україні. Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International. COVID-19 спричинила нестачу засобів індивідуального захисту, тестів на коронавірус і перевантаження системи охорони здоров’я. Через перешкоди в оформленні документів чимало родичів померлих від коронавірусу медиків не отримали державні виплати.

Окрім цього, в Україні впродовж 2020 року продовжували фіксувати випадки насильства й тортур з боку правоохоронців, випадки дискримінації. Згідно зі звітом, було поширеним також домашнє насильство. Через пандемію було складніше отримати допомогу від служб підтримки постраждалих від домашнього насильства. Вони проводили консультації онлайн, а жертва мусила перебувати в одному будинку з кривдником і часто не могла розповісти про свою ситуацію.

Нагадаємо, що дослідження ООН свідчить про те, що через пандемію коронавірусу жінки беруть на себе більше хатніх справ і догляду за сім’єю. До того ж, знайти роботу чи отримати хорошу освіту може бути важче. Усе це може знищити досягнення в гендерній рівності за останні 25 років.

Фото: pexels.com

відреагувати
LIKE1
1
Noo
Wow1
WTF

Що відомо про нового очільника Фонду держмайна Дмитра Наталуху?

Сьогодні, 14 січня, Верховна Рада підтримала кандидатуру Дмитра Наталухи на посаду голови Фонду держмайна. За проголосували 244 депутати. Про це стало відомо з трансляції пленарного засідання. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 14 слів

Рада проголосувала за призначення Дениса Шмигаля Першим віцепремʼєром — міністром енергетики України

Верховна Рада підтримала призначення Дениса Шмигаля Першим віцепремʼєром — міністром енергетики України. За його кандидатуру проголосували 248 депутатів. Про це стало відомо з трансляції засідання. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 13 слів

​З п'яти населених пунктів Запорізької області оголосили обов'язкову евакуацію дітей

З п’яти населених пунктів Запорізької області оголосили обов’язкову евакуацію дітей разом з батьками чи законними представниками. Йдеться про 40 дітей з 26 родин у двох громадах. Про це заявили в Мінрозвитку. 

Читати далі
+ 23 слів

«Десятка за дві сесії»: НЗЛ зібрало головне з матеріалів НАБУ у справі Тимошенко

Сьогодні, 14 січня, НАБУ і САП оголосили підозру керівниці депутатської фракції парламенту. З опублікованих матеріалів прослуховування випливає, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.

За даними слідства, йдеться про регулярний механізм співпраці, який передбачав виплати наперед та був розрахований на тривалий період. Народним депутатам мали надходити вказівки щодо голосування, а в окремих випадках — щодо утримання або неучасті в голосуванні.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 65 слів

Рада проголосувала за призначення Михайла Федорова міністром оборони України

Верховна Рада підтримала призначення Михайла Федорова міністром оборони України. Призначення міністра підтримали 277 депутатів, ще 9 — утрималися. Про це стало відомо з трансляції засідання.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 12 слів

Вісім українських митців пройшли до фіналу Болонської виставки ілюстраторів

Вісім українських художників потрапили до переліку фіналістів 60-ї Болонської виставки ілюстраторів. Про це повідомили на сайті премії. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 23 слів

НАБУ і САП оголосили підозру Юлії Тимошенко — про це стало відомо з матеріалів прослуховування

НАБУ і САП оголосили підозру керівниці депутатської фракції парламенту. З опублікованих матеріалів прослуховування випливає, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 12 слів

Юлія Тимошенко підтвердила обшуки в офісі партії «Батьківщина». Що відомо?

Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко підтвердила обшуки в партійному офісі та відкинула усі звинувачення, про які раніше повідомляли у НАБУ та САП. Вона назвала їх «політичним замовленням». Про це вона повідомила у соцмережах. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 7 слів
Що там ще
+ 13388 новин