Скільки доз вакцини ще отримає Україна, яка ситуація зі щепленнями в ЄС та інші новини про коронавірус

В Україні лише двоє людей отримали обидві дози вакцини. Поставка препарату AstraZeneca має відбутися у квітні. У Європейському Союзі планують прискорити щеплення, щоб у червні досягти колективного імунітету. Детальніше ― у нашій добірці.

Чому це важливо. Пандемія коронавірусу триває, низка країн знову запроваджують локдаун. Вакцинація і жорсткий карантин наразі найбільш ефективні засоби проти поширення захворювання.

360 тисяч: стільки доз вакцини AstraZeneca отримає Україна у квітні. Щоправда, вона буде виготовлена не в Індії, а у Південній Кореї. У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що препарат AstraZeneca (Covishield), який виробляє Інститут сироватки крові Індії та препарат південнокорейської компанії SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio) ідентичні та взаємозамінні. Тобто якщо людина отримала першу дозу вакцини з Індії, то їй можна робити повторне щеплення південнокорейським препаратом. Натомість якщо ви отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, то не можна вводити другу дозу вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакцину від Pfizer-Biontech або інактивовану вакцину CoronaVac/Sinovac.

Тим часом майже 410 тисяч українців записалися на вакцинацію. Першу дозу препарату отримали майже 300 тисяч людей, другу ― лише двоє.

Населення ЄС має досягти колективного імунітету у червні. Для цього в країнах Європейського Союзу планують прискорити вакцинацію. Єврокомісар Тьєррі Бретон, який відповідає за розгортання щеплень, повідомив, що у квітні, травні й червні поставки вакцин до ЄС зростуть до 100 мільйонів доз, улітку ― до 120 доз щомісяця. У вересні Євросоюз планує отримати 200 мільйонів доз препаратів проти коронавірусу. Проте Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) критикує ЄС за низькі темпи вакцинації. Лише 10% населення країн Європи (разом з Росією) отримали перше щеплення, і лише 4% — обидві дози вакцини.

Ще 37 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу в Україну мають доставити до кінця 2021 року. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що вже підписані договори щодо постачання до країни 14 мільйонів доз вакцин. Ще 8 мільйонів доз Україна має отримати через COVAX. Також уряд планує домовитися про ще 15 мільйонів доз препаратів.

Туристів з сертифікатами про вакцинацію з травня прийматиме Сінгапур. Спеціальний мобільний проїзний квиток Міжнародної асоціації повітряного транспорту дозволить в’їжджати до країни. Він має містити інформацію про те, що людина зробила щеплення або має негативний тест на коронавірус. Перельоти туристів з такими документами тестують понад 20 авіаперевізників, у тому числі — Emirates, Qatar Airways та Malaysia Airlines.

Фото: pexels.com

СЕО Yakaboo Іван Богдан сексистськи висловився про жінок і… пішов з посади

СЕО книжкового магазину Yakaboo Іван Богдан на онлайн-дискусії «Українська книга: після війни, геть від москви» дозволив собі сексистське висловлювання про жінок. «В цілому більше купують (книжки — ред.) жінки, які, як завжди, витрачають кошти, які заробляли чоловіки», — сказав Богдан. 

Читати далі
+ 138 слів

Чи застосує Росія ядерну зброю

Останнім часом українці все більше обговорюють загрозу ядерної війни. Деякі навіть збираються влаштувати оргію на горі Щекавиця в Києві в разі удару. І хоча російські політики погрожували «ядеркою» й раніше, після проведення псевдореферендумів потенційна небезпека зросла. Так, президент Путін заявив, що ядерна зброя може бути застосована «для захисту нових територій». Спробуймо розібратися, наскільки це можливо.

Читати далі
+ 348 слів

У Маріуполі окупанти оголосили мобілізацію

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни оголосили про мобілізацію першої хвилі. Це сталося внаслідок проведення псевдореферендуму. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Читати далі
+ 15 слів

«Я — боєць-доброволець. Воюю за свободу». Розмова з іноземцем, який воює за Україну

Доні Донбас — саме таке ім’я доброволець має в Україні (своє реальне не розкриває з міркувань безпеки). Доні воює в Україні з квітня 2022 року на Дніпропетровщині. До війни чоловік жив в Бостоні, багато років пропрацював скіп-трейсером (людина, яка відслідковує осіб за пропусками). Також кілька років працював в оборонній промисловості та сфері безпеки. До війни ніколи не був в Україні і дуже мало чув про український народ. Але, за його словами, найдивовижніше місце, в якому він коли-небудь був і він сподівається жити в цій країні після того, як ЗСУ виженуть росіян з нашої держави.

Читати далі
+ 80 слів

Трагедія Бабиного Яру: чого ми (ще) не знаємо?

Кожного року 29–30 вересня українці вшановують пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру. Трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. В цей день ми підготували маловідомі факти, завдяки яким ви дізнаєтеся більше про трагедію Бабиного Яру.

Читати далі
+ 51 слів

США виділить Україні понад мільярд доларів. Головне за ніч і ранок 29 вересня

Читати далі
+ 215 слів

Українські волонтери випустили NFT-колекцію художніх творів «Brave Legion»

Громадська організація «Гуманітарний батальйон» створила NFT-колекцію, щоб залучити кошти на купівлю теплого одягу для ЗСУ та гуманітарну допомогу українцям, які постраждали внаслідок окупації.

Читати далі
+ 47 слів

«Краще жить на світі щасливим мужиком, ніж нещасним паном». 29 вересня — день народження Івана Карпенко-Карого

«…Він був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література». Так про драматурга, письменника і артиста відгукувався Іван Франко.

Читати далі
+ 101 слів
Що там ще
+ 4855 новин