Скільки доз вакцини ще отримає Україна, яка ситуація зі щепленнями в ЄС та інші новини про коронавірус

В Україні лише двоє людей отримали обидві дози вакцини. Поставка препарату AstraZeneca має відбутися у квітні. У Європейському Союзі планують прискорити щеплення, щоб у червні досягти колективного імунітету. Детальніше ― у нашій добірці.

Чому це важливо. Пандемія коронавірусу триває, низка країн знову запроваджують локдаун. Вакцинація і жорсткий карантин наразі найбільш ефективні засоби проти поширення захворювання.

360 тисяч: стільки доз вакцини AstraZeneca отримає Україна у квітні. Щоправда, вона буде виготовлена не в Індії, а у Південній Кореї. У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що препарат AstraZeneca (Covishield), який виробляє Інститут сироватки крові Індії та препарат південнокорейської компанії SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio) ідентичні та взаємозамінні. Тобто якщо людина отримала першу дозу вакцини з Індії, то їй можна робити повторне щеплення південнокорейським препаратом. Натомість якщо ви отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, то не можна вводити другу дозу вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакцину від Pfizer-Biontech або інактивовану вакцину CoronaVac/Sinovac.

Тим часом майже 410 тисяч українців записалися на вакцинацію. Першу дозу препарату отримали майже 300 тисяч людей, другу ― лише двоє.

Населення ЄС має досягти колективного імунітету у червні. Для цього в країнах Європейського Союзу планують прискорити вакцинацію. Єврокомісар Тьєррі Бретон, який відповідає за розгортання щеплень, повідомив, що у квітні, травні й червні поставки вакцин до ЄС зростуть до 100 мільйонів доз, улітку ― до 120 доз щомісяця. У вересні Євросоюз планує отримати 200 мільйонів доз препаратів проти коронавірусу. Проте Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) критикує ЄС за низькі темпи вакцинації. Лише 10% населення країн Європи (разом з Росією) отримали перше щеплення, і лише 4% — обидві дози вакцини.

Ще 37 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу в Україну мають доставити до кінця 2021 року. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що вже підписані договори щодо постачання до країни 14 мільйонів доз вакцин. Ще 8 мільйонів доз Україна має отримати через COVAX. Також уряд планує домовитися про ще 15 мільйонів доз препаратів.

Туристів з сертифікатами про вакцинацію з травня прийматиме Сінгапур. Спеціальний мобільний проїзний квиток Міжнародної асоціації повітряного транспорту дозволить в’їжджати до країни. Він має містити інформацію про те, що людина зробила щеплення або має негативний тест на коронавірус. Перельоти туристів з такими документами тестують понад 20 авіаперевізників, у тому числі — Emirates, Qatar Airways та Malaysia Airlines.

Фото: pexels.com

Новини соцмереж: TikTok незаконно збирає дані неповнолітніх, а Instagram фільтруватиме повідомлення

TikTok відповідатиме на позов у суді за збір особистих даних дітей без попередження. Про це пише BBC. А Instagram запускає нову функцію, яка фільтруватиме образливі фрази, слова чи смайли. Здебільшого вона орієнтована на знаменитостей та громадських діячів. Про це пише видання The Verge.

Читати далі
+ 188 слів

Як світ реагує на агресію Росії: заяви США, країн Балтії та Чехії

США не сприймають заяви Путіна на свій рахунок і хочуть надати Україні допомогу, Чехія планує розірвати з Росією договір про дружбу, а український консул, якого затримали у Санкт-Петербурзі, повертається в Україну — про це та інше читайте у нашій новині.

Читати далі
+ 175 слів

Нові військові табори Росії, майже 150 затримань за три місяці та інші новини з тимчасово окупованого Криму

Росія продовжує нарощувати війська на території півострова, права людей порушують, кримських татар незаконно ув’язнюють і проводять обшуки в їхніх помешканнях. Скрутним є становище із забезпечення Криму прісною водою. Детальніше про ці й інші новини читайте далі.

Чому це важливо. Крим тимчасово окупований Росією восьмий рік. Півострів перетворюється на російську військову базу й місце, де незгодних з окупантами людей переслідують і ув’язнюють.

Читати далі
+ 234 слів

На Марсі вперше вдалося видобути кисень

Науковці отримали 5,4 грама кисню. Цього б вистачило для дихання астронавта протягом 10 хвилин. Про це повідомили у NASA.

Чому це важливо. Це може бути першим кроком на шляху до колонізації Марсу.

Читати далі
+ 109 слів

Український футболіст Андрій Шевченко випустить книжку-автобіографію. Вона вийде в Італії

Автобіографічна книжка головного тренера Збірної України з футболу Андрія Шевченка вийде 29 квітня. Вона має назву «Forza gentile. La mia vita, il mio calcio» (Тиха сила. Моє життя, мій футбол). Про це повідомляє Читомо із посиланням на видавництво Baldini+Castoldi

Чому це цікаво. Зараз Андрій Шевченко тренує українську Збірну з футболу.

Читати далі
+ 33 слів

Онлайн-музей агітації та політичного трешу вперше запустили в Україні

LIKE

Це найбільша колекція агітаційних матеріалів в Україні. Можна відвідувати онлайн-виставки музею й спостерігати за тим, як змінювалися агітація та передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати за часів незалежності України. Музей запустив Рух ЧЕСНО. Якщо у вас збереглися агітаційні матеріали з попередніх виборчих кампаній, то їх можна пропонувати музею як експонати.

Чому це важливо. Агітаційні матеріали різних часів і від різних партій та людей можуть допомогти зрозуміти, які меседжі використовують та використовували політики для спілкування з виборцями.

Читати далі
+ 25 слів

Проєкт OsvitaLeaks про корупцію в системі освіти запустять в Україні

LIKE

OsvitaLeaks ― організація, яка збиратиме факти й розповіді про корупцію в українських вищих навчальних закладах, щоб притягнути до відповідальності людей, які вимагають хабарів і будують несправедливу систему захисту дипломних робіт і дисертацій.

Чому це важливо. Через активність людей, які стикалися з корупцією, і їхній спротив, викладачі й професори навчальних закладів можуть побачити, що їхня незаконна діяльність не залишиться безкарною.

Читати далі
+ 139 слів

Євген Клопотенко увійшов до 50-ти найвпливовіших шеф-кухарів

Українець увійшов до міжнародного рейтингу 50 Next. В останній включають новаторів у сфері гастрономії до 35 років. Про це повідомив рейтинг The World’s 50 Best Restaurants.

Чому це важливо. Євген Клопотенко — перший українець, який потрапив до такого рейтингу.

Читати далі
+ 98 слів
Що там ще
+ 2517 новин