360 тисяч: стільки доз вакцини AstraZeneca отримає Україна у квітні. Щоправда, вона буде виготовлена не в Індії, а у Південній Кореї. У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що препарат AstraZeneca (Covishield), який виробляє Інститут сироватки крові Індії та препарат південнокорейської компанії SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio) ідентичні та взаємозамінні. Тобто якщо людина отримала першу дозу вакцини з Індії, то їй можна робити повторне щеплення південнокорейським препаратом. Натомість якщо ви отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, то не можна вводити другу дозу вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакцину від Pfizer-Biontech або інактивовану вакцину CoronaVac/Sinovac.
Тим часом майже 410 тисяч українців записалися на вакцинацію. Першу дозу препарату отримали майже 300 тисяч людей, другу ― лише двоє.
Населення ЄС має досягти колективного імунітету у червні. Для цього в країнах Європейського Союзу планують прискорити вакцинацію. Єврокомісар Тьєррі Бретон, який відповідає за розгортання щеплень, повідомив, що у квітні, травні й червні поставки вакцин до ЄС зростуть до 100 мільйонів доз, улітку ― до 120 доз щомісяця. У вересні Євросоюз планує отримати 200 мільйонів доз препаратів проти коронавірусу. Проте Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) критикує ЄС за низькі темпи вакцинації. Лише 10% населення країн Європи (разом з Росією) отримали перше щеплення, і лише 4% — обидві дози вакцини.
Ще 37 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу в Україну мають доставити до кінця 2021 року. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, що вже підписані договори щодо постачання до країни 14 мільйонів доз вакцин. Ще 8 мільйонів доз Україна має отримати через COVAX. Також уряд планує домовитися про ще 15 мільйонів доз препаратів.
Туристів з сертифікатами про вакцинацію з травня прийматиме Сінгапур. Спеціальний мобільний проїзний квиток Міжнародної асоціації повітряного транспорту дозволить в’їжджати до країни. Він має містити інформацію про те, що людина зробила щеплення або має негативний тест на коронавірус. Перельоти туристів з такими документами тестують понад 20 авіаперевізників, у тому числі — Emirates, Qatar Airways та Malaysia Airlines.
Фото: pexels.com