Чому люди не хочуть вакцинуватися проти коронавірусу та що з цим робити?

Не всі люди, які бояться робити щеплення, вірять у теорії змов, пов’язані з коронавірусом. Є низка причин, чому вони вважають, що з вакцинацією краще зачекати, або й уникнути її. Це може бути через страх, недостатню кількість інформації, недоступність вакцин, повідомляє ВВС. Детальніше про це та що з цим робити читайте далі.

Чому це важливо. Наразі вакцинація проти коронавірусу є найбільш ефективним способом, щоб уникнути складного перебігу хвороби, зберегти життя людей і боротися з пандемією. 

Детальніше. Лікарі наголошують, що вакцинація потрібна, навіть попри можливі побічні ефекти, адже дозволяє убезпечитися від можливих ускладнень від коронавірусу й навіть летальних випадків. Однак є люди, яким складно наважитися на щеплення. За словами Мохаммада Разая ― дослідника з Інституту досліджень здоров’я населення при Лондонському університеті Святого Георгія ― лише мала частка з них належить до табору антивакцинаторів і прихильників різних теорій змов. Більшість людей мають інші причини для сумнівів у щепленнях.

Ключовими у поведінці людини, згідно з дослідженнями, є такі п’ять чинників:

  • довіра: людина має бути впевненою, що вакцина є безпечною та ефективною, а також довіряти владі й медичним установам, які роблять вакцинацію;
  • усвідомлення: тут ідеться про те, наскільки серйозним людина вважає коронавірус для себе, чи небезпечний він для її здоров’я і життя;
  • дослідження: людина має опрацювати доступну інформацію про вакцини, а вже тоді оцінювати ризики, переваги й недоліки щеплення;
  • зручність: наскільки доступною є вакцинація для кожного;
  • колективна відповідальність: це усвідомлення людини, що вона зможе захистити від небезпеки інших, якщо сама зробить щеплення.

Щоб людям було легше долати сумніви, між ними, владою та медичними установами має тривати діалог. Інформація про дослідження вакцин, їхній вплив на організм різних людей, можливі побічні ефекти має бути доступною для суспільства. Окрім того, медики та влада мають розповідати про можливий вплив коронавірусу на здоров’я та життя людей ― таким чином ті, хто сумнівається, чи робити щеплення, зможуть порівняти ризики й, можливо, змінять свою думку щодо вакцин. 

Також варто облаштовувати центри вакцинації таким чином, щоб вони були доступними для людей з різними фінансовими можливостями й з різних місцевостей (інколи з віддалених сіл дістатися до міста, де відбувається вакцинація, доволі дорого).

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

На сторожі морської безпеки: 3 липня в Україні відзначають День військово-морських сил ЗСУ

Щороку в першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Вони стримують ворога та дають збройну відсіч у внутрішніх водах країни.

Читати далі
+ 79 слів

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів
Що там ще
+ 4411 новин