Чи потрібні дітям маски та що робити, коли хтось у школі захворів на коронавірус? Пояснюють ВООЗ і МОН

Маска залишається одним з найефективніших способів уникнути зараження коронавірусом. Однак дітям різного віку не завжди зручно її носити. Що робити в такому випадку розповіли у Всесвітній організації охорони здоров’я та ЮНІСЕФ.

Чи носити маску дитині, якій не виповнилося п’яти років?

У більшості випадків малеча не впорається з маскою без дорослих, тому носити її необов’язково. Якщо ж дитина контактувала з людиною, яка захворіла на коронавірус, то маску рекомендують надягати, однак під наглядом батьків або доглядачів.

Поради для дітей, яким від 6 до 11 років

Для того, щоб зрозуміти, чи конче потрібна маска дитині в такому віці, слід проаналізувати кілька критеріїв:

  • чи відбувається в районі проживання дитини широкомасштабна передача інфекції;
  • чи вміє дитина безпечно і правильно користуватися маскою;
  • чи доступні маски, а також чи можна їх попрати чи замінити в школах, інших установах;
  • чи можуть дорослі проконтролювати, чи безпечно дитина надягає та знімає маску;
  • які існують можливі наслідки використання маски на навчання та психосоціальний розвиток дитини;
  • які специфічні особливості середовища перебування дитини, можливість взаємодії з людьми, що мають високий рівень ризик тяжкого перебігу хвороби, зокрема, з літніми людьми та особами, які мають хронічні захворювання.

Що робити дітям від 12 років?

ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують їм носити маски так само, як і дорослим. Особливо це стосується умов, де неможливо зберігати соціальну дистанцію. Однак для дітей з особливостями розвитку та інвалідністю носіння маски також необов’язкове. Кожен окремий випадок повинні аналізувати батьки, вихователі й медики.

Які маски підходять дітям?

Здоровим дітям краще носити тканинні маски. А тим, у кого є захворювання або фізіологічні стани, які послаблюють роботу імунної системи, потрібно шукати маску за рекомендаціями лікарів. У будь-якому випадку треба слідкувати, аби маска була потрібного розміру, закривала рот, ніс і підборіддя.

Чи всюди потрібна маска?

Ні. Але є ситуації, коли носити маску обов’язково. Наприклад, якщо дитина має симптоми, схожі на коронавірус. Однак за погіршення самопочуття дитини треба звернутися до лікаря.

Під час фізкультури й заняття спортом у секціях дітям не треба носити маски, бо з ними складніше дихати. Однак у такому випадку важливими є дотримання соціальною дистанції й гігієни.

Що робити, якщо в школяра або працівника школи підозра на коронавірус?

За вказівками Міністерства охорони здоров’я, якщо в учня виявили ознаки гострого респіраторного захворювання, його треба ізолювати в окремому приміщенні. Якщо згодом тест підтвердить, що школяр захворів на COVID-19, то весь його клас повинен піти на самоізоляцію, а навчання відбуватиметься дистанційно.

Коли дитину ізолювали в окремому приміщенні школи, потрібно обов’язково повідомити про це батькам і звернутися до лікаря. Медик має надіслати екстрене повідомлення про підозру на захворювання до лабораторного центру, а потім допомогти визначити коло контактних осіб. Не можна розголошувати ім’я дитини, яка захворіла, щоб уникнути можливого булінгу.

Якщо ж захворів учитель чи інший працівник школи, він повинен звернутися до лікаря і не виходити на роботу.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Україна перейде на зимовий час. Як підготувати себе до змін?

У неділю 31 жовтня о 4 годині ранку українцям потрібно буде перевести стрілку годинника на одну годину назад. Так Україна знову перейде з літнього на зимовий час.

Чому це важливо. Зміна часу впливає на погіршення сну, загострення хронічних хвороб та провокує стрибок статистики захворювань.

Читати далі
+ 102 слів

У смартфони Samsung інтегрують український сервіс Grammarly

Розроблений в Україні сервіс Grammarly, який допомагає писати англійською, з 15 листопада починає співпрацювати з компанією Samsung. Рекомендації з написання англійських слів автоматично відображатимуться у полі над клавіатурою, без встановлення додатку. Про це повідомили на офіційному акаунті програми у твіттер.

Спочатку оновлення з’явиться у власників Samsung Galaxy S21, згодом його інтегрують і в інші моделі. Grammarly стане доступним для версії OneUI 4.0. Крім цього, після інтеграції, додаток пропонує три місяці безплатної Premium-підписки, якою можна буде користуватись на будь-якому пристрої,  увійшовши у свій обліковий запис.

Фото: https: grammarly.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Переходимо на «Зимовий час»

О 4 годині ранку в ніч проти 31 жовтня Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинника переведуть на годину назад, повідомляє  Укрінформ.

Переведення годинників на літній та зимовий час відбувається в останню неділю березня та в останню неділю жовтня вже майже сорок років. Зміна часу в Україні затверджена постановою «Про порядок обчислення часу на території України».

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Український супутник «Січ-2-30» виведуть на орбіту у січні 2022 року

Раніше супутник планували запустити в грудні 2021 року. Про це повідомив колишній співробітник Державного космічного агентства Андрій Колесник.

«Січ-2-30» це перший з українських сателітів, який планують відправити на орбіту. Запуск відбувається згідно з контрактом, укладеним між конструкторським бюро «Південне» й нідерландською компанією ISILaunch, яка має агентські стосунки зі SpaceX. Космічний апарат оснащений системою управління орієнтацією, принцип роботи якої ґрунтується на взаємодії встановлених на супутнику спеціальних електромагнітів із магнітним полем Землі.

Головною місією сателіту буде отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й інфрачервоному світлі з їх подальшою передачею до наземного інформаційного центру. За запуск українського супутника компанія SpaceX отримає 1,99 мільйона доларів. 

Фото: uprom.info

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

171 офіційно зареєстрований педофіл є в Україні

Станом на 26 жовтня Міністерство Юстиції України внесло у реєстр педофілів дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та несе покарання за розбещення неповнолітніх. Реєстр наразі працює в тестовому режимі, повідомила заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Чому це важливо. Педофілія – один з найпоширеніших видів насильства у світі. Запровадження такого реєстру дозволить закладам, які працюють з дітьми, ретельніше обирати людей на роботу.

Читати далі
+ 38 слів

Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії світу

Американський винахідник Ілон Маск, за день став багатшим на 41,7 мільярдів доларів. Його загальні статки нараховують 271,3 мільярда доларів. Так, він очолив список найбагатших людей світу. Про це пише Forbes.

Сервіс прокату авто Hertz замовив у компанії Tesla рекордні 100 тисяч автомобілів. Таким чином капіталізація компанії вперше перевищила 1 трильйон доларів. 

Не зважаючи на статки, Ілон Маск позбувся майже всієї нерухомості, та переїхав у невеликий орендований будинок в Техасі, площею 37 кв.м.

Фото: detector.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Месенджер Telegram запускає власну рекламну платформу

Оголошення будуть показувати лише у каналах, де більше 1000 підписників. Про це повідомив засновник Павло Дуров. При цьому він запевнив, що реклама не буде нав’язливою. Формат текстовий, не більше ніж 160 символів, без фото та зовнішніх посилань. Оголошення з’являтимуться після перегляду всіх нових повідомлень на каналі. 

Рекламодавці матимуть можливість вибрати мову та тематику каналів, де буде відображатися їхня реклама. Заборонено розміщувати повідомлення про продаж зброї, азартні ігри та організації, що пропагують дискримінацію і насильство. У Telegram також обіцяють, що ділитимуться доходом з власниками каналів. 

Фото: geek.informator.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів
Що там ще
+ 3400 новин