Про те, як українське радіо пробиває «інформаційну блокаду». Про пропаганду в школах і вимоги до студентів. Про «переполох» окупантів, що набуває форми окопів. І про вічну пам’ять всім загиблим у маріупольському Драмтеатрі — у добірці НЗЛ.
Російських будівельників перекинули з міста на околиці для риття окопів вздовж траси Маріуполь — Донецьк та зведення фортифікаційних споруд у полях навколо. Про це повідомляють у Маріупольській міській раді й додають, що окупанти чекають на ЗСУ.
Близький подих звільнення відчувається і в іншій формі — запрацювало українське радіо: «Простим пошуком по частотах. Передавайте близьким — тепер Україна ще ближче», — пише радник мера міста Андрющенко.
Також він повідомляє про вимоги до студентів хлопців стати на військовий облік, хоча ніякої мобілізації та підготовки до неї немає. Школи ж стали основними осередками пропагандистського виховання. Про це розповідає Андрющенко.
Вчора, 16 березня, українці вшановували пам’ять загиблим у Драмтеатрі Маріуполя у 2022 році. Маріупольці у семи різних українських містах (Львів, Тернопіль, Чернівці, Ужгород, Київ, Івано-Франківськ, Кривий Ріг) проводили мирну акцію «ДЕ ТИ». Назва акції — це символічне питання до теперішнього життя всіх мешканців Маріуполя, як повідомляє Львівська міська рада.
До пам’ятної дати львівська студія Skeiron створила 3D-тур зруйнованим Драмтеатром, також представлено 3D-хмару точок центральної частини міста: «Ми запускаємо проєкт #SaveMariupolHeritage, щоб заархівувати архітектурну спадщину українського Маріуполя!»
У Києві на знак пам’яті у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відкрили фотовиставку «Театр. Душа Маріуполя», що складається з трьох стендів, де зафіксовано важливі події з життя драмтеатру, як повідомляв Укрінформ.
Представлені світлини із зображенням визначних облич театру, особливостей архітектури та фото руйнування, проте центром експозиції став макет театру із конструктора LEGO, який зробив адміністратор спільноти UkrBricks Максим Якін.
Авторка: Ольга Гушул
Фото: radiosvoboda.org. Pavel Klimov (Reuters)
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики