Дебати Байдена і Трампа: про що дискутували у фінальному раунді

Wow
LIKE

Дональд Трамп і Джо Байден на цих дебатах не сварилися, а уже дискутували, і мали більше змоги висловитись та пояснити свої позиції щодо внутрішньої та зовнішньої політики США, кліматичних змін, економіки. Не оминули кандидати в дискусії також Україну та протидію Росії, пише Голос Америки.

Чому це важливо. Частково і від результатів дебатів залежать результати голосування на виборах президента США, які відбудуться 3 листопада.

Детальніше. Другий і фінальний раунд президентських дебатів відрізнявся від попереднього, про який ми писали тут. Напередодні організатори змінили правила: протягом перших двох хвилин відповіді кандидата мікрофон опонента вимикали. Під час обговорення певної теми обидва мікрофони були включені. Таким чином організаторам вдалось стримати кандидатів від перебивання один одного. Якості дебатів додало те, що їх модерувала тележурналістка каналу NBC News Крістен Велкер. Виборці змогли краще оцінити платформи кандидатів, а Дебати затягнулись і тривали трохи довше запланованих 90 хвилин. Ось кілька важливих тем:

боротьба з коронавірусом. Кандидати сперечались щодо заходів подолання розповсюдження вірусу та подолання хвороби. Трамп звинуватив Байдена у тому, що той хотів закрити країну на карантин — що, за словами Трампа, призвело б до великих економічних збитків та втрати робочих місць. Джо Байден відповів, що «Я казав, що я придушу вірус, не країну» і звинуватив президента у тому, що він не взяв на себе повної відповідальності за подолання пандемії;

Україна і Росія. Дональд Трамп сказав, що він є жорстким до Росії. І наголосив, що його адміністрація, на відміну від адміністрації Обами, надала летальну військову допомогу Україні: «Ніхто не був жорсткішим до Росії, ніж я. У плані санкцій, у плані всього, що я зробив з НАТО. Коли Байден продавав Україні подушки і покривала, я продав протитанкові ракети. Протягом президентства Обами Росія забрала велику частину, яка мала б бути Україною. Ви віддали це їм. Але ви отримували багато грошей від Росії», — звернувся Трамп до опонента;

Байден і Burisma. Президент США звинуватив Джо Байдена у корупції, нагадавши про історію, пов’язану з його сином Гантером Байденом та його участю в раді директорів української газовидобувної компанії Burisma: «Я в своєму житті ніколи не взяв ні копійки від іноземної країни», — відповів Джо Байдена: «Але друга Трампа Руді Джуліані використовують як російського пішака. Його годують російською неправдивою інформацією. І що після цього? Нічого. І потім ви дізнаєтесь, що все, що відбувається тут, — це те, що Росія, робить все щоб переконатись, щоб мене не обрали наступним президентом. Бо вони знають, що я їх знаю, і вони знають мене»;

втручання у вибори: Джо Байден звинуватив Дональда Трампа у бездіяльності щодо втручання в американські вибори: «Будь-яка країна, яка спробує втрутитись в американські вибори, заплатить ціну. У ці вибори були залучені Росія, Китай, і тепер ми дізнались, що Іран також. Вони заплатять ціну, якщо мене оберуть. Вони втручаються в американський суверенітет. І наскільки мені відомо, президент не сказав ні слова Путіну про це. І я не знаю, чому». 

Довідка. Вибори президента США відбудуться 3 листопада 2020 року. Байден переможе Трампа на виборах президента США з імовірністю 91%. Згідно з моделлю The Economist, ймовірність перемоги Байдена у колегії виборників оцінюється як 91%, або 9 шансів з 10, залишаючи Трампу 9% і 1 шанс з 10. На виборах президента США перемога визначається не більшістю голосів виборців, а розподілом голосів у колегії виборників, число яких за того чи іншого кандидата залежить від результатів голосування у конкретних штатах. Згідно з опитуваннями, у виборчих перегонах поки що лідирує Джо Байден. Втім, вибори 2016 року засвідчили: прогнози можуть бути хибними, тож інтрига зберігатиметься до оприлюднення офіційних результатів.

Що ще варто знати про вибори у США: 

  • Дебати Трампа і Байдена: про що дискутували у першому раунді? Дебати між кандидатами на посаду президента США Дональдом Трампом та Джо Байденом відбувались з урахуванням пандемії: без повністю заповненого залу та з дотриманням соціальної дистанції. Серед питань, які обговорювали — призначення нової верховної судді, подолання пандемії, расова нерівність, економіка, податкові декларації. 
  • Кандидатка у віцепрезидентки США Камала Гарріс: що про неї відомо. Камала Гарріс є першою темношкірою жінкою в історії американської політики, яку один із кандидатів у президенти обрав на посаду віцепрезидентки. А в разі обрання Байдена президентом Гарріс також стане першою жінкою в історії США на посаді віцепрезидентки країни.
  • Летальна зброя для України: що пропонує Джо Байден. Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден обіцяє працювати над тим, щоб надати Україні смертоносне озброєння. Про це він сказав у вітальному зверненні з нагоди 29-ї річниці незалежності України.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: news.24tv.ua

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин