Дефіцит велосипедів виник у світі через коронавірус

Wow

Багато магазинів у світі розпродають велосипеди відразу ж, як до них потрапляє нова партія. Не можуть задовольнити попит покупців виробники велосипедів на західних ринках і в Азії. Причина: збільшується кількість прихильників цього транспорту в період пандемії коронавірусу, пише Економічна правда.

Чому це корисно. Пересування велосипедом є безпечнішим, аніж їзда у громадському транспорті, у час карантину.

Детальніше. Попит на велосипеди зріс, бо багато людей не хочуть їздити у громадському транспорті.Водночас ті, кого відправили у неоплачувану відпустку, мають більше вільного часу та шукають спосіб активно провести дозвілля. Велосипеди стали популярніші також через різке падіння автомобільного трафіку на дорогах.

Відсутність або маленька пропозиція у крамницях збільшила попит ремонт велосипедів. Виробники часто не можуть виробляти більше двоколісного транспорту, бо працівники мають дотримуватися соціальної дистанції. До того ж, багатьох співробітників немає на робочих місцях через те, що вони хворіють або самоізолюються.

Ще одна причина дефіциту велосипедів: Китай і Тайвань, два найбільших в Азії виробника, опинилися серед країн, які першими відчули наслідки пандемії. Через це закрилися заводи і порти, сталися збої у ланцюжку постачань товарів

Як обрати велосипед: 5 порад. Сайт «Велотурист» підготував інструкцію для тих, хто хоче придбати собі двоколісного друга:

  1. Дізнайтеся, на які основні типи поділяються велосипеди. Існує безліч різних типів велосипедів, які мають широкий спектр можливостей. Якщо ви живете в місті, ймовірно, вам потрібен велосипед, призначений для асфальтованих доріг. Якщо ви проживаєте в іншій місцевості, де можете їздити по стежках, можливо, вам краще підійде гірський велосипед.
  2. Поставте собі кілька запитань. Скільки в середньому триватимуть ваші поїздки? Як часто ви плануєте користуватися велосипедом? Велосипед потрібен вам для розваги чи як засіб пересування? На чому ви вже їздили в минулому?
  3. Вирішіть, що для вас важливіше: якість або ціна. Ціни на велосипеди можуть сильно відрізнятися, залежно від того, модель якого типу ви шукаєте, де ви її шукаєте і наскільки якісні матеріали вам потрібні. 
  4. Визначтеся з бажаним рівнем комфорту. Залежно від місцевості і середньої тривалості поїздок, вам потрібен комфортний і зручний в управлінні велосипед. 
  5. Здійсніть тестовий заїзд на велосипеді, перш ніж купувати його. Якщо магазин не дозволяє вам прокотитися на велосипеді, знайдіть інший або позичте схожу модель. Набагато простіше відразу купити велосипед, який вам підходить, ніж звикати до незручної моделі.

Як навчитися їздити на велосипеді у дорослому віці? Поради велотренерів про те, як опанувати двоколісний транспорт будучи дорослим, зібрав сайт «Твоє місто»:

  • знайдіть тренера або людину, яка б хотіла з вами практикуватися і страхувала вас;
  • оберіть чисту та безпечну ділянку. Краще за все обрати траву — під час падіння буде не так боляче. Бажано, щоб поблизу не їздили авто — це може спричинити дискомфорт;
  • спочатку пройдіться з велосипедом: йдіть поряд та везіть його за собою. А потім перекиньте ногу через раму і ще раз пройдіться;
  • для їзди краще обирати старий одяг, який не шкода. З голими колінами та відкритими ліктями не слід сідати за велосипед, бо можна травмуватися під час падіння;
  • найважче — це сісти на велосипед. По-перше, треба перебороти свій страх і не боятися, того що ви впадете. Не думати про падіння взагалі. Опустити раму, і переконатися, що ступні ніг дістають до землі;
  • основа їзди на велосипеді — рівновага. Тут знадобиться допомога партнера. Нехай він притримує велосипед, поки ви сидите на ньому. Згодом спробуйте не поспішаючи крутити педалі. Нехай ваш партнер підтримує велосипед до тих пір, поки ви не будете почуватися зручно та комфортно. Тоді спробуйте самі. Якщо ви починаєте панікувати, коли дізнаєтеся, що вас ніхто не страхує, змініть систему. Людина потрохи відпускає велосипед, вас про це не повідомляє, але далеко від велосипеда не відходить, щоб підстрахувати вас, коли щось піде не так;
  • не зупиняйтеся і не поспішайте. Поки на дворі ще листопад, можна повторювати цю процедуру кілька разів на тиждень. І з кожним днем страх до велосипеда буде зменшуватися.

Фото: pexels.com

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин