Декларацію з сімейним лікарем тепер можна заповнити через мобільний додаток

Безкоштовний мобільний додаток HELSI допоможе українцям знайти сімейного лікаря, підписати з ним декларацію та записати на прийом до фахівця. Також у застосунку можна знайти інформацію про послуги різних медичних закладів. Про це повідомляє Українська правда.

Чому це корисно. Тепер, щоб записатися до лікаря або заповнити з ним декларацію, не треба довго чекати й зустрічатися особисто. Достатньо завантажити додаток на свій гаджет і зробити все онлайн.

Детальніше. У додатку користувачі зможуть отримати інформацію про медичні заклади, обираючи зручну локацію й вартість послуг.

Окрім цього, у HELSI можна знайти лікаря за спеціалізацією, зручною локацією та записатися на прийом. У додатку можна й скасувати запис до лікаря, а ще знайти ліки у найближчих аптеках.

Пошук відбувається за кількома категоріями: районом проживання, кількістю укладених декларацій, віковими категоріями пацієнтів, типом клініки; стажем роботи, рейтингом або кваліфікацією лікаря.

У застосунку мають з’явитися й інші функції,наприклад, телемедичні консультації. Мається на увазі, що пацієнт зможе отримати консультацію лікаря, обговорити симптоми, розповісти про перебіг хвороби та отримати якісний висновок через відеозв’язок. Також користувачі зможуть переглядати в додатку результати прийому: діагноз, лікування, рецепти й скерування.

Для чого потрібна декларація?

До сімейного лікаря можна звертатися, коли виникають будь-які питання стосовно здоров’я. З ним можна домовитися про огляд у зручний час, а також отримати скерування на аналізи, госпіталізацію, лікарняний лист.

В умовах пандемії сімейні лікарі можуть працювати з пацієнтами дистанційно. Вони можуть за симптомами призначити людині безкоштовний ПЛР-тест на виявлення COVID-19, скерувати рентген. Сімейний лікар контролює стан пацієнта впродовж усієї хвороби. Також він може призначити реабілітацію після коронавірусу.

Усі послуги сімейного лікаря безкоштовні. За кожну підписану декларацію медичний заклад, де працює лікар, отримує фінансування держави ― 450 гривень на місяць.

Якщо у вас немає декларації з сімейним лікарем, то в разі потреби можна звернутися до будь-якого лікаря або викликати швидку. Однак тоді доведеться платити за всі аналізи й обстеження самостійно.

Другий етап медичної реформи: що потрібно знати 

З 1 квітня 2020 року в Україні стартував другий етап медреформи. Він стосується медичних закладів.

Що потрібно знати пацієнтам:

  • НСЗУ (Національна служба здоров’я України) оплачуватиме медичні послуги лише за скеруванням сімейного лікаря. Тому ті, хто досі не підписав декларацію з жодним фахівцем, мусить зробити це до 1 квітня. Якщо на прийом людина прийде без скерування, то за послуги доведеться платити самостійно.
  • Скерування до лікаря й медична картка пацієнта будуть електронними. На телефон людям надсилатимуть спеціальний код. Якщо його показати вузькому спеціалісту на прийомі, то він знатиме, з якими проблемами до нього скерували пацієнта.
  • Прив’язки до міських і районних лікарень уже не буде. Тепер пацієнти самі обиратимуть заклад, у якому хочуть отримати послуги.
  • Вимога лікарів заплатити за аналізи чи купити ліки є незаконною. Кожна медична послуга має свій тариф. Їх оплачує НСЗУ. Ціни за ліки, витратні матеріали й лікарські засоби до тарифу не входять. Проте ними мають забезпечувати за рахунок інших програм державного бюджету. 

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ 

Українці можуть обрати лікаря у будь-якому медичному закладі й підписати з ним декларацію.

Як це правильно робити:

  • Крок перший — визначіться з лікарем. Найпростіше підписати документ з тим лікарем, до якого ви вже зверталися й залишилися задоволені послугами. Також можна звернутися в місцевий відділ охорони здоров’я та отримати інформацію про фахівців свого населеного пункту чи району. 
  • Крок другий — підпишіть декларацію. Заклади первинної медичної допомоги, у яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти — декларацію з тими лікарями, яких обрали. Для цього знадобляться ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Для дитини — свідоцтво про народження та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів. Документ є безстроковим. Якщо вирішите змінити лікаря, то переукласти угоду можна коли завгодно. 
  • Крок третій — звертайтеся до лікаря за першої необхідності і з будь-якими питаннями. Крім безпосереднього обстеження, він також видає направлення до вузькопрофільних спеціалістів.
  • Крок четвертий — не давайте хабарів. Усі послуги й витрати оплачуються з державного бюджету. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна

Уряд Угорщини заблокував публікацію спільної заяви країн-членів Європейського Союзу про міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Читати далі
+ 47 слів

Україні передали польовий госпіталь Естонія, Норвегія та Нідерланди

За підтримки та співпраці трьох країн Україна отримала медичну допомогу у війні проти Росії. Про це повідомили Збройні сили Естонії. 

Читати далі
+ 47 слів
Що там ще
+ 5849 новин