День матері: чому ми його святкуємо?

LIKE

Українців до проведення Дня матері поступово долучав Союз українок. Вперше його святкувала українська громада в Канаді, у 1928 році. Наступного року свято організували на Львівщині та Тернопільщині. З того часу «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та інші організації поширювали День матері Галичиною. У цей день організовували конференції, концерти, фестивалі та інші розважальні заходи.

Походження свята

Коріння цього дня йде зі США. Перша спроба запровадити свято була ще у 1872 році, але вперше його впровадили лише в 1910 у штаті Вірджинія. Вже у 1914 День матері визнали по всій Америці, а після Першої світової війни — ще у 85 країнах світу. Метою свята було вшанувати роль матерів у житті кожної людини та всього світу. 

Анна Джарвіс, яка активно виступала за впровадження Дня матері з 1907 року, вже у 1920-х закликала бойкотувати свято. Її обурила кількість листівок та інших товарів, які з’являлися на полицях магазинів спеціально до цього дня. Анна заявила, що через надмірну комерціалізацію компанії стирають справжній сенс свята, який був не в придбаних подарунках, а у камерному, щирому вираженні вдячності та любові. На сьогодні День матері залишається одним з найбільш прибуткових свят в Америці.

Коли та де його святкують?

Зараз День матері святкують у більш ніж 100 країнах. Для більшості цей день настає у другу неділю травня, проте багато держав обрали для свята інші дати.

День матері в Україні

У 1939 році влада СРСР заборонила проведення свята. Його вдалося повернути лише у 1990 році, завдяки діяльності Союзу українок. Офіційно встановили свято Дня матері в незалежній Україні у 1999 році.

Чи може День Матері замінити 8 березня?

Ні. Адже не усі жінки є матерями, не усі хочуть/ можуть мати дітей.

Фото: unsplash.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин