До 1010 км/год розігнався суперкар Bloodhound під час випробувань

Wow
LIKE

Випробування провели у пустелі Південної Африки вранці, коли повітря найхолодніше. Тоді реактивний двигун найшвидше може розвинути швидкість. Про це розповідає ВВС Україна.

Чому це цікаво. Швидкість 1010 км/год, якої досяг суперкар, — вища за типову швидкість літаків, а Bloodhound вдалося розвинути її на землі.

Детальніше. Британський реактивний автомобіль Bloodhound під час випробувань у Південній Африці досяг швидкості 1010 км/год.  Високошвидкісні випробування Bloodhound відбулися на Північному мисі Південної Африки — на Хекскін-Пан, широкій і рівній частині пустелі.

Рекорд Bloodhound встановив рано-вранці. У це час доби температура повітря найнижча. Це дозволяє реактивному двигуну винищувача Eurofighter, який стоїть у Bloodhound, дуже швидко розвивати тягу. Датчики на Bloodhound показали, що повітряний потік під автомобілем під час руху був надзвуковим. Лакофарбове покриття на відстані 3 м від передніх коліс було знищено.

Наступного року в авто планують встановити ракетний двигун. Тоді стрілоподібна машина матиме шанси побити чинний світовий рекорд наземної швидкості, який становить 1228 км/год. Його встановив 22 роки тому британський автомобіль Thrust SSC. За кермом тоді був той самий водій, який керував Bloodhound під час цього випробування — пілот Королівських Військово-повітряних сил Британії Енді Грін.

Але є одне але. Чи зможе Bloodhound встановити новий рекорд наземної швидкості, залежить від фінансування. Витрати на автомобіль наразі покриває заможний йоркширський бізнесмен Ян Воргерст. Він каже, що наступний етап проєкту доведеться фінансувати за рахунок інших, швидше за все корпоративних спонсорів.

Внести нав’язливий онлайн-шопінг у список хвороб пропонують психологи. За даними дослідження, яке описане у журналі «Комплексна психіатрія», розлад, пов’язаний з покупками і шопінгом, зачіпає 5 відсотків людей, і йому слід приділяти більше уваги. Учені вважають, що спонтанні покупки в Інтернеті повинні бути визнані психічним розладом самі по собі, оскільки така поведінка дуже схоже на інші залежності.

Визнання нав’язливого шопінгу (BSD) як окремого розладу може допомогти пацієнтам зрозуміти, що вони потребують лікування. Дослідники пишуть, що покупці відчувають «крайню заклопотаність і прагнення до покупок» і «непереборне» бажання придбавати товари, купуючи більше, ніж вони можуть собі дозволити, а також використовують шопінг для ослаблення негативних почуттів.

Apple видалить 181 додаток, пов’язаний із вейпінгом. Йдеться про додатки, за допомогою яких користувачі можуть управляти температурою і підсвічуванням пристроїв, а також спілкуватися один з одним у спеціалізованих соцмережах і читати новини на тему вейпінгу. Додатки для купівлі електронних сигарет і картриджів для них у App Store також будуть під забороною, як це було й раніше. Але користувачі, які вже встановили ці програми, зможуть продовжити ними користуватися.

Компанія прийняла таке рішенян після того, як 14 листопада Центр контролю і профілактики захворювань США опублікував доповідь з новими даними про смерть 42 американців. Причиною їхньої смерті експерти назвали хворобу легень, викликану курінням електронних сигарет. Загалом Центр зафіксував 2172 випадки захворювань від вейпінгу.

Фото: shipovnik.ua

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 9460 новин