Друга хвиля жорсткого карантину: як країни знову впроваджують локдаун?

LIKE

В Італії закрили гірськолижні курорти, а у Чехії — усі точки роздрібного продажу. Як країни знову впроваджують жорсткий карантин — у нашій добірці.

Чому це важливо. Кількість нових інфікувань та смертей від коронавірусу зростає щодня, ледь не кожного дня фіксують нові рекорди.

  • Велика Британія. Новий жорсткий карантин там оголосили, коли кількість хворих перевищила мільйон. З 5 листопада (тобто уже з цього четверга) і до 2 грудня у країні працюватимуть магазини лише з товарами першої необхідності, інші зможуть видавати замовлення, зроблені в інтернеті. Ресторани, бари і паби продаватимуть їжу лише на виніс. Громадяни можуть виходити з дому лише для роботи, навчання, візитів до лікаря, придбання товарів першої необхідності чи занять спортом на свіжому повітрі. 
  • Австрія. До суворих обмежень вирішили повертатися, коли за добу почали виявляти близько 6 тисяч нових інфікувань Це є межею можливостей для лікарень у країні. Карантин триватиме тут з 3 листопада (уже від завтра) і до 30 листопада. Паралельно діятиме комендантська година з 20:00 до 6:00. Закривають заклади громадського харчування (окрім тих, які готують на виніс), фітнес-центри, концертні зали та кінотеатри. Університети та старші класи шкіл переведуть на дистанційне навчання. Дитячі садки та молодші класи працюватимуть.
  • Португалія. У країні посилили карантин з цього понеділка, 2 листопада, у 121 комуні з 308 після того, як добова кількість нових випадків інфікування перевищила 4 тисячі. Карантинні заходи охоплюють у тому числі найбільші міста Лісабон і Порту. Обмеження торкнуться 7 мільйонів жителів країни. Людей просять не виходити з дому без поважної причини, а працівників за можливості перевести на дистанційний режим. Магазини на час посиленого карантину зачинятимуть о 22:00. Обмеження переглянуть через два тижні.
  • Греція. З 3 листопада (тобто уже від завтра) у цій країні закривають ресторани, бари, кав’ярні, кінотеатри, тренажерні зали, музеї. Ці обмеження діятимуть у густонаселених регіонах країни, наприклад, на півночі Греції й Аттиці, у столиці Греції Афінах. Також вводять комендантську годину. Вона поширюється на всю Грецію. Посилення карантину триватиме місяць.
  • Німеччина. По всій Німеччині сьогодні, 2 листопада, почався чотиритижневий частковий, так званий «м’який», локдаун. Закривають усі заклади дозвілля, ресторани, кафе і більшість компаній сфери обслуговування. Громадянам наказали обмежити соціальні контакти за межами оселі «до абсолютного мінімуму». Магазини роздрібної торгівлі залишаються відкритими, але у них діють обмеження стосовно кількості клієнтів усередині. Школи і дитсадки теж відкриті. Людей просять утримуватися від «непотрібних» приватних поїздок. 
  • Франція. З 30 жовтня французам залишати домівки можна тільки з поважної причини: на роботу, до лікаря, у магазин, допомогти близькій людині, а також подихати повітрям. Школи та дитсадки продовжують працювати із суворим дотриманням правил санітарної безпеки. Університети — на дистанційному навчанні. Скрізь, де можливо, людей просять перейти на роботу онлайн. Бари, ресторани і магазини, крім тих, які продають товари першої необхідності, — закриті. Закриті зібрання, публічні збори, переміщення між регіонами — заборонені. Обмеження діятимуть мінімум до 1 грудня на всій території континентальної Франції.
  • Італія. У цій країні з 26 жовтня і майже на місяць уряд закрив кінотеатри, театри, спортзали, басейни та гірськолижні курорти. Обмежена робота кафе та ресторанів — вони можуть бути відкритими лише з 5 ранку до 6 вечора. Відсоток дистанційного навчання у загальних школах та університетах зростає до 75%. Початкова школа залишається офлайн. Працюють також перукарні та салони краси. Фестивалі, ярмарки та подібні заходи заборонені. Заборонені також похоронні, весільні церемонії із запрошенням гостей. Виходити з дому, гуляти, займатися спортом на відкритому повітрі не забороняється, але маски повинні бути на обличчі людини скрізь і завжди.
  • Польща. З 24 жовтня країна посилила карантин на два тижні. Учні 4–8 класів та студенти перейшли на дистанційне навчання. Пересування дітей до 16 років дозволене тільки з дорослими з 08:00 до 16:00. Ресторани, бари, паби та кав’ярні закривають, але їжу та напої можна замовити із собою або через доставку. Спортивні події відбуватимуться без глядачів. Спортзали та басейни — зачинені.
  • Чехія. У цій країні до 3 листопада діє нічна комендантську годину з 21:00 і до 5:00 ранку. Винятки — для поїздок на роботу, термінових поїздок для захисту життя, здоров’я або майна і для прогулянок з собакою у межах 500 метрів від будинку. Магазини закриваються о 20:00. З 1 листопада усі точки роздрібного продажу повністю закриті. Працюють лише АЗС, аптеки, а також ресторани для видачі їжі на винос. Традиційні різдвяні ярмарки в Празі цьогоріч. У столиці встановлять лише велику різдвяну ялинку, щоб подарувати святковий настрій.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин