Які можливості Twitter відкрив для передплатників нового сервісу соцмережі, як у Японії планують зробити вуглецево нейтральними перші міста, для чого, крім польотів у космос, можуть бути корисними ракети Starship ― розповідаємо у традиційній добірці новин.
Ракети Starship хочуть залучити до перевезення вантажів. У Міністерстві оборони США прогнозують, що ракети компанії SpaceX здатні дуже швидко переносити на великі відстані від 30 до 100 тонн вантажів. Наразі під час експериментальної військової програми Rocket Cargo науковці мають дослідити, як можна посадити ракети на різноманітні поверхні, а також вивчити, як їх швидко завантажувати й розвантажувати. На це планують виділити 50 мільйонів доларів (понад мільярд триста мільйонів гривень).
«Водневі» міста з’являться у Японії. У містах Івакі та Коріяма у префектурі Фукусіма головним джерелом енергії планують зробити водень. Проєкт почнуть реалізовувати вже наступного року за підтримки компанії-автовиробника Toyota. Так міста зможуть поступово стати вуглецево нейтральними. Спочатку водневу енергію використовуватимуть мережі міні- та супермаркетів.
У Twitter можна користуватися ексклюзивними функціями, передплативши їх у новому сервісі. Компанія вже запустила Twitter Blue, але наразі він доступний лише в Канаді й Австралії. Щомісячна підписка на сервісі коштуватиме майже 3,5 канадських доларів (майже 80 гривень) або майже 4,5 австралійських долари (понад 90 гривень). Користувачі зможуть скористатися функцією скасування твіту ― можна встановити таймер до 30 секунд, щоб за цей час повернути пост, якщо його треба відредагувати. У передплатників Twitter Blue буде тека із закладками, за допомогою яких можна групувати збережені твіти. Також користувачі зможуть обирати колірну тему для свого Twitter.
Дитинчат кальмарів-сепіолідів (так званих коротких кальмарів) доставили на Міжнародну космічну станцію. Вантажний корабель Національного аерокосмічного агентства США (NASA) доставив на МКС матеріали для нових наукових експериментів, а також дві сонячні панелі IROSA, які забезпечать станцію більшою кількістю енергії. Зокрема на МКС потрапили дитинчата кальмарів ― там досліджуватимуть їхній ріст і розвиток, а також те, як космічні умови впливають на взаємодію між корисними мікробами та їхніми тваринами-господарями. Це вже двадцять друга місія NASA з постачання на вантажу для наукових досліджень.
Фото: pexels.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики