Дитинчата кальмарів у космосі, нові функції Twitter та інші новини зі світу технологій

Які можливості Twitter відкрив для передплатників нового сервісу соцмережі, як у Японії планують зробити вуглецево нейтральними перші міста, для чого, крім польотів у космос, можуть бути корисними ракети Starship ― розповідаємо у традиційній добірці новин.

Ракети Starship хочуть залучити до перевезення вантажів. У Міністерстві оборони США прогнозують, що ракети компанії SpaceX здатні дуже швидко переносити на великі відстані від 30 до 100 тонн вантажів. Наразі під час експериментальної військової програми Rocket Cargo науковці мають дослідити, як можна посадити ракети на різноманітні поверхні, а також вивчити, як їх швидко завантажувати й розвантажувати. На це планують виділити 50 мільйонів доларів (понад мільярд триста мільйонів гривень).

«Водневі» міста з’являться у Японії. У містах Івакі та Коріяма у префектурі Фукусіма головним джерелом енергії планують зробити водень. Проєкт почнуть реалізовувати вже наступного року за підтримки компанії-автовиробника Toyota. Так міста зможуть поступово стати вуглецево нейтральними. Спочатку водневу енергію використовуватимуть мережі міні- та супермаркетів. 

У Twitter можна користуватися ексклюзивними функціями, передплативши їх у новому сервісі. Компанія вже запустила Twitter Blue, але наразі він доступний лише в Канаді й Австралії. Щомісячна підписка на сервісі коштуватиме майже 3,5 канадських доларів (майже 80 гривень) або майже 4,5 австралійських долари (понад 90 гривень). Користувачі зможуть скористатися функцією скасування твіту ― можна встановити таймер до 30 секунд, щоб за цей час повернути пост, якщо його треба відредагувати. У передплатників Twitter Blue буде тека із закладками, за допомогою яких можна групувати збережені твіти. Також користувачі зможуть обирати колірну тему для свого Twitter.

Дитинчат кальмарів-сепіолідів (так званих коротких кальмарів) доставили на Міжнародну космічну станцію. Вантажний корабель Національного аерокосмічного агентства США (NASA) доставив на МКС матеріали для нових наукових експериментів, а також дві сонячні панелі IROSA, які забезпечать станцію більшою кількістю енергії. Зокрема на МКС потрапили дитинчата кальмарів ― там досліджуватимуть їхній ріст і розвиток, а також те, як космічні умови впливають на взаємодію між корисними мікробами та їхніми тваринами-господарями. Це вже двадцять друга місія NASA з постачання на вантажу для наукових досліджень.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин