«ЕКС»: у прокат вийшов український кримінальний бойовик

Стрічка розповідає про групу молодих українських підпільників УВО (української військової організації), які готують так званий «екс». На сленгу, яким користувались тодішні революціонери, екс — це експропріація, найефективніший спосіб фінансування активістів. Фільм створений за сценарієм лауреата премії «Коронація Слова», письменника Ярослава Яріша. Трейлер до фільму можна переглянути за посиланням. 

Чому це цікаво. Сценарій фільму засновано на реальних подіях: йдеться про пограбування пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) у 1932 році.

Детальніше. Події фільму розгортаються на Галичині у 1932 році. Група з чотирьох хлопців, на прізвиська Чорний, Зюк, Явір і Терен, хоче пограбувати поштове відділення у невеличкому містечку. Кошти мають піти на підтримку руху опору та посилення боротьби з окупаційною владою.  Та все йде не за їхнім задумом, і мирна акція, яка мала на меті передусім привернути увагу до революційної діяльності, перетворюється на криваву бійню. Частина бійців гине під час нападу, решту переслідує польська поліція, але поразка таки обертається перемогою — визвольний рух на Львівщині набирає нових обертів.

Кримінальний бойовик «Екс» засновано на реальних подіях. Сценарій до фільму написав Ярослав Яріш. Свою роботу він подав на літературний конкурс «Коронація слова», де її помітив один із членів журі режисер Сергій Лисенко, який став режисером фільму. Разом вони знайшли продюсера Андрія Границю та подали проєкт на розгляд Держкіно та отримали від них майже 13 мільйонів гривень на виробництво стрічки. Знімали у Львові, Києві та на Київщині. Підбираючи акторів, команда надавала перевагу молоді із тих регіонів, де відбувалися зображені у фільмі події. Головні ролі виконали Орест Пастух, Віталій Гордієнко, Ліза Бакуліна, Василь Колісник, Роман Кривдик та Анатоль Фон-Філандра. Для багатьох з них участь у цьому фільмі стала дебютом у кінематографі.

Коментар. «Для мене цей фільм — про поразку, яка перетворилася на перемогу. І це дуже актуальна річ для новітньої історії сучасної України. Поразка УПА стала поштовхом для формування українців як політичної нації. Сьогодні поразка на Донбасі об’єднала націю і сформувала її остаточно», — розповів про стрічку режисер.

На участь у конкурсі української кінопремії  «Золота Дзиґа» надійшло 88 фільмів. Про це повідомила Українська кіноакадемія на своєму офіційному сайті. На участь у Четвертій Кінопремії було подано 88 повнометражних та короткометражних стрічок. Серед них 17 повнометражних ігрових, 31 короткометражних ігрових, 20 документальних, 1 повнометражний анімаційний фільм та 19 короткометражних анімаційних фільмів. З цих фільмів формуватиметься список номінантів премії, який буде оголошений у березні. Наразі відбувається перевірка фільмів на відповідність вимогам регламенту Четвертої Національної кінопремії. «Цей рік став для нас показовим у багатьох сенсах. Якщо раніше ми говорили про відродження українського кіно, то зараз ми бачимо його стрімкий розвиток, масштабування та впевнений вихід на міжнародний ринок», — зазначила виконавчий директор Української кіноакадемії Анна Мачух.

Загалом цьогорічна премія складатиметься з 23 номінацій, бо попередній розподіл трохи зазнав змін. З’явилися дві нові номінації за «Найкращі візуальні ефекти» та «Відкриття року», а категорію «Найкращий анімаційний фільм» розділено на «Найкращий повнометражний анімаційний фільм» та «Найкращий короткометражний анімаційний фільм». Урочиста церемонія вручення Четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» відбудеться 28 квітня».

Кіностудія Marvel оголосила про продовження фільму «Капітан Марвел». Про це повідомляє видання The Hollywood Reporter. Фільм про супергероїню вийде на екрани у 2022 році. Анна Боден і Раян Флек, які були режисерами першої частини більше не працюватимуть над стрічкою.  Marvel уже розпочали пошуки режисера для другої частини фільму і сподіваються, що знайдуть на цю посаду жінку. Сценарієм займеться Меган МакДоннелл. В головній ролі стрічки залишиться виконавиця Капітана Марвела Брі Ларсон. Події відбуватимуться не у 90-ті роки, як в оригінальній картині, а в наші дні.

Фото: kinoafisha.ua

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 9460 новин