Facebook займеться просвітництвом щодо вакцинації

LIKE

Користувачам, які шукатимуть у соцмережі інформацію про вакцинацію і відвідуватимуть групи на цю тему, компанія Facebook показуватиме у додатку вікна з посиланнями на достовірну інформацію на цю тему. Схожі нововведення планують запустити і в Instagram, пише CNN.

Чому це важливо. Соціальна мережа скеровуватиме користувачів на перевірену і достовірну інформацію про вакцинацію. 

Детальніше. Американських користувачів скеровуватимуть дізнаватись більше про щеплення на сайт Центру з контролю і профілактики захворювань США. В інших країнах Facebook порекомендує відвідати сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я, у партнерстві з якою і запускають цю функцію.

Експерти у галузі суспільної охорони здоров’я розповіли, що антивакцинаторський контент в Інтернеті впливає на зменшення кількості щеплень проти деяких захворювань. Це призводить до спалахів кору та інших небезпечних захворювань.

У березні Facebook вже почав боротися з «антивакцинаторською» дезінформацією у соцмережах. Такі спільноти виключили із пошукових результатів, знизили їхній пріоритет у новинній стрічці, а також припинили публікувати рекламу із закликами відмовитися від щеплень.

Відмова від щеплень у списку глобальних загроз людству у 2019 році. У ВООЗ наполягають, що вакцинація є одним із найбільш ефективних способів боротьби з хворобами і вже рятує від передчасної смерті 2-3 мільйони людей на рік. Як повідомили в організації, відмова від щеплень має різні причини, зокрема й відсутність доступу до сучасних вакцин та невпевненість в їх безпеці. Розширення охоплення вакцинацією дозволить уникнути до 1,5 мільйона передчасних смертей на рік по всьому світу.

В Україну може прийти епідемія дифтерії. В Україні рівень щеплення від дифтерії настільки низький, що епідемія може прийти знову. Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, рідше — через предмети, такі як посуд чи іграшки. В Україні щеплення від дифтерії мають менш як 70% дітей і ще менше дорослих. Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти. І навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. Згодом проводиться ревакцинація у 18 місяців та у 6 років вакциною АДП, наступне щеплення у 16 років — вакциною АДП-М. Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років. Тобто, якщо останнє щеплення проти дифтерії було в 16 років, наступне потрібно зробити у 26. І так далі кожні десять років. Якщо дорослі не були раніше вакциновані, або немає записів про щеплення, то для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М. Між першим і другим щепленнями інтервал має бути не менше 30 днів та шість місяців — між другим і третім щепленнями.

Фото: Pixabay / Pexels

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин