Гендерна рівність може повернутися на 25 років назад через пандемію ― ООН

Wow

Через пандемію коронавірусу жінки беруть на себе більше хатніх справ і догляду за сім’єю. До того ж, знайти роботу чи отримати хорошу освіту може бути важче. Усе це може знищити досягнення в гендерній рівності за останні 25 років. Про це свідчать дослідження ООН Жінки, повідомляє BBC.

Чому це важливо. Через те, що в більшості випадків домашню безоплатну роботу виконують жінки, знову укріплюється стереотип про те, що чоловіки мають бути годувальниками, а жінки ― домогосподарками. Це стосується й дітей: від дочок вимагають більше допомоги з хатніми справами, ніж від синів.

Детальніше. Ще до пандемії жінки виконували приблизно три четверті з 16 мільярдів годин неоплачуваної роботи, яку щороку виконують у світі. Тобто, жінки робили втричі більше неоплачуваної роботи, ніж чоловіки. З початком пандемії ця цифра зростає.

Лише у вересні в США близько з роботи звільнилися 865 тисяч жінок, тоді як чоловіків майже в 4 рази менше ― 200 тисяч. Жінки брали на себе хатні обов’язки, а також виховання дітей, які не ходили в садочки й школи через карантин. Існує ризик, що багато жінок уже не повернуться на роботу.

В організації ООН Жінки кажуть, що зменшення кількості жінок, які працюють, негативно впливатиме не тільки на їхній добробут, але й на економічний прогрес та незалежність. Окрім цього, вони стикатимуться з психологічними проблемами: тривожністю, високим рівнем стресу.

У підсумку жінки, які займаються неоплачуваною домашньою роботою, зможуть або менше часу приділяти оплачуваній роботі, або ж працюватимуть довше. Це може призвести до проблем з психічним і фізичним здоров’ям жінок, а також спричинити фінансові проблеми в сім’ї.

Опитування організації ООН жінки в більшості проводили в країнах з нижчим і середнім рівнем доходу. Однак з’ясувалося, що і в розвинених країнах жінки стикаються з тими самими проблемами.

ООН зазначає, що цю проблему мають вирішувати уряди країн. Наприклад, варто надати додаткові відпустки для сім’ї або додаткові оплачувані відпустки, а також тримати відкритими центри догляду за дітьми.

Що ще варто знати про гендерну рівність?

Щороку з 25 листопада до 10 грудня у світі тривають «16 днів дій проти гендерного насильства». Цьогоріч інформаційна кампанія присвячена ратифікації Конвенції міжнародної організації праці №190. Це перший міжнародний стандарт, який спрямований на викорінення насильства та домагань у сфері праці.

Жінки можуть проявити себе в будь-якій галузі діяльності. Про це свідчить і список 100 найбільш надихаючих та впливових жінок 2020 року, складений ВВС. До них увійшла й українка Анастасія Волкова. Вона заснувала в Австралії компанію FluroSat, яка використовує дані дронів і супутників, щоб допомогти фермерам оптимізувати рослинництво. Також одне місце у списку залишилося порожнім. Так вшановують усіх жінок світу, які «пішли на жертви, щоб допомогти іншим».

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Новини соцмереж: TikTok незаконно збирає дані неповнолітніх, а Instagram фільтруватиме повідомлення

TikTok відповідатиме на позов у суді за збір особистих даних дітей без попередження. Про це пише BBC. А Instagram запускає нову функцію, яка фільтруватиме образливі фрази, слова чи смайли. Здебільшого вона орієнтована на знаменитостей та громадських діячів. Про це пише видання The Verge.

Читати далі
+ 188 слів

Як світ реагує на агресію Росії: заяви США, країн Балтії та Чехії

США не сприймають заяви Путіна на свій рахунок і хочуть надати Україні допомогу, Чехія планує розірвати з Росією договір про дружбу, а український консул, якого затримали у Санкт-Петербурзі, повертається в Україну — про це та інше читайте у нашій новині.

Читати далі
+ 175 слів

Нові військові табори Росії, майже 150 затримань за три місяці та інші новини з тимчасово окупованого Криму

Росія продовжує нарощувати війська на території півострова, права людей порушують, кримських татар незаконно ув’язнюють і проводять обшуки в їхніх помешканнях. Скрутним є становище із забезпечення Криму прісною водою. Детальніше про ці й інші новини читайте далі.

Чому це важливо. Крим тимчасово окупований Росією восьмий рік. Півострів перетворюється на російську військову базу й місце, де незгодних з окупантами людей переслідують і ув’язнюють.

Читати далі
+ 234 слів

На Марсі вперше вдалося видобути кисень

Науковці отримали 5,4 грама кисню. Цього б вистачило для дихання астронавта протягом 10 хвилин. Про це повідомили у NASA.

Чому це важливо. Це може бути першим кроком на шляху до колонізації Марсу.

Читати далі
+ 109 слів

Український футболіст Андрій Шевченко випустить книжку-автобіографію. Вона вийде в Італії

Автобіографічна книжка головного тренера Збірної України з футболу Андрія Шевченка вийде 29 квітня. Вона має назву «Forza gentile. La mia vita, il mio calcio» (Тиха сила. Моє життя, мій футбол). Про це повідомляє Читомо із посиланням на видавництво Baldini+Castoldi

Чому це цікаво. Зараз Андрій Шевченко тренує українську Збірну з футболу.

Читати далі
+ 33 слів

Онлайн-музей агітації та політичного трешу вперше запустили в Україні

LIKE

Це найбільша колекція агітаційних матеріалів в Україні. Можна відвідувати онлайн-виставки музею й спостерігати за тим, як змінювалися агітація та передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати за часів незалежності України. Музей запустив Рух ЧЕСНО. Якщо у вас збереглися агітаційні матеріали з попередніх виборчих кампаній, то їх можна пропонувати музею як експонати.

Чому це важливо. Агітаційні матеріали різних часів і від різних партій та людей можуть допомогти зрозуміти, які меседжі використовують та використовували політики для спілкування з виборцями.

Читати далі
+ 25 слів

Проєкт OsvitaLeaks про корупцію в системі освіти запустять в Україні

LIKE

OsvitaLeaks ― організація, яка збиратиме факти й розповіді про корупцію в українських вищих навчальних закладах, щоб притягнути до відповідальності людей, які вимагають хабарів і будують несправедливу систему захисту дипломних робіт і дисертацій.

Чому це важливо. Через активність людей, які стикалися з корупцією, і їхній спротив, викладачі й професори навчальних закладів можуть побачити, що їхня незаконна діяльність не залишиться безкарною.

Читати далі
+ 139 слів

Євген Клопотенко увійшов до 50-ти найвпливовіших шеф-кухарів

Українець увійшов до міжнародного рейтингу 50 Next. В останній включають новаторів у сфері гастрономії до 35 років. Про це повідомив рейтинг The World’s 50 Best Restaurants.

Чому це важливо. Євген Клопотенко — перший українець, який потрапив до такого рейтингу.

Читати далі
+ 98 слів
Що там ще
+ 2517 новин