Google оголосила про досягнення квантової переваги. IBM не згодна

Google оголосила про досягнення квантової переваги. Корпорація переконує, що має пристрої, які робитимуть надскладні розрахунки настільки швидко, що іншим сучасним комп’ютерам на це потрібно буде 10 тис років. Однак компанія IBM, що теж створює квантові компʼютери, поставила під сумнів цю цифру.

Чому це важливо. Квантові комп’ютери зможуть виконувати розрахунки, які неможливо зробити на сучасних суперкомп’ютерах. Це стане новою віхою розвитку ІТ-технологій.

Детальніше. У Google кажуть, що квантовий компʼютер технологічного гіганта Sycamore зміг виконати поставлене завдання за 200 секунд, на що найкращим сучасним суперкомпʼютерам знадобилося б понад 10 тисяч років.

У класичних компʼютерах одиницею інформації є біт, який може мати значення «0» або «1». Але її еквівалент у квантовій системі — кубіт (квантовий біт) — може бути «0» та «1» одночасно. Тобто це дозволяє одночасно виконувати декілька розрахунків. Процесор Sycamore працював на 53 кубітах.

Sycamore не має практичного застосування. Його розробили для демонстрації того, що квантовий компʼютер може працювати так, як цього очікували вчені. Зараз він лише згенерував набір випадкових чисел.

А от компанія IBM, яка теж працює над квантовими компʼютерами, не вірить у тривалість розрахунків, які вказала Google. Дослідники IBM Едвін Педно, Джон Ганнелс і Джей Гамбетта впевнені, що це із завданням, яке було перед квантовим Sycamore, класичний комп’ютер упорається лише за 2,5 дні, а не за 10 тисяч років

Компанія Samsung готується до презентації нового мобільного процесора сімейства Exynos. За останніми відомостями новинку представлять зовсім скоро. Представники Samsung зазначають, що новий процесор буде ще краще виконувати завдання, пов’язані з використанням штучного інтелекту,

IT-фахівці міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення – словацької компанії ESET виявили в магазині Google Play 42 шкідливі рекламні програми. Небезпека полягає в тому, що вони збирали інформацію про пристрої жертв, а завантажили  їх понад 8 млн разів. Після того, як ця інформація була передана фахівцям з безпеки Google, програми видалили з офіційного магазину. Але вони досі доступні в побічних магазинах.

Фото: pexels.com

100 грн за пляшку води, спалення українських книжок та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Ціни. Попри відсутність грошей та будь-якого заробітку у маріупольців, ціни постійно зростають. Півторалітрова пляшка води коштує близько 100 грн, кілограм свинини — 600 грн. Також окупанти пропонують свої приватні похоронні послуги вартістю 10000 грн за одне тіло. Про це повідомляє Головне управління розвідки. Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко каже, що 1,5 л води коштують у місті 40 грн.

Читати далі
+ 173 слів

У Польщі збирають на Байрактар для України. Головне за ніч та ранок 29 червня

У Польщі збирають гроші на Байрактар для України. За добу зібрали вже близько 90 тисяч доларів. Про збір оголосив громадський діяч Славомір Сєраковський.

Читати далі
+ 61 слів

ЗСУ зупинили наступ росіян на чотирьох напрямках. Важливе за ніч та ранок 28 червня

Українські військові успішно відбили наступ у напрямку Довгалівка — Залиман, що на Харківщині. Ще один штурм ЗСУ відбили на Слов’янському напрямку — біля населених пунктів Довгеньке і Долина. У Бахмутському районі українські захисники зупинили наступ у напрямку Миколаївка — Спірне. Четвертий штурм ЗСУ відбили у напрямку Єгорівка — Павлівка. Ворог із втратами відійшов — Генштаб.

Читати далі
+ 55 слів

Чого ми (ще) не знаємо про основний закон країни

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Конституції України. Депутати Верховної Ради ухвалили цей документ лише на п’ятий рік після проголошення незалежності. З нагоди свята ми підготували маловідомі факти, завдяки якому ви дізнаєтеся більше про День Конституції України.

Читати далі
+ 36 слів

Як країни «Великої сімки» підтримають Україну: 6 тез

У Німеччині 26 червня почався триденний саміт країн «Великої сімки». На саміті обговорюють світові виклики, які спричинила повномасштабна війна росії проти України. Лідери країн «Великої сімки» на саміті заявили про безстрокову всебічну підтримку України допоки це буде потрібно.

Читати далі
+ 96 слів

Не заважаймо ЗСУ: українців просять не поширювати інформацію про контрнаступ на Херсонщині

«Знизити емоційний градус та дати військовим можливість виконувати свою роботу», — у пресцентрі Сил оборони півдня України заявили, що завищені емоційні очікування щодо швидкого звільнення Херсонщини шкодять контрнаступу.

Читати далі
+ 1 слів

ІТ-армія України атакувала вже понад 4200 російських онлайн-ресурсів

З 26 лютого понад 250 тисяч добровольців з усього світу влаштовують масові кібератаки на російські онлайн-ресурси. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації. За 4 місяці повномасштабної війни українська IT-армія атакувала понад 4200 російських сайтів:

Читати далі
+ 32 слів

На Луганщині вибухнув склад боєприпасів росіян

У тимчасово окупованому Зимогір’ї на Луганщині вибухнув склад боєприпасів окупантів.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 4398 новин